Trhači sahali po bodech, Stadion rozhodl v závěru

Filip De Bolle | 21.10.2017 | |

K a d a ň - V duelu 16. kola WSM Ligy s Litoměřicemi nezvládli Trhači první třetinu, po které prohrávali 0:2. Ve druhé části díky dvěma brankám Jana Müllera vyrovnali, ovšem hosté ještě do přestávky skórovali. Ve třetí třetině sice Trhači vyrovnali zásluhou kuriózní branky Vojtěcha Krejčiříka. Poslední slovo však měli hosté, kteří potrestali zaváhání v obraně a rozhodli o svém vítězství v 57. minutě.

16.kolo, sobota 21.10.2017
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  3:4  (0:2, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Müller (Kůs, Černý), 36. Müller (Buchtela, Tůma), 46. Krejčiřík – 2. Kusý (Pavlas, Pavlík), 12. Kantner (Chalupa, Smetana), 38. Kusý (Veselý, Pavlík), 57. Kusý (Veselý). Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora – Štefan, Ondřej. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Střely na branku: 34:27. Zblokované střely: 9:10. Hity: 12:14. Vhazování: 47:40. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Sportovní klub Kadaň: T. Dvořák – Kadeřávek, Trefný, Buchtela, Blaha, Rašner, Černý, Šesták – Dufek, Kůs, Chrpa – Tůma, Šťovíček, Müller – Hlava, Hejcman, Krejčiřík – Tupý, Szathmáry
Stadion Litoměřice: Michajlov - Jeřábek, Pavlas, Kachyňa, Smetana, Jebavý, Jandus - Kusý, Veselý, Pavlík - Dvořák, Kantner, Chalupa - Válek, Helt, Stříbrný - Jirásek, Komárek, Havelka

Litoměřice vstoupily do utkání dobře, jelikož si hned ve druhé minutě vynutily početní výhodu, kterou využily. Denis Kusý zůstal osamocen v pravém kruhu, odkud přesnou střelou otevřel skóre – 0:1. Krátce poté si hosté zahráli druhou přesilovku, po které střela Ondřeje Smetany skončila až na tyči Dvořákovy klece.

Ve dvanácté minutě se domácí dopustili chyby v obraně, čehož využil Matyáš Kantner, který zužitkoval přihrávku Matěje Chalupy zpoza brány a zakončil do horního rohu kadaňské klece – 0:2. Závěr třetiny byl protkán dvouminutovými tresty na obou stranách, a tak se už skóre neměnilo.

V úvodu prostřední části měli Trhači možnost třicetivteřinové početní výhody pět proti třem, ve které však neuspěli. V sedmadvacáté minutě si Kadaňští zahráli další přesilovku, kterou využil Jan Müller ránou z levého kruhu přesně do šibenice – 1:2. Kolem poloviny duelu bylo opět hodně vyloučených v krátkém sledu za sebou, čehož ani jeden celek nevyužil.

O srovnání se postarala dvojice Jakub Trefný – Jan Müller, kapitán obešel dva hráče a přihrál střelci druhé branky v zápase, který dotlačil puk do sítě – 2:2. Trhači se z vyrovnání příliš dlouho neradovali, protože za necelé dvě minuty Jan Veselý přihrával zpoza brány před, kam si z druhé vlny najel Denis Kusý a zavěsil – 2:3.

Ve třiačtyřicáté minutě se Filip Helt dostal do brejku, ale nakonec skončil v brance místo puku. Krátce poté Vojtěch Krejčiřík při vlastním oslabení nahodil puk z rohu do brankoviště Stadionu, odkud si puk do vlastní sítě srazili hráči hostů – 3:3. Krátce poté, co svěřenci Jiřího Čelanského nepotrestali faul hostů, měli sami možnost trestného střílení za padnutí na puk v brankovišti Litoměřic. Nařízený nájezd prováděl Jan Müller, jehož plány na kličku do bekhendu Martin Michajlov přečetl.

V pětapadesáté minutě se Matěj Chalupa protáhl až před branku, kde však osamocen přestřelil. Skóre se měnilo až o chvíli později, když Jan Veselý vystihl rozehrávku domácích a prověřil Tadeáše Dvořáka, který kotouč vyrazil přímo na hůl Denise Kusého. Ten se nezmýlil a třetí brankou v zápase zajistil Litoměřicím třetí vedení v duelu – 3:4. V závěru si oba celky vybraly oddechový čas a Trhači to zkoušeli dvě a půl minuty v šesti hráčích v poli, skóre už se ale neměnilo.

Kateřina Kundertová

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Začali jsme poněkud bázlivě, nebyli jsme v tempu a soupeř nás ze začátku přehrával. Z toho vyústily dva inkasované góly. Myslím ale, že jsme od druhé třetiny předváděli dobrý hokej a dokázali jsme se srovnat se soupeřem. Začali jsme se tlačit dopředu, vstřelili jsme dva góly a vyrovnali. Následně jsme se vrátili do zápasu i za stavu 2:3 a dali jsme gól na 3:3. Trestné střílení jsme bohužel nevyužili, a pak jsme se hloupou chybou připravili o další bod. I přesto si myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Kluci bojovali až do konce.“

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): „Troufám si tvrdit, že první třetina byla z naší strany výborná. Myslím, že těch příležitostí na vstřelení gólu jsme měli více. Druhou třetinu jsme už začali špatně kvůli individuálním chybám, z čehož pak pramenily další chyby jako například časté vylučování. Začali jsme hrát úplný opak hokeje, než chceme hrát. Kotouče se vracely k nám do třetiny a kupila se tam jedna chyba za druhou, což zavinilo zasloužené vyrovnání soupeře. V přesilových hrách jsme opět měli poměrně dost šancí na vstřelení branky na 3:1. Do třetí třetiny jsme vstoupili s vedením, měli jsme dobrý pohyb, forčeking i dobré příležitosti. Nešťastně jsme ale dostali vlastní náhodný gól, z čehož jsme poté znervózněli. Nejspíš rozhodlo to, že domácí neproměnili trestné střílení. Přestože jsme v závěru utkání udělali taktické chyby, tak jsme nakonec měli velké štěstí. V minulých zápasech jsme měli smůlu a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.