Trhači se v Ústí n/L gólově neprosadili

Stanislav Jiskra | 14.01.2020 | |

K a d a ň / Ú s t í n/L - Trhači zajížděli k dalšímu utkání, tentokrát do nedalekého Ústí nad Labem. První gól byl k vidění až ve druhé třetině, když se do kadaňské klece trefil Štěpán Bláha. Slovan dokázal ve třetí periodě přidat další tři branky.

41.kolo, pondělí 13.1.2020
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  4:0  (0:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 28. Š. Bláha (Müller, Pšenička), 45. O. Bláha, 50. Vildumetz (TS), 59. Klikorka (Vildumetz). Rozhodčí: Sýkora, Vrba – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6. Využití: Bez využití. Diváci: 311. Střely na branku: 28:41. Zblokované střely: 4:3. Vhazování: 32:17. Průběh utkání: 4:0.
HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Smetana (C), Müller, Klikorka, Vl. Brož (A), Hes, Veber – Š. Bláha, Pšenička, Kružík (A) – Filip, Vildumetz, Maršoun – O. Bláha, J. Havel, Jelínek – Krliš, Grim, Kordule.
Sportovní klub Kadaň: Neužil – Trefný (C), Eliáš, Poizl, Klodner, Foltýn, Procházka, Delmarche – Chlouba (A), Rindoš, Wágner – Zd. Zabloudil, Žolobov, J. Müller (A) – Homer, Čech, Wojnar – D. Zeman, Koblížek, Dubský.

Asi největší šanci první třetiny měl minutu po začátku Josef Rindoš, který ujel sám ústecké obraně, ale Stahl ho dokázal krásně vychytat. Poté převzali otěže zápasu hráči domácích, kteří herně dominovali, ale svojí největší šanci proměnit promarnili, jelikož Havel nedokázal trefit odkrytou Neužilovu branku zcela ideálně a nastřelil pouze hostujícího brankáře. Poté se hra pomalu začala vyrovnávat, kdy ani jeden z týmů zatím není v herní pohodě, takže nebylo k vidění příliš mnoho hezkých kombinací ani gólových šancí.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako ta první, kdy se ani jednomu z celků příliš nedařilo. Domácímu týmu se nakonec přeci jen podařilo otevřít skóre, když po pravé straně ujel Müller, který našel na druhé straně osamoceného Štěpána Bláhu, jenž měl už snadnou práci. Po této brance začal Slovan opět dominovat a několikrát mohli domácí hráči svůj náskok navýšit, ale Vildumetz pouze orazítkoval břevno a následně ani Pšenička neuspěl při samostatném úniku. Poslední velkou šanci měl Maršoun, ale ten natrefil pouze tyč Neužilovy branky, takže se skóre neměnilo.

Poslední dějství začalo lépe pro domácí, když se o druhou branku utkání postaral Ondřej Bláha, který využil špatného zpracování kadaňského obránce a sám před Neužilem zkušeně zavěsil. Kadaň se po této brance herně položila, čehož domácí využili a byli před Neužilovou brankou velmi nebezpeční. Vše nakonec vyústilo v trestné střílení, ke kterému se postavil faulovaný Tomáš Vildumetz a krásně svůj pokus proměnil. Slovan ve svém tlaku nepolevil, takže se mu nakonec povedlo vstřelit ještě jednu branku, když se z dorážky prosadil Karel Klikorka a upravil tak konečný stav na 4:0.

Marek Vachta

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Tak dneska to byl hrozný zápas, myslím si že z obou stran. Na začátku byly šance na obou dvou stranách, ale naštěstí jsme nedostali gól. Postupem času kdy jsme dali ten první gól tak jsme se trošku uklidnili a nakonec jsme dali čtyři góly, takže to vypadá jednoduše , ale bylo to takové těžké ubojované vítězství.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): V utkání se Slovanem jsme měli hodně neproměněných šancí. Trápil nás nedůraz v koncovce. Řekl bych, že jsme se nechali ukolébat poslední vítězstvím proti Prostějovu. Bez poctivého přístup a nasazení to však nejde. Je třeba se vrátit zpět na zem a začít pracovat na 120 %.