Trhači slaví tři body, z ledu Rysů vezou výhru!

Jindřich Poledna | 23.01.2021 | |

F r ý d e k - M í s t e k / K a d a ň - Trhači vrátili Rysům porážku z domácího stadionu! Ačkoliv Slezané skórovali hned v první minutě, z vedení se moc dlouho neradovali. Už ve 4. minutě srovnal skóre Jan Svoboda. Domácím se přesto podařilo dostat opět do vedení ve 14. minutě, to však netušili, že branky pak již budou dávat jen Trhači. Ve 26. minutě srovnával na 2:2 ve hře 4 na 4 Radek Havel, vedení pak na stranu hostí strhl ve 31. minutě ve vlastním oslabení Vít Seemann. V poslední třetině zvyšoval v přesilové hře Vladislav Houška a na konečných 5:2 pro Trhače pečetil do prázdné branky Zdeněk Zabloudil.

23.kolo, sobota 23.1.2021
HC Frýdek-Místek - Sportovní klub Kadaň  2:5  (2:1 ,0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Šepelev (Mikulík, Šedivý), 14. Kindl (Šedivý, Haman) – 4. J. Svoboda (Houška, Koblížek), 26. Havel (Seemann, M. Svoboda), 31. Seemann (J. Svoboda, Koblížek), 49. Houška (Koblížek, Havel), 60. Z. Zabloudil (Veselý, Havlín). Rozhodčí: Doležal, Pilný – Gančarčík, Bohuněk. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 40:33. Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 42:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.
HC Frýdek-Místek: Suchánek – Šepelev, Haman, Husák, Roth, Repe, Hrachovský, J. Adámek – Kindl, Mikulík, Šedivý – Martynek, Peterek, Klimša – Tomi, Przybyla, Ramik – Matiaško, Stuchlík, Flok.
Sportovní klub Kadaň: R. Běhula – Havlín, Trefný, Havel, Seemann, Kottek, Karmaškov, Delmarche – Z. Zabloudil, Chlouba, Veselý – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Hradecký, Bucek, Homer – L. Adámek, M.Svoboda, Kupčo.

Začátek vyšel domácímu celku parádně. Už po třiceti devíti sekundách se Frýdečtí radovali, když nahozený puk Alexandra Šepeleva od modré čáry si našel cestičku za záda gólmana Běhuly - 1:0. Vedení rysům ale moc dlouho nevydrželo. V půlce čtvrté minuty domácí chybovali v obraně, Houška vyslal do úniku Jana Svobodu, jenž si najel do mezikruží a střelou nad rameno Suchánka zakončil - 1:1. Třetinu ale rysi přece jen zakončili vedením. Svou premiérovou trefou v našem dresu se prosadil Denis Kindl, který neuspěchal zakončení, objel branku a zasunul puk mezi brankáře a tyčku - 2:1.

Druhá třetina pro nás nezačala dobře. Nejprve sice Suchánek vychytal šanci Veselého, který se na něj řítil zcela osamocený, pak ale přišla velmi smolná rána z dálky. Radek Havel napřáhl kousek za modrou čarou a Suchánka propálil - 2:2. Těsně po polovině zápasu bylo ještě hůř, protože Trhači dokázali zápas otočit. A to dokonce ve vlastním oslabení. Jan Svoboda ujel do akce dva proti jednomu s Vítem Seemannem, kterému kotouč naservíroval před brankou. Druhý jmenovaný už pohodlně zakončil - 2:3.

Ve třetím dějství jsme toho dlouho moc neviděli. Ve 49. minutě ale opět skórovala Kadaň. Prosadil se Vladislav Houška, který si dlouho „hrál“ s kotoučem v levém kruhu, poté si postupně najel až k brance, zpoza obránce vypálil kotouč pod víko a využil tak přesilovou hru - 2:4. Pak jsme viděli několik větších šancí na obou stranách. Denis Kindl se vyhnul kličkami několika hráčům, ale jeho zakončení na poslední chvíli zlikvidoval gólman hostí. Roth zase pálil od modré, ránu někdo z domácích tečoval, ale Běhula se opět vytáhl. Kadaň pak ještě upravila na konečných 2:5, když Zdeněk Zabloudil poslal kotouč ze středního pásma do odkryté branky Frýdku-Místku.

Jiří Polášek

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): „Momentálně jsme v jakési křeči. Nechci říct, že by se kluci na ledě nesnažili, bohužel nám to na soupeře nestačí. Při té snaze pak děláme chyby, kdy kazíme i ty poměrně jednoduché přihrávky. Nezbývá, než pořád bojovat, tlačit se do brány a věřit, že se to otočí.“

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Jsem spokojený. Zase po dlouhé době jsme získali nějaké body. Bylo to upracované a ubojované vítězství, my ale s tímto mančaftem nemůžeme hrát na nějakou velkou krásu. Musíme hrát ze zodpovědné obrany, čekat na brejky, popřípadě na přesilovky, a to se nám dneska podařilo. Jsme hrozně rádi, že jsme tady dnes uhráli ty tři body.“