Trhači v Prostějově vedli, nakonec se vrací s bodem

Sabina Nováková | 22.12.2017 | |

P r o s t ě j o v / K a d a ň – Dva dny před Štědrým dnem zajížděli kadaňští Trhači v rámci 33. kola WSM Ligy na led Prostějova. Duel byl dlouho bez branek. Tento fakt prolomil až ve 47. minutě zadák Patrik Kadeřávek. Jestřábi ale nalezli o pár minut později odpověď a jelikož další gól už nepadl, klání dospělo až do nájezdové loterie. V ní se trefil jen Jan Starý, jenž tak přisoudil druhý bod domácí družině.

33.kolo, pátek 22.12.2017
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  2:1sn  (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 50. Rudovský (Dvořáček, Venkrbec), rozh. nájezd Starý – 47. Kadeřávek (Kůs, Procházka). Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 1455. Střely na branku: 44:21. Zblokované střely: 3:6. Vhazování: 46:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Kolář, Drtina, Havlík, Rašner, Mikliš, Žovinec – Nouza, Divíšek, Starý – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Prokeš, Meidl, Luňák – Voženílek, Fiala, Zabloudil.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Černý, Kadeřávek, Šefl, Blaha, Szathmáry, Šesták – Procházka, Kůs, Krejčiřík – Macháček, Havlíček, Dufek – Tupý, Hejcman, Chrpa

Jestřábi začali utkání velmi aktivně. V dobré šanci se ocitli Jan Rudovský, Tomáš Nouza i Lukáš Luňák, ale puk za záda Dominika Pavláta nedostal ani jeden z nich. O rychlý přechod do útoku se pokoušeli i hokejisté Kadaně a v osmé minutě uzamkli Jestřáby v obranné třetině. Trhači Jakuba Neužila nijak významně neohrozili. Po prvotním tlaku domácích se pak hra poměrně vyrovnala, ani jednomu týmu se nepodařilo si vypracovat gólovou šanci.

V dalších minutách utkání Prostějov zase přidal a do příležitostí se postupně dostali Tomáš Divíšek, Matouš Venkrbec i Jan Starý, který poté přihrával Janu Rudovskému. Kadaňská branka ale zůstala i tentokrát nepokořená. Černožlutí obětavě bránili a dobrými zákroky se předvedl i brankář Dominik Pavlát. Tlak Prostějova pokračoval, Trhači se do obranné třetiny Jestřábů dostávali jen velmi obtížně a nedařilo se jim v ní setrvat delší dobu. Prostějovskému tlaku chybělo naopak vítězné zakončení. Stav po první třetině tak byl 0:0.

Druhá třetina začala ve svižném tempu a oba týmy se snažily o útočný hokej. Brzy začal Prostějov opět dominovat a špatná rozehrávka Kadaně ve vlastním obranném pásmu nabídla velkou šanci domácím. Ta však zůstala opět nevyužitá. V přesilové hře Tomáš Nouza našel Tomáše Divíška před brankou, jenže ten nedokázal trefit prudkou přihrávku, a tak skóre stále zůstávalo neměnné. I Kadaňští si vypracovali šanci v následné přesilovce, ale brankář Jakub Neužil byl proti. Po přesilové hře se souboj vyrovnal a pokračovalo se v rychlém tempu. Velkou šanci měli Trhači, ale poskakující puk před Jakubem Neužilem nezkrotili.

Stejně dopadla šance Jestřábů o chvíli později. Do pásma soupeře se prokličkoval David Dvořáček. Prostějovský útočník nahrával před branku stojícímu Tomášovi Divíškovi a následně také do samostatného úniku Jana Rudovského. V závěru druhé třetiny Jestřábi opět tlačili, ale Kadaňští se dobře bránili, a tak se na první branku po druhé třetině stále čekalo.

Třetí dvacetiminutovka nabídla hned v první minutě přesilou hru Trhačů. Ta však zůstala nevyužitá a Prostějov se bez větších problémů ubránil. Následně prostějovská obrana nezpracovala puk a právě toho využil Ondřej Procházka, který jel s Patrikem Kadeřávkem dva na jednoho. Patrik Kadeřávek nezaváhal, prostřelil Jakuba Neužila a poslal černožluté do vedení 1:0.

Svěřenci Jiřího Čelanského a Miroslava Buchala ožili a za chvíli mohli skórovat znovu, ale prostějovský gólman Jakub Neužil Ondřeje Procházku vychytal. V padesáté minutě se gólové radosti dočkali i domácí, když Jan Rudovský vstřelil vyrovnávací gól na 1:1. Utkání spělo k dramatickému konci, kdy obě mužstva mohla gólem strhnout vítězství na svou stranu. To se nepodařilo, a zápas tak směřoval do prodloužení.

Prodloužení nabídlo nejdřív velkou šanci Jestřábům, když byl vyloučen Jaroslav Kůs. Početní výhody ale Prostějovští nevyužili. Následně putoval na trestnou lavici David Dvořáček a Trhači měli několik šancí rozhodnout zápas. Jakub Neužil svou klec ale ubránil. Ani prodloužení tedy rozhodnutí nepřineslo, a o vítězi utkání tak musely rozhodovat samostatné nájezdy. V těch prošla za záda vynikajících brankářů jen jedna střela. Jediným hráčem, který se prosadil, byl Jan Starý2:1. Prostějov tedy získal z utkání 2 body.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Musím pogratulovat soupeři k výkonu. Byl výborně připravený. My jsme sice měli šance a soupeře přestříleli, ale soupeř hrál výborně ve vlastní třetině, kde měl všechny důležité situace pokryté. Všem fanouškům děkujeme za podporu. Přejeme příjemné a klidné prožití vánočních svátků.“