Vítězná šňůra pokračuje!

Jindřich Poledna | 16.11.2016 | |

Po dvou výhrách s celky z Vysočiny čekalo Trhače derby s nedalekým Mostem. Po bezbrankové první třetině se probudil domácí tým, který ovládl druhou třetinu 3:0 po přesilovkové trefě Martina Šťovíčka a dvou zásazích Romana Chlouby. Hosté sice snížili hned na začátku poslední třetiny, ale na rozdíl tří branek utekli Trhači po brance Jaroslava Mrázka. Most pak již korigoval na konečných 4:2 brankou z trestného střílení.

25.kolo, středa 16.11.2016
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  4:2  (0:0, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 24. Šťovíček (Chlouba, Kůs), 35. Chlouba (Šťovíček, Kůs), 40. Chlouba (Kůs), 45. Mrázek (Kůs) – 42. J. Šimeček (Strejček), 51. Divíšek (TS). Rozhodčí: Jílek – Beneš, Štětina. Vyloučení: 4:7, navíc Strejček (MST) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 300. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – R. Černý, Trefný, D. Šimek, Mrázek, Šafář, Chalupa, Popela – Chlouba, Kůs, Šťovíček – Hlava, Hejcman, O. Beránek – Vaněk (C), Osmík, Chrpa – Kohout, L. Vrána, Wágner.
SK HC Baník Most: J. Hübl – Charousek, Strejček, K. Černý, Rulík, Hora, Kokeš, Březák – Kubinčák, Divíšek (C), Stříbrný – Rod, Smolka, Slavíček – Řehoř, J. Šimeček, Dufek – Mical, Trübenekr, M. Havelka.

Úvod duelu dvou posledních celků WSM Ligy se nesl v opatrném duchu, s letmými pokusy si brankáři Strmeň s Hüblem dokázali poradit.

Pro gólmana Mostu Jaroslava Hübla to byl návrat na kadaňský stadion po dlouhých letech, byť v dresu soupeře. Právě z Kadaně se někdejší opora černožlutých odrazila za štacemi v Litvínově či EBEL lize, kde dokonce slavil titul s italským Bolzanem.

Jako první však musel v dnešním zápase řešit vážnou situaci jeho protějšek Strmeň, kterého prověřil Rod a následně zblízka Smolka. Snažili se také kadaňští, ale Černý na gólmana Mostu nevyzrál.

Zatímco v úvodní třetině se 300 diváků branky nedočkalo, ve druhé sledovali zuřivý nástup kadaňských Trhačů. Ve 24. minutě při přesilovce našel Chlouba Martina Šťovíčka, jenž se trefil do odkryté klece. Další úder zasadili černožlutí Mostu ve 35. minutě, kdy se puku v pravém rohu ujal Roman Chlouba a trefil šibenici. Třetí úspěch zaznamenal opět Roman Chlouba, který se v samém závěru po Kůsově výzvě trefil pod horní tyč - 3:0.

Ačkoli šli mostečtí do závěrečného dějství s tříbrankovým mankem, ručník do ringu nehodili. Jaroslav Šimeček zůstal volný před Strmeněm, jehož si položil a zavěsil do odkryté klece. Kadaňští však žádné drama nedopustili. Ve 45. minutě našel Kůs šikovnou zadovkou Jaroslava Mrázka, jehož dělovka skončila za zády Hübla. Poslední slovo však měli hosté, na konečných 4:2 upravil v 51. minutě Tomáš Divíšek
Jiří Novotný (KAD)

Kamil Koláček (SK Trhači Kadaň) - Panuje spokojenost, začali jsme utkání dobře. První třetina byla trošku vyrovnaná, ale povedlo se nám dát góly. První lajna velice dobře pojala zápas, víceméně to rozhodla. Škoda v závěru, že jsme to zase trošku zdramatizovali. Bylo to 3:0 po třetině, poté 4:1 a zbytečnou chybou v naší přesilové hře to bylo 4:2, ale tři body jsou super.

Jiří Šlégr (HC Most) - Myslím si, že jsme utkání prohráli ve druhé třetině, kdy jsme si nechali zbytečně dát po našich vlastních chybách, jak už v naší přesilovce nebo řekněme lidově po našem „námazu“ dva zbytečné góly. V poslední třetině jsme se to snažili dohánět, což podle mě bylo už pozdě.