Vrchlabí vytěžilo z jediného gólu tři body

Martin Gahler, Katka Hodková | 22.09.2008 | |

K a d a ň - Fotbalovým výsledkem s jednou vstřelenou brankou, tak skončil zápas mezi Kadaní a Vrchlabím. O osudu celého zápasu rozhodl ve 2. třetině Nikola Gajovský. Přestože střelecky nebylo utkání vůbec chudé, oběma týmům chyběla trocha štěstí v zakončení. Ve třetí třetině se Vrchlabí stáhlo do obrany a Kadaň nedokázala jeho obranné valy prolomit.

5.kolo, pondělí 22.9.2008
Sportovní klub Kadaň - Vrchlabí  0:1  (0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 39. Galvas (Rod, Gajovský). Rozhodčí: Zubzanda. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 0:1.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakál, Boguský, Kolarz, Kloz, Mašek, Pospíšil, Kramár, Boušek, Šíp, Kajer, Ton, Fink, Zika, Indra, Stehlík, Valský, Kadlec, Rybecký, Derfler.
Vrchlabí: Štůrala - Koma, Chaloupka, Chatrnúch, Bendík, Lukač, Vála, Galvas, Wagenhoffer, Fiedler, Pajič, Beck, Horčička, Krupka, Rusnák, Gajovský, Rod, Látal, Konečný, Kříž, Hruška.

Patrik Beck během samostatném úniku netrefil branku

Již od prvních minut se oba brankáři museli plně koncentrovat. První střelu domácího Kloze ve druhé minutě pokryl hostující gólman Štůrala. A ani následná střela Roda na druhé straně nevyvedla kadaňského Hanuljaka z rovnováhy. Za zmínku stojí také spolupráce Szakala s Kajerem, kteří si však příliš nerozuměli a kotouč unikl do zakázaného uvolnění. Vrchlabský Chatrnúch se nechtěl nechat zahanbit a po střele, kterou Hanuljak vyrazil betonem do rohu, si musel odsedět dvě minuty za hru vysokou holí. Domácí ale z přesilové hry nic nevytěžili, Szakal sice zkoušel štěstí od modré, ale jeho střela byla hodně nepřesná.

Další dělovku od modré předvedl v deváté minutě Gajovský. Neuspěl stejně jako o chvíli později Stehlík, který byl ve svém rozjezdu zastaven Chatrnúchem. Ve 12. minutě se domácí pustili do další přesilové hry. Umožnil jim to Lukač, který strávil dvě minuty na trestné lavici kvůli vražení na hrazení. Hosté se však plně koncentrovali a oslabení ubránili. Skórovat mohl v šestnácté minutě dobře postavený Pajič, který ale netrefil skulinku mezi betony Hanuljaka. Za domácí se prezentoval pěknou střelou přes obránce Zika, Štůrala jeho střelu vyrazil betonem. Necelou minutu před koncem pak přišlo vyloučení Fiedlera, který si zahrával s vysokou holí. Kadaň byla jen krůček od první branky, když po závaru před Štůralou tancoval puk před odkrytou klecí. Nikdo z domácích ho však nedokázal postrčit na správné místo. Obrovská šance skórovat utekla i Vrchlabí, když těsně před hvizdem sirény ujel Patrik Beck, který v samostaném úniku zamířil mimo branku.

Domácí neubránili oslabení, Gajovský pokořil Hanuljaka

Neuplynuly ani tři minuty od doby, co se hráči vrátili na led, a už se muselo přerušovat. Kadaňský Derfler totiž prolétl hřištěm a trefil hostujícího gólmana do masky. Nezaháleli ani hosté, Fiedler mířil na horní růžek domácí svatyně a jen těsně ji minul. Ve 26. minutě byl za hru vysokou holí vyloučen kadaňský Ton. Sotva se po dvou minutách vrátil na led, odporoučel se na trestnou lavici domácí Kloz, taktéž za hru vysokou holí. Vrchlabí pak stačilo k první brance pouhých třináct vteřin. Po pěkné kombinaci celého útoku vypálil Tomáš Rod a jeho střelu dorazil za záda bezmocného Hanuljaka Nikola Gajovský0:1. Po vstřelené brance bylo Vrchlabí na koni a utkání se přiostřilo.

V polovině druhé třetiny se hrálo 4 na 4, na trestné si chladil hlavu kadaňský Kolarz za nedovolené bránění a hostující Rusnák za fingovaný pád. Za katr putoval o několik vteřin později kvůli hrubosti také Chatrnúch. Hosté se však drtivému tlaku Kadaně ubránili. Ve 32. minutě obdržel menší trest také Galvas, který vyhodil puk mimo ledovou plochu. Ani během této přesilovky domácí neuspěli. Vrchlabí se výborně bránilo a domácím se nedařilo zavézt kotouč do útočného pásma. Podobná situace následovala ve 36. minutě, kdy na trestnou znovu usedl Galvas. Ani tentokrát hostující obrana neudělala nejmenší chybu. Nutno však podotknout, že domácí si sami komplikovali hru špatnou rozehrávkou. Ještě před odchodem do kabin se o nápravu pokusil Derfler, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

Szakal byl nejblíže vyrovnání, nastřelil tyč

Severočeši nastoupili do závěrečné dvacetiminutovky s jasným odhodláním. Hned v úvodu vyslal Kolarz na Štůralu jedovatou střelu, která ke smůle domácích skončila v lapačce vrchlabského gólmana. Skórovat zkoušel také Indra, ale střela přes obránce byla sražena mimo branku. Ani zakončení Bouška, který se uvolnil mezi kruhy, nebylo dost důrazné. Hosté zarputile betonovali a jen vyčkávali na chyby domácích. Hra v této chvíli přestala být divácky atraktivní. V závěrečných minutách přitlačili domácí na plyn, ale ani zvýšená aktivita Indry, Kolarze, Bouška a Valského nebyla nic platná. V 57. minutě byl vyloučen hostující Fiedler za nedovolené bránění. I poslední možnost na vyrovnání však vyšuměla naprázdno. V 59. minutě pak ještě kadaňský Szakal nastřelil tyč, ale ani ta na vyrovnání nestačila.