Změna stráží. Poruba se střídá na chvostu s Kadaní!

Gabriela Juříková, Jakub Coufal | 17.11.2008 | |

Změna stráží. Poruba se střídá na chvostu s Kadaní!

K a d a ň - S cílem navázat na nedávné venkovní úspěchy a zapomenout na domácí zklámání zajížděla Kadaň na dalekou cestu do Ostravy. Celek Poruby okupoval před zápasem poslední příčku tabulky a nutně se podřeboval odrazit pomocí plného bodového zisku. Vytyčeného cíle se domácí začali držet dokonale, už ve 3. minutě vedli. Kadaňští do konce třetiny sice srovnali krok, ale poté přišla série branek Ostravy. Za stavu 4:1 pro domácí zkusili hosté hru bez brankáře a málem mohli vyrovnat. Obrovský závar chvilku před koncem za stavu 4:3 ukončili Porubští navýšením do prázdné branky na konečných 6:3. Kadaň tak odjíždí bez bodu a s pocitem propadu v tabulce téměř na dno tabulky.

 
24.kolo, pondělí 17.11.2008
HC RT TORAX Poruba 2011 - SK Trhači Kadaň  6:3  (1:1, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 3. Hašek (Ovšák), 25. Tesařík (Ivan), 31. Suchý (Vnenk), 43. Palík (Urban), 59. Ovšák, 60. Holuša (Pavelek) - 14. Šíp (Polanský), 58. Kloz (Kajer), 58. Valský (Šíp, Balázs). Rozhodčí: Smeták - Barteček, Koliba. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Střely na branku: 30:25.
HC RT TORAX Poruba 2011: Iláš - Ovšák, Tesařík, Vajda, Holík, Vnenk, Buček, Palík, Suchý - Kolařík, Najdek, Zdeněk, Hašek, Gelačák, Ivan, Urban, Holuša, Rehuš, Červenka, Janečka, Pavelek.
SK Trhači Kadaň: Hanuljak - Szakal, Boguský, Pospíšil, Zmeškal, Kramár, Kloz, Mašek, Valský, Šíp, Balázs, Polanský, Derfler, Kajer, Pražák, Ton, Chyba, Indra, Rybecký, Zika, Freiberg.

Komentář k zápasu

Minutu po sedmnácté hodině začalo utkání HC VOKD Poruba versus SK Kadaň. První vážné ohrožení brankáře zaznamenali domácí, když pronikl středním i útočným pásmem navrátilec Marek Ivan. Posléze si zahráli domácí přesilovou hru, z které uplynula pouhá sekunda. Po buly pálil Ovšák a tuto střelu dorážel za záda hostujícího brankáře Miroslava Hanuljaka Jiří Hašek. Na světelné kostce svítily údaje: čas 2:20, skóre 1:0. Kadaň se poté usadila v obranném pásmu domácích. Měla velkou snahu ihned vyrovnat. Také si vynutila vyloučení, ale svou přesilovku začala nervózně. Domácím dokonce povolila ohrozit nejednou svého brankáře a že to nebyly střely jen zbůhdarma. První větší ohrožení Davida Iláše zařídil Jakub Valský, mířil však doprostřed brány a výstroje připraveného brankáře. Po několika neshodách domácích hokejistů v obranném pásmu a hlavně při rozehrávce zpoza vlastní brány se k nešťastně vyhozenému kotouči dostal před brankou nikým nechráněný Radek Šíp a nekompromisně ho umístil za domácího brankáře. Hosté z Kadaně zhruba v polovině první třetiny vyrovnali na 1:1. Poslední minuty první části utkání hráli domácí na třetině soupeře, a jejich tlak zastavila až siréna ukončující první dvacetiminutovku.

Domácí navázali na konec první třetiny. Snažili se aktivně napadat rozehrávky soupeře nebo jejich průniky zastavovat hned ve středním pásmu. Velkou šanci na jednobrankové vedení měli ve 22. minutě domácí, Gelačák minul střelu Ivana v bezprostřední blízkosti pravé brankářovy odkryté tyče. Ve čtvrté minutě druhé části vyhrál vhazování v útočném pásmu Poruby Marek Ivan a od modré pálil Jan Tesařík a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Poruba vedla 2:1. Kadaň se moc snažila o vyrovnání, dostávali se k brance domácích, ale ti jim vždy rozehrávky i střely narušili. Při signalizovaném trestu pro hostující, hráli domácí power-play. Nahozený kotouč do rohu útočného pásma si vzal Lukáš Vnenk, který si okamžitě všiml najíždějícího Jiřího Suchého mezi kruhy a Miroslav Hanuljak posléze lovil puk ze své sítě. Poruba vedla již o dva góly 3:1.Herní projev hostů se dal těžko popisovat. Zřejmě je domácí překvapili aktivitou, důrazností a napadáním už v útočném pásmu. Špatně rozehrávali své útočné akce, nerozuměli si při nahrávkách a dlouho váhali se střelami na branku, takže domácí je hned odzbrojili. Ale nedalo se říct, že by hráli špatně, domácím nedarovali v druhé třetině píď ledu zadarmo. Hráli tvrdě, dohrávali souboje, vsadili na útočný hokej, ale zapomněli na zadní vrátka a to domácí dvakrát potrestali. Po druhé třetině se veseleji tvářil trenér domácích. Jeho svěřenci vedli 3:1.

Úvod třetí třetiny byl v režii hokejistů Poruby, kteří odstřelovali hostujícího brankáře ze všech úhlů a pozic. Vše zúročili v čase 42:18, kdy po nahrávce Urbana se šikovně pod tyč trefil Michal Palík. Pro domácí skvělý stav 4:1. Po pár sekundách se mohl stav utkání opět změnit, když Kolařík našel před branku najíždějícího Janečku, který šanci k úžasu diváků neproměnil. Kadaňští svou hru ani ve třetí části moc nezlepšili. Hráli přesilovou hru a jejich brankář přesto fauloval a výhodu svému týmu klukovinou sebral. Na jejich hře byla znát nervozita, nepřesné přihrávky a nic nevycházelo, jak by si přáli. V 55. minutě dostali hosté možnost skórovat v přesilové hře. Utahovali smyčku kolem branky tak dlouho, až slavili úspěch v podobě gólu Vojtěcha Kloze. Poté si vzali hosté oddychový čas, po kterém hráli bez brankáře a domácí hokejisty dokonale přelstili a po střele, kterou Iláš jen vyrazil betony vsítil gól Jakub Valský. Najednou domácí vyhrávali jen o branku 4:3. Oddychový čas si vzal i domácí trenér. Hosté nadále hráli bez brankáře, chtěli využít muže navíc, ale to nepřipustil Milan Ovšák, který po přejetí červené čáry okamžitě vypálil a jeho projektil se zastavil až v síti, kterou opustil hostující Hanuljak. Přesto Kadaň dále pokračovala bez gólmana a to potrestal Michal Holuša ve spolupráci se Zdeňkem Pavelkem. Poslední vteřiny utkání se odehráli již v poklidu a domácí si výsledek pohlídali. Domácí hokejisté vyhráli na domácím ledě 6:3 a v tabulce se posunuli o dvě místa nahoru s 23 body.

Gabriela Juříková
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM