Kadaň po smolné brance podlehla Přerovu

Filip De Bolle | 03.11.2018 | |

K a d a ň - Trhači napravili nepovedený start do utkání a po brankách Lukáše Klímy a Ondřeje Šulka otočili skóre. Ve druhé části sice hosté dokázali vyrovnat, ovšem za necelou minutu vrátil Trhačům vedení Roman Chlouba. Ve třetí třetině však hosté vyrovnali a i přes několik skvělých zákroků Ondřeje Kuchaře dokázali otočit skóre na konečných 3:4

21.kolo, sobota 3.11.2018
Sportovní klub Kadaň - HC ZUBR Přerov  3:4  (2:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Klíma (Chlouba, Kůs), 20. Šulek (Popela, Chlouba), 27. Chlouba (Rezek) – 11. Doležal (M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl), 26. Malina (M. Kratochvíl, Sikora), 48. Pala (Čáp), 60. Sýkora (Doležal). Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5, navíc Doležal (PRE) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 406. Střely na branku: 27:25. Zblokované střely: 4:9. Vhazování: 32:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Sportovní klub Kadaň: Kuchař – Trefný, Novák, Blaha, Holý, Grebeňuk, Popela – Maršoun, Kůs, Klíma – Chlouba, Rindoš, Šulek – Müller, Helt, Rezek – Homer, Tupý.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Čáp, Pala, Zbořil, Padrnos, Malina, Černý – Moučka, Sýkora, Doležal – Sikora, Pšurný, Milan Procházka – M. Kratochvíl, Hejcman, Kopta – Š. Kratochvíl.

Úvodní třetinu začali aktivněji hosté. Nejdříve vyzkoušel pozornost domácího Kuchaře střelou mezi betony hostující Čáp. K vidění bylo několik akcí na obou stranách, ale gól žádný. Toto se změnilo v jedenácté minutě, kdy se po pohledném útoku Zubrů prosadil nádhernou střelou Tomáš Doležal 0:1. O dvě minuty později měli Zubři k dispozici přesilovou hru, ve které měl největší šanci Tomáš Doležal, kterému radost z druhého gólu překazila tyčka kadaňské svatyně. O pár chvil později dostala stejnou příležitost i domácí Kadaň, která si s touto příležitostí poradila na jedničku. Roman Chlouba přihrál puk na hranici levého kruhu, kde číhal Lukáš Klíma, jenž zakončoval do prázdné branky - 1:1. Vypadalo to, že se do konce třetiny nic zásadního nestane, jenže hostující Klimeš neudržel ve výstroji nahození z hole Lukáše Popely, a tak deset vteřin před sirénou zvyšoval Ondřej Šulek, do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:1

Druhou část hosté začali stejně, jak tu první, tedy aktivněji, což přineslo hned v páté minutě úspěch v podobě vyrovnávací branky. Tomáš Doležal dostal přesnou přihrávku a rychlou střelou pod horní tyč nedal Kuchařovi šanci - 2:2. Radost z gólu hostům vydržela jen 36 vteřin, to si vzal hlavní slovo Roman Chlouba, který obešel bránícího hráče a vyslal střelu, na kterou Klimeš nestihl zareagovat – 3:2. Následovali akce na obou stranách, ovšem bez gólového zakončení.

Hosté aktivnější hru předváděli po celý zápas za což byli po zásluze odměněné. Trhačům byla ihned v úvodu třetí periody nabídnuta přesilová hra, se kterou nenaložili vůbec dobře a takřka celé dvě minuty neúspěšně zaváželi puk do útočné třetiny. Hostům se podařilo ve 48. minutě dostat puk za záda Ondřeje Kuchaře, ale gól nebyl uznán pro úmyslné kopnutí. Změna ve skóre přišla o minutu později, Radomír Pala unikl domácí obraně a zakončoval přesně – 3:3. Přerov na aktivitě nepolevil a dral se do zakončení, což se hostům vyplatilo. Tomáš Doležal vystihl rozehrávku domácího, nastřelil kotouč do předbrankového prostoru, kde rozhodl o výhře Přerova tečí Tomáš Sýkora3:4.

Stanislav Jiskra

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Bylo to strašně těžké utkání. Přerov je silový a nabruslený soupeř. Ve třetí dvacetiminutovce jsme hráli trošku ustrašeně, což nás následně stálo tři body. Soupeř si šel pro to vítězství více.“

Kamil Přecechtěl: „Do zápasu jsme podle mého vstoupili velice dobře. V první dvacetiminutovce jsme si vytvořili poměrně dost šancí. A podobně jako v duelu s Prostějovem, místo toho, abychom vyhráli třetinu 3:0, tak jsme ji prohráli nakonec 2:1. Následně jsme se trošičku trápili herně v koncovce i v kombinaci, ale myslím si, že střetnutí s Kadaní jsme odbojovali až do poslední minuty a že se nám to vyplatilo.“