Famózní Jarina držel v Brodě Kadaň nad vodou, přesto jsme si odvezli jen bod

Jindřich Poledna, Luboš Vácha | 11.02.2012 | |

V první třetině jasně dominoval domácí tým, ale brankář Jarina čaroval a dováděl domácí hráče k šílenství. Severočeši přežili 1.třetinu bez úhony jen díky němu. V prostřední části hry udělal Havlíčkův Brod chybu v obraně, kterou dokázal potrestat Zdeněk Skořepa střelou mezi betony domácího brankáře. Drtivý tlak domácích korunoval v 57.minutě Václav Meidl, který vyrovnal na 1:1. A domácí využili přesilovou hru hned na začátku prodloužení a nechali si v Kotlině zaslouženě 2 body.

48.kolo, sobota 11.2.2012
Havlíčkův Brod - Sportovní klub Kadaň  2:1p  (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 57. Meidl (Ostrčil, Štěpánek), 61. Vondráček (Zohorna, Ostrčil) - 35. Skořepa (Charousek). Rozhodčí: Pavel Wütherle - Václav Guth, David Rittich. Vyloučení: 2:4, navíc Vondráček (HBR) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 758. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Havlíčkův Brod: Suchan - Knesl, Morava, Pavlík, Jelínek, Protivný, Ostrčil, Blažek - Vondráček, Semorád, Zohorna - Polodna, Křivohlávek, Kostourek - Musil, Štěpánek, Meidl - Švaňhal, Zábranský, Rytnauer - Stehlík
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Vojta, Trefný, Szakal, Tomeček, Révay, Malínský, Zmeškal, Bombic - Polák, Chlouba, Bursík, Andres, Charousek, Kůs, Novák, Mikšovic, Skořepa, Stoklasa, Stehlík, Boušek.

Zápas začali aktivněji Rebelové. Hned tři domácí hráči se pokusili o zakončení. Brankář Jarina svými perfektními zákroky tým Kadaně podržel. Utkání se dále odehrávalo převážně v pásmu hostí, brodská kanonáda však byla bez úspěchu. Gólman Jarina svůj tým stále perfektně držel. I přes jednoznačnou převahu v počtu střel se Rebelům nepodařilo dostat puk do sítě. Hosté se do většího tlaku pustili až v druhé polovině první části, kdy hráli přesilovku. Suchan si tak připsal během výrazného oživení soupeře několik úspěšných zákroků. Hned dvě střelecké příležitosti měl krátce nato na druhé straně kluziště Semorád, ale Jarina si s nimi profesionálně poradil. Nebyl úspěšný ani Vondráček, když střílel z mezikruží - trefil pouze Jarinovu výstroj. Musila pro změnu vychytal mrštnou lapačkou.

Druhá dvacetiminutovka se na obou stranách už od první vteřiny odehrávala v aktivnějším tempu. Více práce měl však domácí brankář Suchan, hosté se totiž usadili v útočném pásmu a nebezpečným tlakem si vytvořili několik dobrých šancí. Následovala přesilovka pro Havlíčkobrodské. Rebelové se doslova natlačili před Jarinovu klec a několika střelami se pokusili o zakončení. Jarinovy precizní zákroky jim však otevření skóre neumožnily. Nevyužití přesilovek bylo následně potrestáno gólem do Suchanovy klece. Rebelové propadli na útočné modré. Charousek poslal do samostatného úniku Zdeňka Skořepu, který přesně trefil skulinu mezi Suchanovými betony.

Ve třetí části měli zaskočení Rebelové jasný úkol. Touha dát vyrovnávací gól byla ze strany Havlíčkobrodských patrně znát, severočeská obrana si však dlouho počínala úspěšně. O tom, že hokej bolí, se přesvědčil hostující útočník Polák. Po tvrdém souboji u mantinelu odkulhal do kabiny. Čas ubíhal a snaha družiny trenérů Dvořáka a Chalupy o srovnání byla veliká.
Nakonec se Havlíčkobrodští vyrovnávacího gólu přece jenom dočkali. Po vhazování napřáhl na modré domácí bek Ostrčil. Jeho střelu šikovně před brankou tečoval Václav Meidl. Vyrovnaný stav hry vydržel až do poslední sekundy normální hrací doby.

Následovalo tedy prodloužení, které trvalo jenom 44 sekund. Ostrčil napřáhl na modré, vyražený puk se dostal k Zohornovi, jenž předložil ke druhé tyči na volného Romana Vondráčka. Jarina ani tygřím skokem gólu nezabránil. Havlíčkobrodská střídačka se tak mohla radovat ze zisku dvou vydřených bodů.
Luboš Vácha

Karel Dvořák (Havlíčkův Brod): „Osobně bych řekl, že dnešní zápas byl hlavně souboj s brankářem. Dokázali jsme si vytvořit několik šancí, gól jsme ale nedali. Ve druhé třetině si soupeř počkal na naší chybu, která se stala, a dostal se do vedení. Souboj s brankářem ale pokračoval. Štěstí bylo ke konci utkání na naší straně a hlavně musím klukům poděkovat alespoň za bojovnost a nasazení, které dali do hry a díky tomu jsme vlastně zvítězili."

Radek Šíp (Kadaň): „Nejvíce nás trápila koncovka, žádnou naši šanci jsme nedokázali využít. Potom jsme se sice dostali do vedení, ale soupeř nás ve třetí třetině dostal pod tlak. Nám přálo štěstí do doby, než jsme udělali chybu u naší modré čáry. Neviděli jsme puk, soupeř se dokázal dobře postavit před naší branku a padlo mu to tam. Minutu před koncem přišel náš zbytečný faul, takže jsme prodloužení zahajovali v oslabení. To už se špatně bránilo a výsledek vidíte sami."