Havířov v Kadani vydřel šťastný bod, Boušek slaví hattrick

Jakub Coufal | 03.10.2009 | |

K a d a ň - Velice aktivně vstoupili Severočeši do duelu s celkem, který měl v tabulce pouze o jediný bod více. Kadaňští od prvních chvil tlačili na Pantery nátlakovou hrou, která přinesla zasloužené vedení. Hosté pak z ojedinělých výpadů štastně otočili na 1:2. Přesto se domácí nepoložili a aktivním výkonem otočili na 3:2. Havířov vsadil v poslední části vše na jednu kartu, což se mu vyplatilo. Kadaň nedokázala zužitkovat jediný brejk a tak muselo rozhodnout prodloužení. Protože branka v 65 minutách nepadla, rozhodl v nájezdech Boušek, který si dnes připsal 3 branky a 1 asistenci. Konečný účet duelu 4:3sn.

7.kolo, sobota 3.10.2009
Sportovní klub Kadaň - AZ Heimstaden Havířov  4:3sn  (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0 -1:0)
Branky a nahrávky: 8. Zmeškal (Boušek), 22. Boušek (Polanský, Szakal), 37. Boušek (Polanský), rozhodující nájezd Boušek - 12. Velecký (Tesařík), 18. Sikora (Seman, Haas), 51. Smejkal (Červenka). Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel . Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 310. Střely na branku: 43:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3sn.
Sportovní klub Kadaň: Jarina (Hronek) - Ťupa, Hlubuček, Zmeškal, Szakal, Schmidt, Knyazev, Višňák, Spitzer - Kuběna, Charousek, Balázs, Gombár, Boušek, Polanský, Freiberg, Pražák, Fábry, Malát, Bauer, Stehlík.
AZ Heimstaden Havířov: Čech (Strmeň) - Zientek, Klimeš, Tesařík, Krisl, Vajda, Hoďa, Falter, Bursík, Smejkal, Červenka, Velecký, Szabo, Brynecký, Zeliska, Říčka, Seman, Sikora, Haas.

Hned od prvních minut předváděli Kadaňští aktivní hru, gól visel ve vzduchu. Když se ve 4. minutě netrefil Charousek, napravil vše v čase 7:05 Zmeškal, který po přihrávce Bouška propálil od modré vše před sebou, 1:0.
Kadaň pokračovala v tlaku, avšak nedokázala zvýšit. Potrestání přišlo po skončení oslabení v čase 11:52, kdy se z ničeho nic ocitl puk v Jarinově brance po dorážce Veleckého, 1:1. Úspěšnému zásahu předcházelo nahození Tesaříka.
Severočeši se nenechali otřást a opět směřovali vstříc útočným akcím. Přesto přišla podobná situace jako při prvním inkasování černožlutých. Nedůslednost domácí obrany způsobila, že po závaru před Jarinou dorazil lehce puk Sikora v čase 17:22. Před ním se kotouče ještě dotkli Seman s Haasem, 1:2.

Překvapivé vedení hostů po 1. části vzhledem k rozložení aktivit na ledě mohlo být v 21. minutě ještě zajímavější, když Velecký projel celým kluzištěm, vystřelil a jeho projektil zřejmě lízl levou tyč Jarinovy svatyně.
Pravidlo nedáš dostaneš tentokráte platilo i v Kadani. V čase 21:29 po rozehrávce Polanského ve středním pásmu číhal za obranou hostů na modré Boušek, který své sólo proměnil ledovým blafákem, 2:2. Druhá asistence byla připsána Szakalovi.
Po přetahované ve stedním pásmu došlo k výraznému vzruchu až v půlce zápasu, kdy Pražák nedokázal zasunout do prázdné branky. K dispozici měl asi 2 pokusy, přitom nejblíže gólu byl právě při druhém z nich. Objížděl branku, už se natahoval k odkryté kleci, v cestě však stál smolně sudí. Když v 36. minutě trefil Balázs tyč, zdálo se, že opět udeří Havířov.
Takovou situaci Kadaň nedovolila a v čase 36:16 se puk po střele Polanského ocitl před brankovištěm, kde se ho ujal Boušek a dělovkou propálil úplně vše. Hosté bezúspěšně reklamovali zřejmě posunutí branky, do které najel po vstřelení gólu asistent Polanský. Branka na 3:2 padla v signalizované výhodě.

Do závěrečné části vstoupili hosté očividně s metodou známou z Las Vegas. Už v 42. minutě vyslal Červenka nebezpečnou střelu, kterou Jarina vyrazil betonem pouze před sebe, kde naneštěstí pro Pantery nečíhal nikdo z kočkovitých šelem.
Kadaň reagovala rychlými brejky, které však narážely na výborného Čecha. Panteři vytahovali drápky tak vehementně, že v jednu chvíli si musel Jarina udělat výlet prakticky až k modré čáře.
V 50. minutě si hosté vytvořili menší tlak, větší šance přišla až z brejku, kdy domácí útočník těsně míjel branku. Přesto přišlo vyrovnání v čase 50:21, kdy Panteři zavezli puk do pásma, kde po přihrávce Červenky zakončil zblízka Smejkal, 3:3.
Když ve zbývajících minutách nedokázali Kadaňští využít nájezdu 2:1 v podobě Freiberga, či pozdější jedovatý pokus Fábryho, schylovalo se k prodloužení.

V nadstavbové pětiminutovce viděli diváci svižný hokej s řadou šancí, které zůstaly bez brankového zápasu. V nájezdech pak za Kadaň rozhodl Boušek, konečný stav 4:3sn.

Jakub Coufal

Ivan Dornič (trenér Havířov): Dnes se hrál výborný zápas z obou stran. Bohužel za stavu 2:1 jsme neproměnili vyloženou šanci, kdy jsme trefili tyčku. Pak by se zápas vyvíjel asi jinak. Domácí bohužel otočili po našich chybách. V poslední třetině jsme vsadili vše vabank, což se nám povedlo vyrovnáním. V prodloužení pokračoval výborný hokej a penalty jsou o štěstí, které se přiklonilo ke Kadani.

Leo Gudas (trenér Kadaň): Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, jen nedáváme branky. Kdybychom je dali, mohlo být možná po zápase. Poté jsme udělali zbytečné chyby a najednou jsme prohrávali. Ve 2. třetině jsme si vytvořili velký tlak, vedli jsme a kontrolovali hru. Soupeře jsme nepouštěli do žádných akcí, až v oslabení uděláme zbytečnou chybu po našem propadu. Ve zbytku jsme zase měli spoustu šancí, ale naší nemocí neproměňovat je, jsme nedokázali rozhodnout. Nájezdy už jsou pouze loterie.