I přes srovnání stavu Kadaň doma padla s Kozly

Sabina Nováková | 06.02.2021 | |

K a d a ň / K o l í n - Třetí domácí utkání v řadě sehráli Trhači s Kolínem. Ačkoliv v posledním střetnutí s Kozly dokázali Kadaňští získat tři body, tentokrát to bylo nad jejich síly. Soupeř se během prvních jedenácti minut dostal do tříbrankového vedení, které následně smazaly branky Jakuba Naara, Matyáše Svobody a Lukáše Adámka. Středočeši se nakonec v závěrečné dvacetiminutovce dostali do vedení a ukořistili si tak tři body do tabulky. Pro Jakuba Naara a Lukáše Adámka se jednalo o první vstřelené branky mezi muži!

27.kolo, sobota 6.2.2021
Sportovní klub Kadaň - SC Kolinští Kozlové  3:5  (2:3, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Naar (Seemann, J. Svoboda), 17. M. Svoboda (Homer), 33. Adámek (J. Svoboda, Koblížek) – 1. Jankovský (Šafránek, Sejpal), 8. Husa (Jankovský, Petržilka), 10. Jankovský (Husa), 46. Semirád (Blaha), 50. Král (Jankovský, Šafránek). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Belko, Tvrdík. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 23:52. Zblokované střely: 8:7. Vhazování: 28:37. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5.
Sportovní klub Kadaň: Zajíček – Trefný, Kottek, Naar, Seemann, Delmarche, T. Běhula, Horáček – M. Zabloudil, Kulich, Chlouba – Koblížek, J. Svoboda, Adámek – M. Svoboda, Bucek, Homer – Konášek, Hradecký, Jakub Veselý.
SC Kolinští Kozlové: Sejpal – Husa, Kukla, Váchal, Pýcha, Blaha, Muška – Jankovský, Šafránek, Petržilka – Krejčík, Král, Martínek – Semirád, Zumr, Stehlík – Štohanzl, Němec, Síla – Jan Veselý.

Úvod duel patřil jednoznačně Kozlům, kteří se ujali vedení již po půlminutě hry; Trhači podobně jako ve středu s Ústím inkasovali hned z první vážnější akce. Šafránek s Václavem Jankovským pláchli kadaňské obraně a druhý jmenovaný překonal Zajíčka.

Pak sice hosty dvakrát pozlobil Bucek, ale v 8. minutě na tabuli svítilo 0:2, když se prosadil Jakub Husa. A ještě hůře bylo o necelé tři minuty později, kdy Husovu střelu Zajíček vyrazil na hůl Václava Jankovského, jenž puk bekhendem uklidil do branky.

Byl to sice tvrdý direkt, ale Trhači po něm nehodili ručník do ringu. Ve 13. minutě se po rychlé akci domácích dočkal premiérové branky v Chance lize Jakub Naar, jenž snížil na 1:3. O pět minut později Homer našel Matyáše Svobodu, který přesnou střelou upravil na rozdíl jediného gólu.

Ve druhém dějství se Trhačům podařilo Kozly zatlačit a výsledkem byla branka na 3:3. Aktivní Jan Svoboda našel mezi kruhy Jana Adámka, jenž se stal druhým premiérovým střelcem černožlutých tohoto večera.

Černožlutí však v závěrečné periodě začali ztrácet půdu pod nohama a hosté trestali. Tečovaná dělovka Jakuba Semiráda skončila se Zajíčkovými zády. V 50. minutě putoval na trestnou lavici Adámek a toto oslabení se nakonec stalo Kadani osudným. Přitom začalo skvěle - Matěj Zabloudil ujel s Chloubou, ale neprosadili se a po rychlém brejku napřáhl v pravém kruhu Zdeněk Král, jehož střela se od tyče odrazila do branky. Černožlutým se výsledek zvrátit nepodařilo, tři body za výhru 3:5 tak putují do Kolína.

Jiří Novotný (KAD)

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Celý zápas se opět odvíjel od jeho začátku. V prvních deseti minutách jsme soupeře pustili do tříbrankového náskoku. Přestože jsme následně srovnali, tak nejsme mužstvo, které si může dovolit nechat takto soupeře utéct. Když dostaneme pět branek, tak jich šest nevsítíme. My musíme uhrávat výsledky 2:1, 3:2, maximálně 4:3, ale bohužel pět gólů je zkrátka moc.“

Petr Martínek (SC Kolín): „Jsme rádi, že jsme v Kadani zvítězili. Začali jsme výborně první třetinu a vedli jsem 3:0. Následně jsme dostali dvě hloupé branky a rázem jsme přestali hrát to, co jsme chtěli - soupeř po zásluze vyrovnal. Ve třetí dvacetiminutovce jsme to zlomili na svou stranu, ale jak jsem říkal, prvních deset minut z naší strany bylo parádních a se zbytkem už moc spokojený nejsem. Zaplaťpánbůh za tři body.“