Jednoměsíční bodový půst skončil, Kadaň zdolala Medvědy

Jakub Coufal | 03.03.2007 | |

Jak už to tak bývá, zápasy, ve kterých o nic nejde, jsou často přehlídkou akčního hokeje a plné ostrých střetů. Přesně k takovým kláním patřil duel mezi Kadaní a Berounem. Delší chvíle bez šancí střídaly okamžiky, kdy brankáři nevěděli kam dříve skočit. Hokejisté připravili divákům pohlednou podívanou, jejíž jedinou vadou na kráse byl Jechův zkrat v polovině poslední třetiny. Kadaň měla po celý souboj více ze hry, což se projevilo i na konečném stavu. Severočeši ukončili dlouhé čekání na výhru, když triumfovali poměrem 4:2.

49.kolo, sobota 3.3.2007
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  4:2  (2:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Hlubuček (Mikšovský), 12. Gellner (Veverka), 25. Soukup (Gellner, Hlavatý), 29. Vrtek (Hlubuček, Spitzer) - 5. Černý (Novotný, Čížek), 26. Černý (Vlček).
Rozhodčí: Nečas - Bejček, Mašek.
Vyloučení: 6:7, navíc Veverka (KAD) 10 minut za nesportovní chování, Jech (BER) trest ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku.
Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 170.
Střely na branku: 26:33.
Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Řezníček, Hlavatý, Suchánek, Chotaš, Pražák, Kýhos, Krpenský, Freiberg, Vrtek, Mikšovský, Gellner, Veverka, Soukup, Tenkač, Bauer.
Medvědi Beroun 1933: Handl (Kraus) - Jelínek, Kameš, Nakládal, Čižek, Kraus, Hrach, Černý, Vlček, Mrňa, Jindřich, Novotný, Jech, Hudíček, Pavel, Semorád, Karpov.

Zápas začal nad očekávání v ostrém duchu

Po vlažném úvodu se po 90 sekundách hry zjevil zcela osamocený Pavel před Hanuljakem. Své sólo zakončil pouze do domácího brankáře. Ani Severočeši se nehodlali nechat zahanbit, tvrdou střelu od modré vyslal Krpenský.
Na konci 5. minuty měli Medvědi možnost dvojnásobné výhody. Sekundu před návratem prvního hříšníka se trefil Černý, asistenci si připsal Novotný. V čase 5:41 tak byl stav 0:1.
Kadaňští se ani nestihli vzpamatovat a už zase byli ve třech. Výroky pana rozhodčího Nečase neslo domácí publikum dosti nelibě. Beroun si vytvořil řadu šancí, pohotový Hanuljak držel vlajkovou loď Kadaně nad vodou.
V čase 8:38 využili přesilovku i Severočeši. Na 1:1 srovnal parádní dělovkou od modré přímo do víka Hlubuček. Bod za přihrávku dostal Mikšovský.
Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Krátce po incidentu hráče Medvědů, který dosti tvrdě dorážel na Hanuljaka, začali útočit hlavně domácí. Jedna ze šancí nezůstala nevyužita. V čase 11:48 překonal Handla Kelner bekhendem z pravé strany, na branku do vedení 2:1 přihrával Veverka.
V 17. minutě, po delším útlumu bez šancí, pálil nejprve nebezpečně berounský Mrňa, na druhé straně pak Hlubuček. Ani jeden z projektilů si cestu za brankovou čáru nenašel. Na začátku 19. minuty, během přesilové hry domácích, nestihl včas trefit prázdnou branku Řezníček. A když ani pozdější střela Hlavatého z mezikruží vylétla od betonu Handla až do středního pásma, šlo se do kabin za stavu 2:1.

Z rychlého sledu branek vytěžila více Kadaň

V prostřední části se nic moc nedělo celé 4 minuty, až přišlo několik slibných šancí na obou stranách jako předzvěst následujících minut.
Z čistého nebe spadlo zvýšení na 3:1. Soukup v čase 24:52 dotlačil puk za Handla po několika dorážkách. Asistovali mu Hlavatý s Chotašem. Zároveň došlo k výměně berounských brankářů, novým mužem na ledě se stal Kraus.
Bleskové snížení přišlo v čase 25:42. Černý ujížděl podél levého hrazení směrem k brance, kde přehodil ležícího Hanuljaka. Ke snížení na 3:2 mu pomohl Vlček.
Kadaň se snížení nezalekla a i nadále měla více ze hry. Na konci 28. minuty hráli Severočeši přesilovku 5 na 3. Veškerým kombinacím utkl rázně konec Vrtek. Z levého rohu najel přímo ke Krausovi, kterého prostřelil pod vyrážečkou. V čase 28:39 svítilo na ukazateli skóre 4:2, přihrávali Hlubuček a Spitzer.
Po rychlém sledu branek se hrálo sice nahoru a dolů, avšak bez vyložených šancí. Nebzepečně vypadala až Chotašova střela v 35. minutě, neboť byla tečována jedním z hráčů. Ještě v téže minutě ujeli Medvědi, akci 2 na 1 zakončoval Hudíček mezi betony. Hanuljak chvíli hledal puk, nalezen byl naštěstí pro Severočechy dříve, než ho stačili hokejisté Berouna dorazit.
V poslední pětiminutovce hráli Medvědi početní výhodu. Během ní hosté tvrdě srazili Vrtka, zákrok zůstal nepotrestán, i když Hanuljak po napadení domácího útočníka pelášil ze svého stanoviště ke střídačce. Přesto se Severočeši později přesilovky dočkali. Jedovaté střely Spitzera do branky nedolétly, a tak po 2. třetině ukazovala časomíra prozatímní výsledek 4:2.

V poslední části vynikl pouze Jechův faul

Ani začátek poslední části se nevyhnul vlažnému úvodu. První vzrušení fanoušků přišlo až při početní výhodě Kadaně v 46. minutě, když z pravého mezikruží nastřelil Krause Gellner. Hosté se s přibývajícím časem tlačili více a více do útoku, leč veškeré útočné snahy hatily zejména vlastní nepřesnosti v rozehrávce.
V čase 10:59, po likvidačním a zcela zbytečném zákroku Jecha na Bauera, přišlo delší přerušení hry. Otřesený domácí hráč se jen velmi těžce zvedal z ledu. Trest ve hře byl asi jediný možný, který mohl hlavní sudí udělit. O dalším osudu Jecha rozhodne až disciplinární komise. Zákrok se rovněž nelíbil mnoha kadaňským hokejistům, kteří okamžitě vyjeli hájit kadaňského útočníka. Rozhodčí s obtížemi zabránili hromadné potyčce. V následné přesilovce drželi černožlutí Medvědy pod tlakem, avšak bez brankové vizitky.
Beroun se v závěru 3. dějství snažil vykřesat jiskřičku naděje. Nejnebezpečnější vyhlídky si přesto vytvořili domácí. Po přiklepnutí domácích hráčů zakončoval do dobře postaveného Krause Hlubuček. Když Medvědi nezkusili ani závěrečnou hru bez brankáře, skončil jednoměsíční bodový půst Kadaně vítězstvím 4:2.
Jakub Coufal, Martin Gahler

Ohlasy trenéra hostů se nepodařilo získat.

Miloš Pecka (trenér Kadaň): Dnes se jednalo o zápas dvou mužstev, které jsou dole v tabulce. Oba celky hrají s mladými hráči, proto byl dneska vidět spíše bezstarostný hokej, mnoho chyb a také hodně šancí. Když jsme se dostali do vedení 2:1, tak nechci říct, že jsme měli zápas už pod kontrolou, ale vesměs jsme byli lepším týmem. Samozřejmě, hokejisté také hráli s větším důrazem, přesto se nejednalo o nijak zvlášť tvrdé utkání. Vybočoval pouze jeden zákrok hostů, který byl naprosto zbytečný. Náš hráč by měl být v pořádku, zápas dohrál.