Kadaň padla v prvním čtvrtfinálovém zápase v Třebíči 3:2

Marcel Holl | 21.02.2013 | |

K a d a ň - První bod v sérii získali domácí, když vyhrál 3:2. O vítězství bílých hvězd rozhodla druhá třetina, ve které padly 4 branky z celkových pěti. Skóre otevřela jako první Třebíč, prosadil se Lukáš Nahodil. O dvě minuty později srovnal TOMÁŠ SCHMIDT. V posledních zápasech bodující bek nepohrdl přihrávkou od Petra Jíry. Mezi 36. až 39. minutou rozhodla Třebíč o výhře. Využila totiž dvě přesilové hry. Nejprve se prosadil Jan Káňa a po něm David Rangl. Kadaň odvolala minutu a půl před koncem zápasu brankáře a přineslo jí to branku. Přesně čtyřicet osm vteřin před koncem zakládní hrací doby snížil NIKOLA GAJOVSKÝ. Více už ale černožlutí hokejisté nestihli a tak prohráli první utkání play-off. Zítra je na programu odveta.

0.kolo, čtvrtek 21.2.2013
SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň  3:2  (0:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Nahodil (Ostřížek, Rangl), 36. Káňa (Dolníček), 39. Rangl (Dočekal, Dolníček) - 30. Schmidt (Jíra, Gajovský), 60. Gajovský (Trefný). Rozhodčí: Přikryl, Jeřábek - Flegl, Zíka. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2180. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 0:0,1:1,1:1,3:1,3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Rangl, Malena, Zdráhal, Bilčík, Dlapa, Čejka, Sláma - Dočekal, Dolníček, Káňa - Čuřík, Nahodil, Ostřížek - Vondráček, Kaut, Fořt - Přibyl, Kadela, Čech
Sportovní klub Kadaň: Strmeň - Szakal, Schmidt, Pelc, Trefný, Mazanec, Havel, Kolčava - Jíra, Gajovský, Hafenrichter - Seman, Chlouba, Stoklasa - Kaše, Kämpf, Ton - Andres, Škorík, Mainer - Hrabák

Hosté začali aktivně, nahození Gajovského, ani střela Chlouby ale nemohla Čiliaka v brance domácích ohrozit. Po souhře s Ostřížkem se pokusil Strmeně překonat Nahodil. Kämpfovu střelu vyrazil Čiliak jen před sebe, o volný kotouč se ale postarala obrana Třebíče. Čiliaka prověřil z dálky Trefný, Dočekal bekhendem branku netrefil. Po polovině první třetiny byl vyloučen Jíra, pak hráli zkrácenou přesilovou hru po krátké hře ve čtyřech pro změnu hosté, Jírovo nahození skončilo v náruči třebíčského brankáře. Ostřížek mířil po souhře s Nahodilem jen do lapačky Strmeně, Čiliaka prověřil Trefný. Dalším vyloučeným v zápase byl Kaut, Kämpf v dobré pozici přestřelil. Strmeně více než vystrašil po buly Čuřík. Od modré střílel neúspěšně Čejka. Ani vyloučení Havla nebylo potrestáno, hosté se bez větších potíží ubránili.

Na začátku druhé třetiny prověřil připravenost Strmeně Káňa. Po vyloučení Pelce mířil jen do připraveného brankáře Kadaně Ostřížek. Malenovu střelu tečovanou Dočekalem zastavil Strmeňův beton. Pak byl vyloučen Malena, Szakalovu ránu Čiliak vyrazil, Schmidtova skončila v jeho náruči. První branku vstřelil v osmadvacáté minutě Lukáš Nahodil, když dostal přihrávku do jízdy a dokázal si v tísni poradit i s brankářem, od jehož nohy se kotouč odrazil až za brankovou čáru. Záhy byl vyloučen Zdráhal a Kadaň nabídnutou příležitostí nepohrdla. Jíra našel u pravé tyče Čiliakovy branky Schmidta, který jen usměrnil puk za bezmocného brankáře domácích.

Pak hráli ve čtyřech pro změnu hosté, Ranglovo nahození ale dokázal Strmeň i přes stínícího Dolníčka pokrýt. Když se pak proti pravidlům provinil i Szakal, přihrál Dolníček Káňovi, na jehož ránu nestačil Strmeň zareagovat. Dalším faulujícím byl Trefný a další výhoda o jednoho hráče v poli byla využita. Dočekalovu střelu sice kadaňský brankář vyrazil tygřík skokem, David Rangl ale pak neměl sebemenší problém volný puk poslat do branky – 3:1.

V úvodu třetí periody byl vyloučený Rangl, Třebíčští však dobře bránili. Čiliak si už při hře v plném počtu poradil s příležitostí Mainera, Szakalovu střelu od modré vyrazil. Jen do ramena Čiliaka se trefil Kämpf. Ránu Jíry zneškodnil třebíčský brankář betonem. Pak přišla série vyloučených na obou stranách, branka z toho ale nepadla ani jediná. Čiliaka zkoušeli překonat ještě Jíra a Trefný, ani jeden ale recept na třebíčského brankáře nenašel. S Nahodilovou tečí si poradil Strmeň. Kadaň pak zase tlačila a rozhodla se zkusit i hru bez brankáře. Měla dokonce štěstí po střele Kauta, která skončila jen na tyči, pak ale dokázala přeci jen snížit. Nikola Gajovský přihrával na druhou stranu branky a domácí si puk srazili za Čiliakova záda. Vyloučení Maleny už změnu skóre nepřineslo.

Michal Martoch

Stanislav Mikšovic – SK Kadaň: Zápas se mi hodnotí hůř, protože jsme prohráli, ale ukázalo se, že ta série bude vyrovnaná, pro diváky velice atraktivní a důrazný hokej, který play – off přináší. My máme mladé mužstvo a byli jsme zvědaví, jak se s tím hráči poperou a myslím, že to zvládli dobře. Série bude ještě dlouhá, dnes soupeři gratuluji a doufám, že zítra už nebudu muset. O tom, koho nasadíme do brány rozhodl náš pocit a myslím, že jsme udělali dobře. Strmeň dnes chytal výborně a i dál bude mít naši důvěru.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: První třetina byla taková oťukávací, obě mužstva dobře bránila a moc toho na brány neprošlo. Na našich hráčích bylo vidět, že jsou trošku svázaní, cítí určitou zodpovědnost, ale po prvním gólu se hra na obě strany trošku otevřela. Druhá třetina byla z naší strany slušná díky zvýšenému důrazu a využití dvou přesilových her. Ve třetří části jsme zodpovědně bránili, ale jak už to v play – off chodívá, netrefili jsme prázdnou bránu a protože se v play – off hraje vše do poslední ´vteřiny, jeden puk se tam nešťastně odrazil od naší hokejky a byl z toho gól na 3.2. V závěru to bylo drama, na které jsme z průběhu sezóny zvyklí, takže pro nás nic nového. Jsem rád, že jsme udělali první krok a věřím, že zítra přijde ještě víc diváků a ještě víc, než dnes nám pomůžou. Věřím, že z hráčů ta prvotní nervozita už snad spadla a zítra to bude ještě lepší.