Kadaň podlehla Benátkám 3:4

Jiří Novotný (KAD) | 25.01.2017 | |

K a d a ň - Úvodní gól zápasu vstřelili hosté, Trhači pak sice zásluhou Slavíčka a Ringlera otočili, hosté ale opět srovnali. Kadani pak sice ve třetí třetině vrátil vedení Kaše, Benátky ovšem dvěma góly rozhodly o svém vítězství.

45.kolo, středa 25.1.2017
Sportovní klub Kadaň - HC Benátky nad Jizerou  3:4  (2:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Slavíček (R. Havel), 15. Ringler (Osmík), 47. Kaše (Chlouba, R. Havel) – 6. Prokeš (Hrabík), 39. Chrtek (Plutnar), 47. Volf, 53. D. Špaček (Černoch, Jandus). Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 38:27.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – R. Černý, Trefný, Weinhold, Baránek, Tejnor, R. Havel, D. Šimek, L. Chalupa – Hlava, Hejcman, Raška – Kohout, Kaše, Harkabus – Chrpa, Chlouba, Slavíček – L. Vrána, Osmík, Ringler.
HC Benátky nad Jizerou: Halász (Hosnedl) – Mikliš, Kočí, Jandus, Kolmann, Havlín, Plutnar, Tržický – Víšek, Vrbata, A. Dlouhý – D. Špaček, Chrtek, Hrníčko – Prokeš, Hrabík, Černoch – Bittner, Volf, Janele.

Úvod duelu patřil benáteckým, jimž se také podařilo v 6. minutě otevřít skóre. Po ráně Hrabíka se puku zmocnil Radek Prokeš a překonal gólmana Trhačů. V dalších minutách se hrálo převážně ve středním pásmu a ani jeden z týmu si nedokázal vytvořit vyloženou šanci. To se změnilo v se 14. minutě, kdy se ke kotouči dostal aktivní Bohumil Slavíček A srovnal stav utkání. Trhači nepolevili v obléhání Halásze a za necelou minutu otočil na 2:1 Tom Ringler. Třetí zásah mohl přidat Šimek, jeho dělovka trefila pouze pravou tyč hostující branky. Benátky osobě daly vědět v závěru, Kočí však na Strmeně nevyzrál.

Na začátku druhé třetině zahrozil Prokeš, jenž ujel domácí obraně, blafák ale nezvládl. Na druhé straně se před Halásze dostal Hlava, s jehož zakončením si benátecký gólman nadvakrát poradil. Poté vypálil Harkabus, nicméně mezi tři tyče se jeho pokus nevešel. Posléze se kotouč koulel před hostující klecí, ale žádná z kadaňských hokejek jej netrefila. Na konci druhé části začaly Benátky tlačit. Nejprve Strmeně ohrozili Špaček s Kočím, ve 39. minutě už skóroval Ondřej Chrtek.

Ve 47. minutě se hosté znovu ujali vedení. Lukáš Volf využil zaváhání kadaňské obrany a překonal Strmeně. Uběhlo sotva půl minuty a na tabuli svítilo opět vyrovnané skóre. Po velkém tlaku Trhačů zasunul do odkryté klece David Kaše. Poslední slovo měli ovšem hosté, Daniel Špaček vymetl v 53. minutě pavučinu a rozhodl o výhře Benátek.

Jiří Novotný (KAD)

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň)
Dnešní porážka je pro nás špatná a úplně zbytečná. Myslím si, že jsme neodehráli zcela špatný zápas, ale nabídli jsme soupeřům čtyři chyby a zaváhání a ti je bezezbytku využili. Neměli jsme tak šikovného střelce a nebyli jsme pohotoví jak Benátky. Samozřejmě Benátky už jsou z vody venku, hrají uvolněně a v klidu, daří se jim, na co sáhnou. Na nás ten balvan trochu leží. V Budějovicích byla spousta věcí, které byly minimálně diskutabilní, a stálo to spoustu sil. Dnes ta koncentrace nebyla stoprocentní a dělali jsme individuální chyby a tyhle body ze zápasu nám budou strašně chybět.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou)
Pro nás opět důležité body. Utkání bylo jako doma s Mostem, hrajeme do posledních chvil a minut. Bylo to napínavé utkání, pro nás ty body jsou důležité, protože chceme udělat play – off.