Kadaň se dál veze na vítězné vlně, dnes získala tři body v Šumperku

Marcel Holl | 17.11.2012 | |

Sportovní klub zaznamenal další vítězství. Tentokráte Kadaň zvítězila na ledě Draků ze Šumperka poměrem 7:5. První třetina Kadani vůbec nevyšla, dostala čtyři branky a sama dala pouze jedinou. O tu se postaral v 11. minutě Petr Mainer. Naopak druhá perioda se hostujícím hráčům povedla. Díky čtyřem přesným střelám skóre otočili. K obratu zavelel ve 25. minutě Karel Ton. Poté během necelých deseti minut skórovali Petr Mainer (druhý gól v zápase), obránce Jakub Trefný a obrat dokonal Jaroslav Hafenrichter. Pět minut před koncem utkání odskočila Kadaň do vedení už o dvě branky. Po nádherné přihrávce od Petra Mainera se prosadil Bronislav Andres. Šumperští Draci necelé dvě minuty před koncem snižili, ale při následné power – play zajistil tři body pro Kadaň Filip Seman.

23.kolo, sobota 17.11.2012
Salith Šumperk - Sportovní klub Kadaň  5:7  (4:1, 0:4, 1:2)
Branky a nahrávky: Červenka (Vrdlovec, Gewiese), 16. Finsterle (Tesařík, Hlinka), 18. Skoumal (Sedlák, Gewiese), 20. Holík (Staněk), 59. Finsterle (Novotný, Hlinka) - 11. Mainer (Chlouba, Andres), 25. Ton (Schimdt, Charousek), 34. Mainer (Chlouba), 38. Trefný (Ton, Charousek), 40. Hafenrichter (Gajovský, Prošek), 55. Andres (Chlouba), 60. Seman (Kůs). Rozhodčí: Čech - Černý, Reich. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1211. Střely na branku: 51:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:6, 5:7.
Salith Šumperk: Štůrala - Pastor, Holík, Gewiese, Novotný, Sedlák, Tesařík, Pour, Skoumal, Hulva, Haas, Cink, Staněk, Červenka, Plášek, Blinka, Finsterle, Kindl, Vrdlovec, Hlinka
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Schmidt, Lučka, Opalek, Mazanec, Trefný, Szakal, Hofmeister, Prošek, Kůs, Ton, Jíra, Andres, Seman, Mainer, Charousek, Hafenrichter, Gajovský, Chlouba, Hanták, Ondřej

V den, který se významně promítl do české historie, přivítali na svém ledě hokejisté Šumperka nebezpečného soupeře z Kadaně.

První střelecký pokus si na své konto připsali hosté, konkrétně Charousek, ale s jeho nepříliš razantní střelou si Štůrala bez problémů poradil. Ve třetí minutě utkání se po pravém křídle přes obranu Draků prosadil Mainer, ale s následnou střelou z velkého úhlu si na domácího strážce klece nepřišel. A tak to byli domácí, kteří prvně udeřili v podobě gólu. Na časomíře běžela osmá minuta prvního dění, když při signalizovaném odloženém vyloučení jednoho z kadaňských hráčů, propálil Hanuljaka Adam Červenka.

Již za tři minuty však bylo skóre znovu srovnáno. Po Chloubově vynikající individuální akci, který přešel přes dva šumperské beky a následnou střelou pořádně vystrašil Štůralu, se k odraženému puku dostal Petr Mainer a ten se zakončením neměl problém. V probíhající 16. minutě se po zmatku před kadaňskou bránou ke kotouči dostal Tesařík, který poslal přesný pas na hůl Lukáše Finsterleho a šumperský hráč protlačil kotouč za brankovou čáru. Domácí se tak v zápase znovu ujali vedení.

O dvě minuty později bylo pro domácí ještě veseleji. Na modré čáře se ke kotouči dostal Tomáš Sedlák, který vyslal na Hanuljaka svou jedovku, kterou ještě před hostujícím brankářem dokázal tečovat Michal Skoumal. Kotouč zapadl přesně do mezery mezi Hanuljakovy betony. Domácí měli necelé dvě minuty před koncem výhodu přesilové hry, když za faul loktem odjel na trestnou lavici pykat Ton. A tu také využili. Po Staňkově přihrávce se k puku dostal domácí kapitán Aleš Holík, který od modré vyslal střelu, se kterou si kadaňský gólman poradit nedokázal. Domácí tak po první třetině odcházeli do kabin s tříbrankovým náskokem.

První možnost přesilové hry dostali hosté až ve třetí minutě druhé třetiny po faulu domácího Kindla. Kadaňský tlak na Šumperk pomalu vzrůstal. V následném závaru před domácí brankou se ke kotouči protlačil Karel Ton, který využil zmatku v domácí obraně a překonal již ležícího Štůralu. Ve 30. minutě se do zakončení prodral Holík, ale jeho dobře mířená střela rozezvonila pouze tyč Hanuljakovy branky. O dvě minuty později se do samostatného úniku dostal šumperský Plášek, ale na kadaňského gólmana nevyzrál. Ze situace nedáš - dostaneš vyústila následná blesková akce Kadaně. Kotouč vyslal nepříliš razantní střelou na šumperského gólmana Petr Mainer, tento pokus byl však gólový. Hosté tak prohrávali už jen o jedinou branku.

V 36. minutě odjel na trestnou lavici hostující Seman, který dostal menší dvouminutový trest za napadení. Šumperským se tato početní výhoda opravdu nepovedla. Těsně před skončením Semanova trestu se hosté i přes početní nevýhodu usadili v obranném pásmu Draků a kombinace mezi hráči vyústila v gól Jakuba Trefného. Hosté tak smazali tříbrankové manko a dostali se znovu do boje o tři body. Gólové hody pokračovaly i nadále. Přesně sekundu před druhou sirénou využil zmatku před domácí bránou Jaroslav Hafenrichter a dotlačil puk za šumperského brankáře.

Ve třetí části zápasu Kadanští svůj obrat dokonali. V probíhající 55. minutě se po Mainerově přesné přihrávce k zakončení dostal Bronislav Andres, který svým pokusem překonal Štůralu, a ten musel v dnešním utkání lovit puk ze své sítě už pošesté. Hosté se tak dostali do dvoubrankového trháku. Necelé dvě minuty před koncem ještě pro domácí vykřesal naději Lukáš Finsterle, který po bleskurychlé kombinaci s Novotným a Hlinkou snížil na 5:6. Draci v poslední minutě sáhli ke hře bez brankáře, ale tento tah se jim následně vymstil, když se ke kotouči dostal hostující Filip Seman a přesnou střelou jej poslal do šumperské klece. Hosté si tak z gólově velice bohatého utkání odvážejí všechny tři body do Kadaně.

Ondřej Tomšovský, Zuzana Košťálová

Radek Kučera, Salith Šumperk: Každý viděl, co se tu dnes dělo. V první třetině jsme byli úplně někde jinde, než ve druhé, v pohodě jsme vedli 4:1. Opět jsme se ovšem dostali vlastními chybami do problémů, ze kterých už se tým nedokázal dostat. Druhá třetině byla z naší strany opravdu katastrofální, dělali jsme jednu chybu za druhou. V závěru jsme ještě věřili ve vyrovnání, ale Kadaň už si výsledek pohlídala.

Jiří Čelanský, SK Kadaň: První třetina se nám nepovedla výsledkově, ale herně jsme zase tolik nezaostávali. Řekl bych, že jsme dnes celých šedesát minut hráli přesně to, co chceme. Na začátku domácí ukázali, proč jsou doma tak úspěšní, využili i přesilovky. My ale i nadále věřili a chtěli zápas otočit. Hokej dnes rozhodují náhodné a šťastné branky. To se dnes z naší strany ukázalo být klíčové.