Kadaň si přiváží 2 body z Vrchlabí!

Patrik Huber, Jindřich Poledna | 07.10.2009 | |

V podhůří Krkonoš se body se body moc lehce nezískávají. O tom se přesvědčila Kadaň, která do Vrchlabí rozhodně nezajížděla v roli favorita. Domácí se sice v 5.minutě ujali vedení doklepnutím Čalouna, ale Kadani vycházely přesilovky. V 19.minutě vyrovnával na 1:1 Gombár a ve 29.minutě šla Kadaň brankou Hlubučka dokonce do vedení! Domácí ještě do konce druhé části srovnali - na 2:2 skóroval Beck. Stejný hráč strhl vedení na stranu domácích začátkem třetí části. Kadaň však srovnala krok v přesilovce 5 proti 3, na 3:3 vyrovnal Szakal. Oba týmy se tak po 60ti minutách rozešly smírně. Druhý bod pro Kadaň získal v prodloužení Libor Hlubuček.

8.kolo, středa 7.10.2009
Vrchlabí - Sportovní klub Kadaň  3:4p  (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5.Čaloun (Gengel), 33.Beck (Pácal, Filip), 41.Beck (Filip, Tvrdek) - 19.Gombár (Boušek, Polanský), 29.Hlubuček (Charousek), 48.Szakal (Hlubuček, Balász), 65.Hlubuček (Balász, Bauer). Rozhodčí: Úlehla - Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1177. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3 - 3:4.
Vrchlabí: Biegl (Ševčík) - Matějíček, Pácal "A", Bendik, Chaloupka, Chmelíř, Vála "C", Chatrnúch - Tvrdek, Filip, Beck "A", Kubeš, Hubáček, Mikšovský, Urban, Čaloun, Gengel, Konečný, Zíma, Rusnák, Andres
Sportovní klub Kadaň: Hronek (Zázvorka) - Spitzer, Hlubuček, Zmeškal, Szakal "A", Knyazev, Višňák, Schmidt - Kuběna, Charousek, Balász "C", Gombár, Boušek "A", Polanský, Freiberg, Bauer, Fábry, Malát, Pražák, Indra

Vrchlabí na svého soupeře hned od prvních sekund nastoupilo velmi zostra a snažilo se vytvořit si tlak. První střely se neujaly, zajímavé momenty přinesla až minuta pátá. Domácí v ní dosáhli dvou brankových tref, nicméně platila pouze jedna. Nejprve v čase 4:16 poprvé domácí docílili gólu, ten však rozhodčí posoudil jako neregulérní z důvodu posunuté branky. O 46 vteřin později se však už Vrchlabští mohli radovat oprávněně. Gengelovu střelu od mantinelu vytěsnil Hronek pouze před sebe, kde se ocitl zcela osamocený JAN ČALOUN, který bez problému dorazil puk za záda kadaňského brankáře - 1:0. Poslat Vrchlabí do dvougólového vedení mohl o necelé dvě minuty Pácal, který si z pozice obránce najel až mezi kruhy, ale po přihrávce od Filipa odmítl nabídnutou možnost, když branku o pár centimetrů netrefil.

Poté si oba aktéři duelu mohli vyzkoušet první přesilovou hru, nicméně s ní oba naložili prachbídně. Hosté z Kadaňe se postupem času začali více a více osmělovat, ale žádnou větší příležitost si vytvořit nedokázali. V 19. minutě odešel pykat za podražení Chmelíř a hosté měli další početní výhodu. Tentokrát si s ní rady věděli, proměnili jí bleskově za 10 sekund. Gólová situace byla podobná úvodní trefě domácích. Biegl neměl puk po Bouškově střele pod kontrolou a vyrazil ho pouze před sebe, kde už dobře operoval JIŘÍ GOMBÁR, pro nějž nebyl problém dorazit puk do sítě - 1:1.

Prvních pět minut prostřední třetiny patřilo hokejistům z hor, ti díky početním výhodám byli nastěhováni v pásmu hostí. I přesto se ale do žádné příležitosti, jenž by stála za zmínku, nedostali. Pak se faulem provinili i domácí, konkrétně Chatrnúch. Černožlutí si s přesilovou hrou vedli o poznání lépe, než-li domácí. Nejprve měl obrovskou možnost Charousek, ale z dorážky orazítkoval pouze břevno Bieglovi svatyně. Mrzet ho to však nemuselo, jelikož hosté o malou chvíli později početní výhodu přeci jen využili. Střela LIBORA HLUBUČKA od modré prosvištěla až do branky domácích, zastavit jí dokázala pouze branková síť - 1:2.

Domácím se naskytla parádní příležitost, jak co nejdříve srovnat krok se soupeřem. Dvouminutovými tresty potrestal rozhodčí Gombára a Knyazeva, Vrchlabí tedy mělo k dispozici přesilovou hru pět proti třem. V té se sice domácí vyrovnání nedočkali, ale dokázali skórovat s výhodou jednoho muže v poli. Tvrdou ranou od modré se prezentoval PATRIK BECK, jehož dělovka propadla Hronkovi mezi betony a puk se pomalu dokutálel až za brankovou čáru - 2:2. Zbývající minuty 2. třetiny se již odehrály bez nějakých větších brankových příležitostí.

Domácí hokejisté ještě v úvodu třetí části dohrávali přesilovou hru, tu sice využít nedokázali, nicméně 4 sekundy po návratu Zmeškala se již skóre pohnulo. Byl to znovu PATRIK BECK, který vyzrál na zkušeného Hronka. Střelou z bezprostřední blízkosti nedal hostujícímu gólmanovi jakoukoli šanci - 3:2. Hosté byli brankou domácích evidentně zaskočeni a ani vrchlabští hokejisté se nikam nehnali. Několik minut byla k vidění pouze častá nahození, či nepříliš nebezpečné střely.

Nezajímavá "pětiminutovka" hry skončila v okamžiku, kdy Kadani nabídli svými fauly vynikající příležitost v podobě přesilové hry Rusnák a Vála. Hostující mužstvo si ještě vyžádalo oddechový čas, kdy mělo 30 sekund na to, aby vymyslelo, jak tento veledůležitý moment utkání přetavit v gól v brance Biegla. A povedlo se! MARTIN SZAKAL se pořádně opřel do puku a rána od modré skončila až za zády Biegla, který se za střelou kadaňského hokejisty jen ohlédl - 3:3. Na sklonku 59. minuty mohl strhnout vedení na stranu domácích Tvrdek, byl zcela osamocený před brankou, kam také dostal kotouč, avšak netrefil ho ideálně a puk letěl mimo branku. Utkání se tak dostalo do prodloužení.

Prodloužení začalo pro domácí výborně, neboť Spitzer vyfasoval dvouminutový trest za podražení. Ale domácí opět potvrdili, že přesilovky nejsou jejich doménou a příležitost na rozhodnutí zápasu promarnili. Trest přišel v čase 64:02. LIBOR HLUBUČEK využil dosti prostoru před Bieglem, který střelu kadaňského obránce vyrazil pouze před sebe, a z dorážky rozhodl svým druhým gólem o vítězství svého mužstva - 3:4.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Patrik Beck a Lukáš Hronek.

Patrik Huber

Leo Gudas, trenér SK Kadaň: Zapás pro nás určitě nezačal dobře. Prvních deset minut jsme jenom koukali, co se děje a v podstatě jsme nebyli přítomní hře. Tím jsme první třetinu prohrávali, ale je pravda, že jsme mohli prohrávat daleko víc. Ve hře byla spousta chyb, které si nesmíme dovolit. Měli jsme štěstí, že nakonec jsme srovnali na 1:1. Druhá třetina už pro nás byla o něco lepší, ale zase jsme měli spoustu vyloučených, první dvě třetiny drželo otěže Vrchlabí. Ve třetí třetině jsme zužitkovali přesilovku a výhra v prodloužení pro nás znamená dva body, za což jsme samozřejmě rádi.

Vladimír Jeřábek, trenér HC Vrchlabí: Budu stručný. První třetinu jsme měli vyhrát 5:0 a bylo by po zápase. Jelikož se tak nestalo, bylo jasné, že budou brejky a tresty. Když jsme dostali vyrovnávací gól na 3:3, bylo jasné, že zápas půjde do remízy. Tlak jsme sice v závěru měli, ale byl jalový. Ale to jsme dnes v zakončení byli celý zápas. Pro mě to prostě rozhodla první třetina, kdy jsme měli vyhrát. Nebudu tvrdit, že nás vychytal brankář Hronek. Nedůrazné a jalové střely našich útočníků by totiž vychytal každý brankář. Ale to oni moc dobře vědí a musí si to v hlavě přebrat sami. Když dorážíme ze dvou metrů střelu tak, že puk má problém do brány dolétnout….. Řekl bych, že to byl dnes nejhorší zápas.