Kadaň v Třebíčí bojovala, nakonec padla o jeden gól

Sabina Nováková | 07.01.2019 | |

T ř e b í č / K a d a ň - V rámci třiačtyřicátého kola Chance ligy Trhače hostila SK Horácká Slavia Třebíč. Kadaňským se podařilo vsítit pro oko krásnou první branku, o niž se postaral František Wágner, avšak dokázal vedení přetáhnout na svou stranu. O snižování náskoku se nadále postarali přesnými střelami i František Klejna, pro kterého to byla premiérová branka v dresu Trhačů.

43.kolo, pondělí 7.1.2019
SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň  4:3  (2:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Malec (Bilčík), 15. Novák (Nedbal), 22. Nedvídek (Vágner), 27. Nedbal (Vágner) – 8. Wágner (J. Svoboda), 24. Klejna (Wágner), 51. J. Svoboda (Maršoun). Rozhodčí: Kašík, Micka – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 876. Střely na branku: 57:16. Zblokované střely: 8:13. Vhazování: 45:12. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: D. Svoboda – Szathmáry, Brož, Nedbal, Vágner, Bilčík, V. Čejka, Furch – Kratochvíl, Střondala, Vodný – Havlát, Nedvídek, Psota – Paták, Tadeáš Král, Malec – Ferda, Novák, Süss.
Sportovní klub Kadaň: Kuchař – Eliáš, Šefl, Hajič, Klejna, Popela, Cestr – Maršoun, Rindoš, J. Svoboda – Wágner, Tupý, Šulek – Homer, Kanický, Vašíček.

Horácká Slavia Třebíč, která se již v dnešním zápase musela obejít bez dvou tahounů letošní sezony, Kuska s Raškou, sehrála hned v první minutě přesilovou hru, když se faulem provinil Popela, který letos přijel podruhé do rodné Třebíče jako soupeř. Na výkonu v početní výhodě byla absence extřebíčských střelců bohužel znatelná a ani jednu z přesilových her dnes není možné označit za příliš zdařilou. Skóre se nepohnulo ani na druhé straně při vyloučení kapitána Čejky.

Na konci 8. minuty, při rovnovážném stavu hráčů na ledě, prosmýkl se třebíčskou obranou František Wágner a překonal brankáře Svobodu střelou nad vyrážečku, hosté vedli. Třebíčští se tlačili za vyrovnáním, ale povedlo se to až v 15. minutě. Z levé strany se dostal s kotoučem do útočného pásma Ondřej Malec a přesně umístěnou, tvrdou střelou k levé tyči srovnal. Radost Horácké Slavie pak ještě umocnil o 22 vteřin později Matěj Novák, který objel s kotoučem soupeřovu bránu a u tyčky si našel místo, kudy dostal svůj střelecký pokus do kadaňské branky.

Ve 22. minutě uklidil své spoluhráče třetí trefou do soupeřovy branky rychlou střelou mezi kruhy Lukáš Nedvídek. Minutu na to se snažil dorážet po Brožově střele Paták, ale další branku Třebíč nepřidala. Naopak to byli hosté, kteří se dotáhli na rozdíl jediného gólu. V početní výhodě se od modré trefil povedenou ránou František Kejna, na jehož střelu Svoboda neměl nárok.

Ve 27. minutě to bylo zase o dvě branky, když v končící přesilovce napřáhl od modré čáry Karel Nedbal, brankář Kuchař mohl jen lovit kotouč ze své sítě. Tři velké šance pak Horácká Slavia nevyužila. Nejprve se snažil tečovat Brožovo nahození Vodný, a poté se objevil tváří v tvář brankáři hostů Suss, ale ani on nedokázal vstřelit branku a uklidnit tak ještě víc své spoluhráče. Do třetice přestřelil v dobré pozici Novák, do poslední třetiny tak šla Třebíč ,,pouze´´ s dvoubrankovým náskokem.

Domácí v bílém měli tlak a v úvodu poslední části si dokázali vypracovat znovu několik zajímavých příležitostí. Branka z toho nebyla, a proto se potvrdilo otřepané, nedáš, dostaneš. V 51. minutě využil nedůrazu domácí obrany Jan Svoboda, kterého neuhlídal domácí bek a jmenovec třebíčského brankáře Dominika snížil a znovu zápas zdramatizoval. Horácká Slavia svým fanouškům ještě do konce utkání místy brnkala na nervy, ale tak trochu povinné vítězství si v závěru nakonec uhlídala.

Matěj Hráček

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „S první třetinou jsme nebyli spokojeni, i když jsme ji vyhráli. Ve druhé části jsme zlepšili kombinaci i pohyb, ale nedokázali jsme soupeři odskočit více než o dvě branky, a ten byl tak pořád ve hře, tím pádem na nás padala i nervozita. Zápas jsme si třetí inkasovanou brankou zkomplikovali svými chybami. Měli jsme střely, ale bylo to bez clony a hodně jsme přehrávali. Kusko si svojí prací šanci v Kometě zaslouží. My jsme ho uvolnili pro zítřejší zápas a uvidíme, co bude dál.“

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Po posledních odehraných zápasech, které jsme odehráli, bych ho dnes hodnotil kladně. Občas jsou tam pasáže, kdy odevzdáváme puk, ale měli jsme tu dnes tři kluky z ligy juniorů. Za stavu 4:3 jsme věřili, ale myslím, že už nám trochu chyběly síly k tomu, abychom si dokázali vytvořit ještě více šancí.