Kadaň prohrála v Chomutově 4:2, když oba góly dala v oslabení

Marcel Holl | 20.08.2015 | |

C h o m u t o v / K a d a ň - V rámci šestého přípravného duelu zamířil svěřenci trenéra Becka do Chomutova. Po bezbrankové úvodní třetině otevřel skóre jako první Tomáš Dvořák. Následně Piráti dvěma rychlými góly stav otočili a ještě do přestávky zvýšili na 3:1. Ve třetí třetině ujel v oslabení David Kämpf, jenž navýšil pirátský náskok. Pět minut před koncem však po chybě brankáře Strmeně uzavřel brankový účet duelu Tomáš Rohan.

6.kolo, čtvrtek 20.8.2015
Piráti Chomutov - Sportovní klub Kadaň  4:2  (0:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. L. Květoň (Szathmáry), 28. Kranjc (Račuk, Sklenář), 34. D. Kaše (Szathmáry, Kůs), 48. Kämpf (Šidlík) – 23. Tom. Dvořák (L. Novák), 55. T. Rohan (Vrána, Mazanec). Rozhodčí: Krob, Kostourek – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 1916. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Piráti Chomutov: Strmeň – Redlihs, Rutta, Kranjc, Dlapa, Szathmáry, Havel, Šidlík, Tejnor – L. Květoň, Kämpf, Pospíšil – Sklenář, Račuk, Chlouba – Veselý, Kůs, D. Kaše – Wágner, Šťovíček, Chrpa.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak – Mrázek, Bláha, Dvořák, M. Rohan, Mazanec, Drobný, Trefný, Černý – L. Novák, Trochta, Doležal – T. Rohan, Vrána, Vaněk – Müller, Hammerbauer, Huňady – Hlava, Hejcman, Fronk.

V první třetině utkání byl k vidění poměrně rychlý hokej, ale ne příliš velkých šancí. Na začátku třetí minuty hráli Kadaňští přesilovou hru, ovšem ke střele se dostávali jen sporadicky. Piráti byli po celou třetinu opticky aktivnějším týmem. V 11. minutě si vykoledovali také přesilovou hru, když Mrázek natlačil na svou bránu jednoho hráče v bílomodrém dresu.

Přesilová hra se ale Pirátům vůbec nepovedla a ti prakticky neohrozili branku, kterou hájil Miroslav Hanuljak. Do největší šance první třetiny se dostal chomutovský Marek Račuk, který dostal ideální pas za obranu Kadaně a ujížděl sám na Hanuljaka. Račuk zvolil zakončení střelou zápěstím, kterou Hanuljak lehce tečoval a kotouč se od tyče odrazil mimo bránu.

Druhá třetina vypadala již o poznání lépe, než ta první. Hned po pár vteřinách hry se mohl prosadit Pirát Pospíšil, ale na Hanuljaka nevyzrál. O minutu později se na trestnou lavici posadil hostující Drobný a domácí tak měli k dispozici přesilovou hru. Naložili s ní však prachbídně, jelikož dokonce inkasovali. Prvním střelcem utkání se stal kadaňský Tomáš Dvořák.

O pět minut později, konkrétně v polovině 28. minuty hráli domácí další přesilovku, kterou ale již využili. Nutno ale dodat, že s velikou dávkou štěstí. Kotouč se po střele od modré čáry odrazil od betonů Hanuljaka do bruslí hostujícího Martina Mazance, od kterého se kotouč odrazil a trefil Lukáše Květoně, jenž tak přišel k brance jako „slepý k houslím“.

O pár vteřin později dokázali Piráti dokonce vyrovnat. Ihned po vhazování ve středovém kruhu se domácí rozjeli do útočného pásma a na konci krásné kombinace stál Aleš Krajnc, který neměl těžkou úlohu a připsal si tak první branku v dresu Pirátů.

Na začátku 34. minuty vedli Piráti již o dvě branky. Szathmáry viděl dobře postaveného Davida Kašeho, který stál před brankou, poslal mu kotouč a kadaňský rodák ve službách Chomutova neměl velký problém skórovat. Vzápětí mohli Kadaňští snížit, ale čtyřminutovou přesilovku za faul vysokou holí nedokázali využít.

Počátek třetí třetiny byl ve znamení častějších faulů a tudíž přesilových her. První měli k dispozici Piráti, ale nevyužili jí. Poté se karta obrátila a výhodu jednoho hráče v poli měla Kadaň. Když v čase 46:45 fauloval i Havel, šli Piráti do tří a Kadaň měla velikou šanci.

To by ovšem nesměla totálně propadnout v zadních řadách. Při dvojnásobném oslabení ujel David Kämpf a střelou mezi betony překonal Hanuljaka v bráně Kadaně. Hosté byli evidentně hodně zaskočeni a pokračující přesilovku nevyužili.

I přesto se ale Kadaň snížení dočkala a opět to bylo při vlastním oslabení. Jan Strmeň jel pro kotouč za svou bránu, o ten ho ale obral Mazanec, který naservíroval kus černé gumy před zcela volnou bránu na hůl Tomáše Rohana, který ustanovil konečné skóre utkání na 4:2.

Miroslav Kučera

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „V první řadě jsme nechali odpočívat některé naše opory a dali jsme šanci některým mladým hráčům a hráčům, kteří jsou třeba i v sestavě v Kadani. Musím říct, že z toho máme velice dobrý pocit, kluci se toho zhostili velice dobře a ukázali, že do budoucna je tady obrovský potenciál a teď je důležité, aby kluci na sobě dál pracovali a já věřím, že jejich čas přijde. Takže my jsme spokojení a samozřejmě teď už bychom chtěli mužstvo nějakým způsobem stabilizovat, dát k sobě hráče, které jsme viděli v těch pěti, šesti utkáních.“

Jaroslav Beck (SK Kadaň): „Z našeho vystoupení dnes zrovna nadšený nejsem. Nic moc, spíš nic. Mrzely mě chyby, nepochopitelné, nesmyslné, které měly základ v tom, že jsme měli hlavy zastrčené mezi rameny a přehrávali nás spoluhráči, kteří s námi běžně trénují nebo s námi hrají zápasy. Říct si, že my v Kadani nemáme motivaci a kluci přechodem na pirátskou stranu získali motivaci, to je cesta do pekla a je to pro nás velmi poučné. Dá se na tom stavět další příprava. Toto utkání se nám vůbec nepovedlo a z naší strany to bylo letos nejhorší vystoupení. Ale zase je potřeba to nějak vyhodnotit, poučit se z toho a jít dál.“