Kadaň vyhrála v Benátkách 3:1

Marcel Holl | 12.08.2014 | |

Kadanští hokjisté zajížděli k prvnímu přípravnému utkání mimo své hájemstí, do Benátek nad Jizerou. A výprava byla výsledkově úspěšná, neboť si hráči Sportovního klubu vezou domu výhru 3:1. O tu se postaral nejprve JAKUB NOVÁK, který otevřel skóre v polovině páté minuty utkání. Jeho počínání napodobil na začátku druhé třetina JAN MÜLLER. Na jeho trefu zareagovali domácí pouze snížením o tři minuty později. Půl minut před koncem druhé třetiny si vzal opět slovo JAN MÜLLER a rozhodl o výhře Kadaně 3:1.

4.kolo, úterý 12.8.2014
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  1:3  (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Bittner (Skalický, Ulrych) – 5. Novák J. (Mrázek), 26. Müller (Chlouba), 40. Müller (Jíra). Rozhodčí: Wagner – Jecelín, Šádek. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 96. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2,1:3.
HC Benátky nad Jizerou: Jelínek (Stejskal) – Ulrych, Jandejsek, Kajínek, Beránek, Pabiška, Kovář, Niko, Pokorný – Krejčík, Skořepa (C), Špaček (A) – Maďar, Miškovský, Vařecha – Skalický, Mikyska, Bittner – Jankovský, Psota
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Mouček) – Mazanec, Tejnor, Mrázek, Havel, Pavlas, Trefný, Bartejs, Dobrovolný, Müller, Chlouba, Jíra, Novák J., Novák L., Lehnert, Huňady (C), Berlev, Halas, Paleček (A), Hammerbauer

Benátečtí hokejisté se letos poprvé představili na domácím ledě a úvod neměli zrovna povedený. V době, kdy na trestné lavici pykal vyloučení Maďar, totiž Kadaň šla poprvé do vedení. Mrázkovi se povedlo z modré čáry prohodit puk na Jakuba Nováka, který střelou nad levý beton brankáře Jelínka otevřel skóre – 0:1.

Největší šanci Benátek na srovnání měl v první třetině Patrik Maďar. V přesilovce při vyloučení Mrázka ale nastřelil jen tyč Hanuljakovy branky. Jinak se v první třetině hrál opatrný hokej z obou stran a za zmínku stojí snad jen taneček ve stylu čardáše čárového sudího Šádka.

Vstup do druhé části hry patřil Severočechům, kteří si vypracovali několik slibných příležitostí a ujala se ta z 26. minuty. Po pravém křídle ujel Chlouba, předložil před branku najíždějícímu Janu Müllerovi, jenž našel mezeru ve výstroji gólmana Jelínka – 1:1.

Benátky se zpět do zápasu dostaly po třech minutách od druhé inkasované branky. Na počátku povedené kombinační akce byl Ulrych, přes Skalického se dostal kotouč k tečujícímu Ladislavu Bittnerovi a Hanuljak už nestačil zareagovat – 1:2. Přesto šli do kabiny spokojeni Kadaňští. Zkušený Jíra vybojoval v rohu hřiště puk a jeho práci zhodnotil svou druhou trefou v utkání Jan Müller a na několikrát dotlačil touš do branky – 1:3.

Třetí třetina už příliš vzruchu nepřinesla, hosté z Kadaně ještě zahrozili několika nebezpečnými akcemi, ale skóre 1:3 už vydrželo až do závěrečného zvuku sirény. Benátky tak po výhře v Havlíčkově Brodě tentokrát neuspěly, další zápas je čeká už ve čtvrtek, kdy opět doma přivítají Litoměřice.

Václav Soukup, Tomáš Nejedlo

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): Tento zápas jsme pojali kondičně. Hráli jsme půl zápasu na čtyři obránce, druhou půlku pak na další čtveřici. Doplatili jsme na žalostnou koncovku. Vstřelili jsme pouze jednu branku, což je v domácím utkání málo.