Poruba nastřílela Trhačům sedm gólů

Stanislav Jiskra | 13.01.2021 | |

K a d a ň / P o r u b a - Trhači se na svém ledě představili po druhé během dvou dnů. Po bezbrankové první třetině udeřili hosté třemi góly, Trhačům se podařilo zásluhou Tomáše Koblížka snížit, jenže Poruba ve třetí periodě přidala další čtyři přesné zásahy.

20.kolo, středa 13.1.2021
Sportovní klub Kadaň - HC RT TORAX Poruba 2011  1:7  (0:0, 1:3, 0:4)
Branky a nahrávky: 33. Koblížek (Kubát, Houška) – 22. Stloukal (Korkiakoski), 27. Endál (Hudeček, Szathmáry), 29. Stloukal (Korkiakoski, T. Jáchym), 41. Sikora (Hudeček, Teper), 46. Szathmáry (Hotěk, Brodek), 53. Žolobov (Szathmáry, Korkiakoski), 58. Häring (Hudeček, Pořízek). Rozhodčí:Hucl, Květoň – Sedláček, Tvrdík. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 19:40. Zblokované střely: 4:8. Vhazování: 27:30. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7.
Sportovní klub Kadaň: Zajíček – Kottek, Trefný, T. Běhula, Kubát, R. Havel, Seemann, Delmarche – Havlín, Chlouba, M. Zabloudil – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Homer, Bačo, Kulich – Jakub Veselý, Hradecký, Bucek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák, Urbanec, Dundáček – Klíma, Hudeček, Sikora – Korkiakoski, Jáchym, Stloukal – Pořízek, Žolobov, Endál – Hotěk, Toman, Brodek – Häring.

Poruba první třetinu zahájila o něco lépe, než Trhači, ale k první šanci se dostal Zabloudil, kterého ovšem záhy obrala o kotouč hostující obrana. RT Torax se dál dral do zakončení, nejblíže ke vsítění gólu měl Markus Korkiakoski, po jehož střela se rozezvonila tyč za Šimonem Zajíčkem. O pár chvil později se v dobré šanci zjevil Houška, ten ovšem nezamířil přesně. Třetinu poté rozkouskovala vyloučení na obou stranách, skóre se však do zaznění první sirény nezměnilo.

Hostům se povedl vstup i do druhé třetiny, tentokrát ovšem i střelecky.

Petr Stloukal se ujal kotouče a uháněl na Zajíčka, tomu střelou zápěstím nad lapačku nedal žádnou šanci na úspěch. Následovala dvě vyloučení v řadách domácích Trhačů, Ti první oslabení zvládli bez větších obtíží, ve druhém se již hosté radovali ze vstřelení druhého gólu. Jan Hudeček vypálil touš na Zajíčka, tomu střelka vypadla do předbrankového prostoru, kde se nejlépe a nejrychleji zorientoval Lukáš Endál, jenž dorážel kotouč do odkryté klece. Přesně o sto vteřin později se Poruba radovala již potřetí. Markus Korkiakoski vyslal na Zajíčka střelu, ten jeho pokus vyrazil přímo na hokejku Petra Stloukala, který si z domácím brankářem pohrál a zvšil skóre. Trhačům se po čtyřech minutách povedlo odpovědět a snížit na rozdíl dvou branek. Karel Kubát z úhlu propálil Muštukovse, puk se zastavil na brankové čáře, za kterou ho dorazil Tomáš Koblížek.

Závěrečná perioda patřila hostům, kteří se již po dvaceti vteřinách zásluhou Marka Sikory radovali ze čtvrtého gólu. Pátá branka padla o pět minut později, když se Šimon Szathmáry podíval na hranici kruhu a zakončil nad Zajíčkův beton. Trhači poté měli k dispozici sedmnácti vteřinovou přesilovou hru 5 na 3, tu ovšem nevyužili a přišel trest v podobě šestého gólu. Šimon Szathmáry našel zpoza branky volného Jurije Žolobova, jenž střelou na bližší tyčku rozvlnil síť Zajíčkově bráně. Třetinu ukončil Porubský junior Daniel Häring, který zaznamenal svou první trefu v seniorském týmu.

Stanislav Jiskra

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Hráli jsme proti jednomu z favoritů Chance ligy, který v poslední době hraje velice dobře. V začátku zápasu jsme měli příliš vyloučených, moc jsme faulovali, čímž se soupeř dostal do tlaku. Následně jsme bohužel inkasovali, ale po dvou třetinách to bylo ještě 1:3, což je pořád hratelné. Třetí perioda už nám bohužel nevyšla a Poruba nám odskočila. Výsledek sice nakonec vypadá jako debakl, ale přesto si myslíme, že to zase až tolik hrozné nebylo.“

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): „Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale vítězství se nerodilo vůbec jednoduše. První třetinu, ačkoliv jsme měli převahu, jsme chodili do brány, hráli jsme více na krásu a Kadaň občas zazlobila z nějakého brejku, což může být vždy ošemetná záležitost. Od prostřední části jsme začali střílet a z toho se nám podařilo vytvořit vedení 3:0. Tady pro nás přišlo krátké uspokojení. Do závěrečného dějství jsme vstoupili aktivně, hned z prvního střídání jsme vstřelili gól, což zlomilo celé utkání na naší stranu. Následně jsme si tu nadvládu užívali a s přehledem jsme duel odehráli již v naší režii.“