První výhra Trhačů, vyzráli nad Crimmitschau

Sabina Nováková | 30.08.2019 | |

K a d a ň - Trhači ve svém již sedmém přípravném duelu přivítali celek ETC Crimmitschau, jenž nastupuje ve druhé německé lize. A po šesti porážkách se dočkali prvního vítězství. První periodu sice černožlutí prohráli 0:1, ovšem ve druhém dějství otočili čtyřmi přesnými zásahy a v závěrečné třetině ještě upravili na konečných 6:2.

0.kolo, pátek 30.8.2019
Sportovní klub Kadaň - ETC Crimmitschau  6:2  (0:1, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 21. Klíma (Poizl, Kůs), 28. Klíma (Dubský), 34. Novák, 34. Poizl (Kůs, Čech), 57. Zabloudil (Michnáč, Machač), 59. Rindoš (Matýs, Chalupa) – 1. Demmlar (Pohl), 49. Olleff. Vyloučení: 3:7. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.
Sportovní klub Kadaň: Štěpánek (Galuška) – Trefný, Poizl, Chalupa, Mert, Novák, Foltýn, Klodner – Klíma, Kůs, Čech – Michnáč, Machač, Zabloudil M. – Dubský, Rindoš, Matýs – Müller, Hotěk, Zabloudil Z.
ETC Crimmitschau: Arnsperger (Bitzer) – Hudson, Thomas, Schietzold, Olleff, Kaisler, Halbauer, Kokeš – Walsh, Wideman, Fyten – Pohl, Vantuch, Talbot – Demmler, Kuchejda, Braun – Grygiel, Klopper

Úvod duelu patřil jednoznačně německému celku, jenž otevřel skóre již po necelé půlminutě hry. Pohl našel volného Demmlara, jenž umístil puk pod beton domácího brankáře.

Za Trhače mohl odpovědět Matěj Zabloudil, který ovšem branku přestřelil. Tentýž hráč se v dobrém palebném postavení objevil i v 5. minutě, tentokrát zasáhl gólman Arnsperger. Černožlutí i nadále přehrávali svého soupeře, vyrovnávací branky ale nedosáhli a po úvodní třetině šli do kabin s jednogólovým mankem.

To se jim podařilo smazat hned na začátku druhé periody, kdy Lukáš Klíma využil přesilovku a po Poizlově přihrávce zavěsil do odkryté klece. Další gól měl na hokejce Kůs, jenž si to namířil na Arnspergerovu branku, ale byl faulován.

Ve 28. minutě se domácí fanoušci dočkali druhého gólu Kadaně. Po Dubského přihrávce zpoza branky podruhé skóroval Lukáš Klíma. Ještě veseleji bylo o 6 minut později, kdy se na modré do puku opřel Daniel Novák a se štěstím překonal německého gólmana - 3:1. Neuběhla ani minuta a Trhači vedli o tři branky. Daniel Poizl napodobil Nováka ranou od modré a kotouč skončil za Arnspergerovo zády.

Do závěrečné části Kadaňští vstupovali s pohodlným třígólovým náskokem. Jako první ohrozil Štěpánka Vantuch, nakonec se ale k zakončení nedostal. Ve 49. minutě se ale hostům podařilo snížit. Po závaru před kadaňskou branku dokázal Štěpánka překonat Oleff.

To ovšem bylo ze strany Crimmitschau vše a dále už se radovali pouze Trhači. V 57. minutě pláchli Michnáč, Machač a Matěj Zabloudil, který celou akci zakončil střelou do odkryté branky. O dvě minuty později uzavřel Josef Rindoš, který po bekhendové přihrávce Matýse poslal kotouč do hostující klece. Kadaň tak Crimmitschau přejela jasně 6:2.

Jiří Novotný (KAD)

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Tentokrát se mi střetnutí hodnotí velice příjemně. Jedná se o naši první výhru v přípravě. I přestože jsme měli pomalejší nástup, kdy jsme hned v prvním střídání dostali gól, tak jsme zvítězili zaslouženě. Po inkasovaném gólu jsme začali hru trochu otáčet a druhá třetina již byla jasně v naší režii. Velký dík klukům za vítězství a v takto nastaveném režimu bychom chtěli pokračovat i nadále. Samozřejmě je to první vítězství a musíme být trpěliví - bude to ještě dlouhá cesta.“

Lukáš Vantuch (útočník ETC Crimmitschau): „Máme za sebou náročných čtrnáct dnů, trénujeme dvoufázově a jsme v plné zátěži. Utkání proti Kadani pro nás byl křest ohněm. I přesto jsme sem jeli pro vítězství, ale Trhači dneska hráli dobře. V neděli nás čeká ještě jednou přípravné utkání, ale pak už máme po delší dobře konečně volný den, takže chceme trochu vydechnout.“