Souboj o šest bodů pro Trhače, rozstříleli poslední Most

Kateřina Kundertová | 11.02.2017 | |

K a d a ň - Kadaňští v 51. kole WSM ligy vyzvali na vlastním ledě poslední Most, s kterým svedli důležitou bitvu. Úvodní třetina patřila jasně Trhačům, kteří šli do tříbrankového vedení, postupně se prosadili Jaroslav Kůs, Roman Chlouba a Martin Kohout. Snižující gól v prostřední třetině vstřelil Jan Dufek. Poslední dějství vyhráli domácí 2:1, a tak berou tři důležité body.

51.kolo, sobota 11.2.2017
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  5:2  (3:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Kůs (Trefný, Gorčík), 16. Chlouba (Kaše, Kůs), 18. Kohout (Harkabus, Weinhold), 44. Raška (Hejcman, Hlava), 48. O. Beránek (R. Havel, L. Chalupa) – 35. Dufek (Babincev), 54. Martynek (K. Pilař). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Malý, Šimán. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 548. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – R. Černý, Trefný, Chalupa, Havel, Tejnor, Baránek, Weinhold, J. Tomeček – Gorčík, Kaše, Kůs – Raška, Hejcman, Hlava – Chrpa, Chlouba, Beránek – Kohout, Osmík, Harkabus.
SK HC Baník Most: Spěšný (18. Pinc) – Pilař, Frolo, K. Černý, Kokeš, Hora, Šesták, Strejček, Šefl – Kubinčák, Divíšek, Veselý – J. Doležal, Válek, Martynek – Rod, Havlíček, Smolka – Havelka, Babincev, Dufek.

Úvod zápasu byl hodně opatrný. Oba celky si střelecké pozice vypracovávaly jen velmi zřídka. Až v šesté minutě měli Mostečtí možnost přesilové hry, která však skončila bez většího ohrožení branky. V polovině periody šťastně od levého mantinelu prostřelil gólmana Mostu Jaroslav Kůs, jenž využil nepozornosti hostujícího brankáře – 1:0.

Do dvoubrankového vedení poslal domácí střelou z levého kruhu Roman Chlouba, který se prosadil po Kašově střele a zmatku před Spěšného brankou – 2:0. O chvíli později zaznamenal gól Martin Kohout, jenž se prosadil z pravého kruhu a vyhnal Patrika Spěšného, jehož nahradil Marek Pinc – 3:0.

Konec první třetiny a počátek druhé hráli Trhači dlouhou přesilovou hru pět na tři, kterou však nevyužili. Ve třiadvacáté minutě Lukáš Válek neuspěl ve vlastním oslabení v samostatném úniku. Krátce poté se počet hráčů vyrovnal na čtyři, větší prostor na ledě mohl využít Sebastian Gorčík, jenž ale v situaci dva na jednoho nepřihrál na Jana Tomečka.

V pětatřicáté minutě snížil na rozdíl dvou branek Jan Dufek, který dostal přihrávku na modrou, popojel si do kruhu, odkud prostřelil Jana Strmeně na zadní tyčku – 3:1. O chvíli později mohl průběh utkání zdramatizovat Rostislav Martynek, který ale z bezprostřední blízkosti neuspěl.

V počátku třetího dějství se prosadil Adam Raška, jenž předvedl pohlednou individuální akci, když projel kolem obránců a uspěl forhendovou kličkou – 4:1. Ve 48. minutě si Radek Havel nahodil puk za bránu, dojel ho a posunul na Ondřeje Beránka, který mířil přesně – 5:1.

V polovině třetiny měli Mostečtí hodně šancí. Teč Jiřího Doležala skončila u kadaňského brankáře stejně jako ostrý pokus Lukáše Válka. V 53. minutě Radek Veselý nahodil na bránu, k vyraženému kotouči se dostali Tomáš Divíšek a Vojtěch Kubinčák, ani jeden však nepřehodil ležícího Jana Strmeně. O pár momentů později Rostislav Martynek upravil na konečných 5:2. V závěru základní hrací doby to Mostečtí zkoušeli v šesti proti čtyřem, gól už ale nepadl.

Kateřina Kundertová

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň)
Pro nás to byl těžký a důležitý zápas. Zvládli jsme to, takže další bitva je za námi, ale ještě není konec války. Pro nás je každý zápas důležitý a musíme se koncentrovat až do konce, dokud to nebude rozhodnuté. Dneska patří dík celému týmu, až na takový malý výpadek, kdy jsme se trošku zastavili, kdy byl výsledek 3:0. Byl to slušný výkon a jsme rádi za tři body.

Aleš Totter (HC Most)
My jsme sem přijeli v těžké situaci, mínus deset bodů a laciné góly, kdy se domácí dostali do vedení 3:0. Myslím si, že tímto zápas rozhodli, my jsme měli ještě šanci za stavu 3:0, kdy jsme dali na 3:1 a měli jsme tam šance na 3:2, tímto jsme mohli zápas zdramatizovat. To je o celé sezoně a dneska to byl pouhý jeden zápas a nějaký pokus o zázrak. Musíme si všichni zhodnotit celou sezonu a věci, které tady nefungují a poučit se z toho, protože z porážek se člověk poučí nejvíc. Myslím si, že tímto by si měl projít hráč, který poté bude silnější jak po hráčské, tak po lidské stránce. Dneska jsme zklamaní, ale zítra musíme přijít na zimák a sejít se. Jak říkám, život není o hokeji, dneska jsme prohráli zápas, ale určitě tím svět nekončí.