Trhači dvakrát vedli, utkání s Rysy však ztratili

Sabina Nováková | 17.10.2018 | |

F R Ý D E K - M Í S T E K / K A D A Ň – V rámci patnáctého kola Chance ligy Trhači vyjeli na led Frýdku-Místku. Soupeř vsítil sice první branku zápasu, ale Kadaňští zvládli dvakrát předvést obrat. Vedení si však pokaždé nechali vzít, a body tak zůstávají Rysům.

15.kolo, středa 17.10.2018
HC Frýdek-Místek - Sportovní klub Kadaň  6:3  (2:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Mikulík (Kofroň, Kovář), 11. Novotný (Rudovský), 26. Hladonik (Mikulík), 28. Hladonik (Mikulík), 43. Husák, 49. Kovář (Christov) – 8. Klíma (Trefný, Kůs), 10. Říha (Szathmáry, Trefný), 24. Chlouba (Šťovíček, Grebeňuk). Rozhodčí: Čech, Cabák – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 7:7, navíc Blaha 5 minut a do konce utkání, Kůs (oba Kadaň) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 883. Střely na branku: 33:30. Zblokované střely: 7:12. Vhazování: 30:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3.
HC Frýdek-Místek: Malík – Žovinec, Husák, Haman, Zahradníček, Krisl, Kovář, Bartko – Hladonik, Mikulík, Kofroň – Rudovský, Novotný, Kaukič – Klimša, Przybyla, Christov – Kalus, Kuťák, Motloch.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Szathmáry, Trefný, Blaha, Novák, Grebeňuk, Holý – Wágner, Kůs, Klíma – Svoboda, Šťovíček, Chlouba – Tupý, Rindoš, Maršoun – Říha, Šulek.

Skóre zápasu otevřeli skóre domácí. Předcházela tomu akce Lukáše Kováře, Davida Kofroně a Milana Mikulíka. Kovářovi se nepodařilo vybojovat puk a jeden z hostů chtěl přihrát svému spoluhráči. Do přihrávky se vložila zcela nečekaně hokejka Davida Kofroně. Ten si počkal na Milana Mikulíka, jehož střela zaplula do kadaňské sítě – 1:0. Ani ne o minutu později už bylo srovnáno. Nejdříve přišla rána Jakuba Trefného, tu ale Nick Malík vyrazil před sebe. Ke kotouči se následně dostal Lukáš Klíma, jenž Malíka přehodil – 1:1. V desáté minutě šli Trhači do vedení. Lukáš Říha vyslal na Nicka Malíka dělovku a stav duelu byl 1:2. Vyrovnání Poruby na sebe nenechalo dlouho čekat. Před branku se pomalu a nenápadně přikradl Štěpán Novotný, jenž puk protlačil za záda Dominika Pavláta, a srovnal tak skóre na 2:2.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe Kadaňští. Roman Chlouba si dobře povodil Nicka Malíka a poslal puk do levé části branky, čímž zařídil Trhačům vedení 3:2. Přestřelka pokračovala a Porubané znovu srovnali. Milan Mikulík se ujal kotouče a předal ho Janu Hladonikovi, který vstřelil vyrovnávací branku – 3:3. Dvojici Mikulík – Hladonik to vyšlo i podruhé. Mikulík s Hladonikem se rozjeli na Dominika Pavláta. První z dvojice si podržel puk na hokejce, vyčkal na správný okamžik a poslal kotouč Hladonikovi. Ten už ho jen s přesností vyslal za záda kadaňského gólmana – 4:3.

Poslední třetina patřila už jen domácímu kádru. Zpoza branky se zjevil Patrik Husák, na něhož zřejmě hráči Kadaně do posledního okamžiku zapomněli. Když chtěli proti Husákovi zakročit, kotouč se už nacházel za brankovou čárou – 5:3. O poslední branku se postaral Lukáš Kovář. Nejdříve nastřelil levou tyč a puk skončil za brankou. Napodruhé kotouč dohnal a zpoza brány jej vypálil do Dominika Pavláta, od něhož se puk odrazil rovnou do branky. Utkání tak skončilo 6:3.

Markéta Mikeschová

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Zatím po dvou zápasech můžu říct, že jsem nadšený. Tady to tím týmem od začátku žije, a to jak v kabině, tak na ledě. Kluci měli strašnou chuť prolomit tu mizérii porážek, obzvlášť když herní projekt, který tam byl, nebyl vůbec špatný. Musím říct, že vůbec ne. Spousta zápasů byla prohraná o gól. Jsem strašně rád i za ně, že se to najednou otočilo. Přál bych si, aby ta série vydržela,také to nasazení a radost ze hry. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům, že i přes sérii porážek si našli cestu a že přijdou i v sobotu ještě ve větším množství.“

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Nás prohraný zápas samozřejmě mrzí. Půlku zápasu jsme hráli dobře, vedli jsme 3:2. Klíčová byla druhá třetina, ve které jsme udělali dvě velké chyby a soupeř nás za to potrestal. Přidali jsme nějaké fauly, které samozřejmě byly – to nás stalo zápas. Musíme hrát v pěti a ne ve čtyřech.“