Trhači nadělili Benátkám n/Jizerou pověstného bůra

Jaroslav Šnobl | 04.12.2019 | |

K a d a ň / B e n á t k y n/J i z e r o u- Domácí Trhači v rámci 29. kola Chance ligy přivítali středočeské Benátky nad Jizerou. Trhači šli do vedení již v šesté minutě zásluhou Filipa Eliáše, který prostřelil Matěje Žajdlíka. Ve druhé třetině se s góly roztrhl pytel a Benátkám jsme vsítili dohromady čtyři branky. O ty se tentokrát postarali Albert Michnáč, Matěj Zabloudil a dvě přesné střely si zapsal i Jurij Žolobov, pro kterého to bylo druhé klání v dresu Trhačů.

29.kolo, středa 4.12.2019
Sportovní klub Kadaň - HC Benátky nad Jizerou  5:4  (1:1, 4:1, 0:2)
Branky a nahrávky:5. Eliáš (Wojnar, Rindoš), 22. Michnáč, 34. Žolobov (Trefný, Kůs), 36. M. Zabloudil (Kůs, Trefný), 38. Žolobov (L. Chalupa, Zeman) – 12. Chrtek (Bukač), 23. Niko (Hampl, Špaček), 46. Dlouhý (Jiruš, Špaček), 51. Dlouhý (Hampl, Špaček). Rozhodčí: Grech, Šindel – Šimán, Tvrdík. Vyloučení: 9:7 Využití: 2:0. Diváci: 405. Střely na branku: 24:51. Zblokované střely: 2:7. Vhazování: 28:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4.
Sportovní klub Kadaň: Neužil – Trefný, Novák, L. Chalupa, Zeman, Procházka, Eliáš, Mert – M. Zabloudil, Kůs, Wágner – Michnáč, Žolobov, Čech – Z. Zabloudil, Rindoš, Wojnar – Homer, Müller.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Kunst, Bukač, Havlín, Buchtela, Hampl, Niko, Aubrecht – Průžek, Šír, Wiencek – Šafařovský, Chrtek, Duda – Špaček, Dlouhý, Jiruš – Křepelka, Šeliga.

Úvod duelu patřil hostujícím Benátkám, které již ve 2. minutě mohly jít do vedení, když nastřelil horní tyč kadaňské klece Dlouhý. O chvíli později zívala odkrytá branka na Průžka, zakončit ale nedokázal.

V 5. minutě se o slovo přihlásili domácí Trhači a hned z toho byl gól. Wojnar pláchl s Filipem Eliášem, jenž dostal pěknou přihrávku do jízdy a trefil se přesně k tyči - 1:0. Benátkám se podařilo srovnat krok ve 12. minutě, kdy se Ondřej Chrtek dokázal uvolnit a prudkou ranou překonal Neužila - 1:1. Trhači si mohli vzít vedení zpět v závěru úvodní periody, Matěje Zabloudila ovšem v obrovské šanci vychytal Žajdlík.

Začátek druhého dějství patřil Trhačům. Albert Michnáč pláchl benáteckým zadákům a v tváří tvář Žajdlíkovi nezaváhal - 2:1. Domácí se ovšem z vedení neradovali nikterak dlouho. Ve 23. minutě se na modré opřel do puku Ján Niko a střela skončila za zády Neužila - 2:2. Ve 27. minutě se podél mantinelu uvolnil Žolobov, jenž v dobré příležitosti napálil beton hostujícího brankáře. Trhači posléze hráli dvojnásobnou přesilovku, před níž si vzali oddechový čas, proměnit ji ale nedokázali. Radovali se až ve 34. minutě, kdy Trefný vyzval aktivního Jurije Žolobova, který šancí nepohrdl a dostal domácí do vedení 3:2.

Černožlutí byli i nadále při chuti, ve 36. minutě se puku zmocnil Matěj Zabloudil, jenž z dobré palebné pozice překonal Žajdlíka - 4:2. Na něho svou druhou brankou v dresu Trhačů a vůbec ve střetnutí opět navázala čerstvá posila Trhačů Jurij Žolobov, čímž navýšil náskok domácího kádru na 5:2.

Na začátku závěrečné třetiny Benátky Trhače zatlačily a Neužil měl rázem plné rukavice práce. Ránu Wienceka do poloodkryté branky ještě dokázal zneškodnit, ale poté pálil Adam Dlouhý, jenž vrátil Středočechy do hry. Tentýž hráč se prosadil i v 51. minutě, kdy za Neužilova záda dorazil pokus Hampla - 5:4. Hosté se v závěru tlačili za vyrovnání, domácí ale odolali i závěrečné hře bez brankáře a vybojovali cenné tři body.

Jiří Novotný (KAD)

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Od první dvacetiminutovky jsme začali tak, jak jsme si přesně řekli. Sice nás potkalo několik zbytečných vyloučení, ale ustáli jsme je. Po parádní akci jsme vsítili gól na 1:0. Co se týče druhého dějství, tak to dle mého názoru rozhodlo. Díky častému vylučování soupeře jsme využili přesilových her, což nás dostalo na koně. Ke konci jsme naopak byli několikrát na trestné lavici my. Asi dvě minuty jsme hráli ve třech hráčích, ale parádně jsme tlak soupeře ubránili. Následně jsme se zatáhli, nechtěli jsme hrát a pouze bránit. Naší vinou a pasivitou jsme duel nakonec ještě zdramatizovali. V konečném závěru kluci odvedli parádní práci, utkání odbojovali, tudíž velká gratulace a velký dík za bojovnost.“

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „Utkání s Kadaní jsme si sami prohráli v prostřední části, kterou jsme totálně nezvládli. Udělali jsme hloupé a zbytečné fauly, které soupeř potrestal. V závěrečné třetině jsme se dostali do tlaku a podařilo se nám vsítit kontaktní góly. I přesto se od nás na konci štěstíčko odklonilo, ale my jsme mu nešli tu druhou periodu naproti, takže se nám to spravedlivě vrátilo. Nebodovali jsme, jsme zklamaní, protože jsme si na Kadaň věřili. Měli jsme momentálně za sebou dobrá utkání. Je to samozřejmě k zamyšlení - mladý tým neodvedl dnes stoprocentní práci a musíme si vše ukázat, rozebrat chyby a jít dál.“