Trhači podruhé v sezóně ovládli severočeské derby

Jaroslav Šnobl | 01.02.2020 | |

K a d a ň - V rámci 48. kola Chance Ligy zavítalo na led domácích Trhačů nedaleké Ústí nad Labem. Krajské město sice udeřilo první, avšak na další 4 po sobě jdoucí branky domácích nenašlo odpověď. Díky tomu mohou černožlutí slavit další důležité vítězství.

48.kolo, sobota 1.2.2020
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  4:2  (1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 20. Zeman (Wojnar, Čech), 33. Žolobov (Müller), 43. Wágner (Trefný, Neužil), 43. Wojnar (Zeman, Prymula) – 7. Severa (Mrňa), 47. Mrňa (Brož). Rozhodčí: Hucl, Šindel – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 30:36. Zblokované střely: 7:10. Vhazování: 41:29. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Sportovní klub Kadaň: Neužil – Trefný, Eliáš, Foltýn, Klodner, Procházka, Zeman, Delmarche – Wágner, Kůs, M. Zabloudil – Koblížek, Žolobov, Müller – Čech, Prymula, Wojnar – Homer, Rindoš, Dubský.
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Hes, Vágner, Mareš, Brož, Steinocher, Zukal – Kordule, Svoboda, Tůma – Severa, Mrňa, Filip – Hasman, Čermák, Š. Bláha.

Po vlažnějším úvodu zápasu se jako první osmělil domácí Homer, gólman hostí Soukup kotouč ukryl do lapačky. Mnohem nebezpečněji vypadala Mrňova šance, v dobré palebné pozici však branku netrefil. Neujal se ani Bláhův pokus, jenž Neužil vytěsnil ramenem. Za domácí odpovídal dalekonosnou střelou Foltýn, která ústecká brankáře nikterak nevyděsila a následně se hosté ujali vedení. Mrňa po pohledném průniku naservíroval kotouč Jiřímu Severovi, jenž nedal Neužilovi šanci. Hosté se tak na konci 7. minuty ujali vedení.

Slovan byl i v následujících minutách aktivní a Neužil měl plné rukavice práce. Nejvíce mu zatrnulo v 18. minutě, kdy po Korduleho dělovce zvonila tyč. Na druhé straně zívala odkrytá branka na Kůse, zakončení mu však nesedlo. V poslední minutě zatáhl Foltýn za záchrannou brzdu a výsledkem bylo trestné střílení. To však Mrňa neproměnil a tisíckrát otřepané nedáš-dostaneš se znovu uplatnilo v praxi. Po nečekaném odrazu se puk ocitl na holi Denise Zemana, jenž jej napálil za Soukupova záda - 1:1.

Na začátku druhého dějství Neužila řádně prověřil Svoboda, jehož ránu domácí gólman zlikvidoval bravurním zásahem lapačkou. Za domácí odpovídal Foltýn, ale Soukup byl připraven. Další horkou chvilku zažil kadaňský brankář ve 27. minutě, kdy zlikvidoval přečíslení Slovanu. Trhači udeřili o pět minut později, Jurij Žolobov pláchl podél mantinelu a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ve 35. minutě mohl chybu v kadaňské rozehrávce potrestat Čermák, ztroskotal však na strážci kadaňské svatyně. Domácí byli v závěru druhé periody nebezpečnějším týmem, ale ústecký gólman svůj tým podržel.

Černožlutí si zvýšenou aktivitu přenesli i do třetí třetiny, v jejímž úvodu Slovanu zasadili dva tvrdé direkty. Nejprve se v přesilovce po krásné individuální akci prosadil František Wágnera, na něhož ve 43. minutě navázal Jakub Wojnar, jenž potrestal zmatky v hostující obraně - 4:1. Slovan se vrátil do zápasu o tři minuty později. Brožovu střelu od modré šikovně tečoval Pavel Mrňa a Neužil neměl nárok - 4:2. Následně se ve slibné šanci objevil Müller, Soukup jeho únik zneškodnil v Haškově stylu. V 52. minutě mohl hrubku domácí defenzivy potrestat všudybyl Mrňa, Neužil na poslední chvíli zakročil betonem. Neprosadil se ani Brož, jenž svou dělovku zacílil pouze na mantinel za brankou. Ústečtí se ani nedostali k závěrečnému power-play, Trhači si náskok pohlídali a snížili náskok Slovanu na pouhý bod.

Jiří Novotný (KAD)

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Zápas se Slovanem nebyl úplně takový, jaký jsme si představovali - obzvlášť první dvacetiminutovka, ta byla hodně špatná. Jen díky Jakubu Neužilovi skončila nerozhodně. Následující dvě periody byly už lepší, ovšem k optimálnímu výkonu to mělo hodně daleko.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jak jsem říkal i v kabině - rozhodlo to, že jsme nedali góly z velkých příležitostí, které jsme měli především v úvodní třetině. Na šance jsme dle mého v utkání s Kadaní zvítězili tak 12:6 nebo 12:7 a i přesto jsme prohráli. Byl to vůbec ten nejdůležitější rozdíl v dnešním střetnutí mezi oběma týmy.“