Trhači poprvé zvítězili, uspěli v Benátkách

Sabina Nováková | 30.09.2017 | |

K a d a ň - Kadaňští vytěžili z výjezdu do Benátek nad Jizerou maximum. Přivezli totiž vůbec první tři body do tabulky. Trhači měli výborný vstup do první a druhé třetiny, když v úvodních minutách pokaždé vstřelili gól. O veselou cestu domů se postarali Luboš Rob, Jakub Trefný, Martin Tůma a dvakrát se trefil Jakub Chrpa.

8.kolo, sobota 30.9.2017
HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň  3:5  (1:1, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Chrtek (Král, Havlín), 26. Husa (Král), 32. Psota (Havlín) – 5. Rob (Hlava, Kadeřávek), 21. Trefný (Procházka, Černý), 23. Tůma (Tupý, Černý), 52. Chrpa (Rob, Hlava), 59. Chrpa (Lidák, Trefný). Rozhodčí: Kopeček, Veselý - Krátký, Štofa. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 205. Střely na branku: 30:34. Zblokované střely: 14:8. Hity: 18:8. Vhazování: 34:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1 1:3, 3:3, 3:5.
HC Benátky nad Jizerou: Kořenář – Jandejsek, Husa, Havlín, Kunst, Bednář, Maier – Hrníčko, Chrtek, Dlouhý – Psota, Bittner, Teplý – Hrabík, Král, Wiencek – Průžek, Veselý, Bělohorský.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Lidák, Trefný, Černý, Kadeřávek, Blaha, Cestr – Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Hlava, Rob, Chrpa – Havel, Rindoš, Wágner – Ringler, Tupý, Tůma.

Hned čtvrtá minuta utkání přinesla Kadaňským přesilovou hru, kterou o minutu později využil Luboš Rob, jenž nadvakrát překonal Josefa Kořenáře a otevřel skóre zápasu – 0:1. Prvotní střelu Kořenář vyrazil, ale na následnou dorážku už nezvládl zareagovat. Poté byl Michal Teplý ponechán sám před Tadeášem Dvořákem, puk naštěstí nedostal za brankovou čáru. Následně se Luboš Rob znovu pokusil založit útočnou akci, Benátečtí jej ale nepustili ke střele a naopak se vydali do útoku. V desáté minutě střílel od modré čáry Jakub Trefný, jehož dělovku obětavě zblokoval Dominik Hrníčko.

Gólovou příležitost měl ve dvanácté minutě Radek Veselý, jenž mohl skórovat do odkryté branky, tu však minul. V téže minutě využil Nicolas Hlava zakrytého výhledu domácího gólmana, jeho střela však skončila v Kořenářově lapačce. Sedmnáctá minuta přinesla pokus Martina Tůmy z pravého křídla, branku domácích ale minul. O další šanci se postaral Ondřej Procházka. Ten sebral Jandejskovi kotouč, rychlými kličkami se snažil odstavit Kořenáře a dostat puk za jeho záda. V čase 18:54 potrestal Ondřej Chrtek dvojnásobné vyloučení hostujícího týmu ránou těsně nad beton a dostal Benátky zpět do hry. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1

Trhačům se podařil i vstup do druhé třetiny. O stav utkání 1:2 se hned v první minutě zasloužil obránce Jakub Trefný, který zamířil puk přesně mezi Kořenářovy betony. Na druhé straně trefil Dvořákovo rameno Adam Jandejsek. O několik vteřin později v polovině 23. minuty se prosadil Martin Tůma do odkryté branky, a poslal tak Trhače do dvougólového náskoku 1:3.

Benátky si to nenechaly dlouho líbit a snížily na 2:3 o necelé tři minuty později. Dvořák zneškodnil několik pokusů o dobytí jeho branky, ale poslednímu z nich z hole Jakuba Husy již zamezit nezvládl. K vyrovnání na 3:3 došlo ve dvaatřicáté minutě, kdy Tomáš Havlín našel Matěje Psotu a ten už zakončil naprosto stejným způsobem jako Jakub Trefný, tedy mezi betony Tadeáše Dvořáka.

Následoval brejk ze strany Kadaně, pokus Vojtěcha Krejčiříka však skončil neúspěšně. V osmatřicáté minutě se Radek Veselý snažil vyhodit puk z vlastního pásma a vytvořil tím útočnou akci pro Trhače. Kořenář byl ale pozorný a úspěšně zakročil. V té samé minutě poslal Nicolas Hlava tvrdou ránu na hostujícího brankáře a ten ji vyrazil do rohu kluziště.

Ve druhé minutě třetího dějství chtěl Tomáš Havlín překonat Tadeáše Dvořáka střelou od modré, jeho pokus byl však bez úspěchu. O pár vteřin později si Josef Rindoš vytvořil výbornou pozici, když se objevil úplně sám před Kořenářem, jehož pravé rameno celou šanci zmařilo. Vyražený kotouč skončil za klecí Trhačů při palebném pokusu Zdeňka Krále. Ve čtyřiačtyřicáté minutě Kořenář betony zneškodnil střelu Jan Havla.

O minutu později se Trhači dostali do brejku, při kterém zakončoval Jakub Chrpa do klína benáteckého gólmana. Další Chrpův pokus si Kořenář pohlídal o necelé dvě minuty později. V osmačtyřicáté minutě Robert Černý nahodil puk zpoza branky, ale Kořenář se o celou situaci postaral a hned o pár chvil později se Patrik Maier pokoušel prostřelit Dvořáka od modré čáry.

V polovině závěrečné periody si Radek Veselý poradil s obranou, ale v nejdůležitější moment mu puk uskočil z hokejky. Po několika střeleckých pokusech se Jakub Chrpa prosadil střelou k pravé tyči Kořenářovy klece a poslal Kadaňské opět do vedení – 3:4. Havlínova střela od modré čáry ve čtyřiapadesáté minutě skončila v ochranné síti a o minutu později to opět zkoušel Jakub Chrpa, který trefil břevno. V šestapadesáté minutě se Kryštof Hrabík snažil o vyrovnání, ale Dvořák si klec pečlivě střežil.

Dvě minuty před vypršením základní doby se Lukáš Blaha snažil od modré čáry překonat Kořenáře, ten si celou situaci ohlídal. V devětapadesáté minutě to Benátečtí zkoušeli bez brankáře, toho však Trhači využili, když Jakub Chrpa vstřelil svou druhou branku v utkání a rozhodl o konečném výsledku celého zápasu – 3:5.

Sabina Nováková

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): „Prohra nás hodně mrzí, protože jsme vždy pustili soupeře do vedení. Když se nám podařilo skóre dotáhnout, soupeř opět odskočil. Bylo to hodně těžké, Kadaň měla nebezpečné protiútoky a vytrestala nás. Měli jsme sice brankové příležitosti, ale nedokázali jsme je proměnit. Soupeř šel štěstí více naproti. Je to pro nás nepříjemné, protože jsme chtěli utkání zvládnout.“

Kamil Koláček (SK Trhači Kadaň): „Od začátku sezóny se nám moc nedařilo, trápili jsme se s koncovkou. Jsem rád, že se nám podařilo skórovat a vstřelili jsme nějaké branky. Bylo vidět, že proti sobě nastoupily dva mladé týmy. Domácí zřejmě měli ještě mladší kádr. Pro nás je důležité, že jsme tu vyhráli a smazali bodovou nulu. Doufám, že to nyní bude už jen lepší.“