Trhači porazili Slavii a vezou domů dva body!

Sabina Nováková | 31.10.2018 | |

K A D A Ň / S L A V I A – Černožluté v rámci dvacátého kola čekal výjezd do Prahy, kde se utkali s týmem HC Slavia Praha. Soupeř však vstoupil do utkání bleskově a otevřel skóre hned v první minutě. Trhači se nenechali zahanbit a v téže periodě srovnali. To samé se odehrálo i ve třetině druhé a dlouho poté ani jeden z celků branku nepřidal. Vzhledem k nerozhodnému stavu došlo na prodloužení. Ani v něm ale diváci neviděli rozhodující gól, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých o dvoubodové výhře rozhodl Jaroslav Kůs, a Trhači tak z Prahy vezou cenné dva body!

20.kolo, středa 31.10.2018
HC Slavia Praha - Sportovní klub Kadaň  2:3sn  (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Vlček (J. Veselý, J. Doležal), 27. Panna (Saňa, Furch) – 13. Maršoun (Helt, Holý), 33. J. Müller (Kůs, Šulek), rozh. náj. Kůs. Rozhodčí: Grech, Obadal – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 834. Střely na branku: 38:26. Zblokované střely: 15:12. Vhazování: 37:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
HC Slavia Praha: Šorf – Duda, Novák, Drtina, Steinocher, Hrdinka, Saňa, Hejda – Doležal, Vlček, Veselý – Krejčík, Všetečka, Ondráček – Brož, Šagát, Kubica – Panna, Furch, Tejral.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Trefný, Novák, Holý, Blaha, Popela, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Rezek – Šulek, Helt, Chlouba – Maršoun, Rindoš, Müller – Svoboda, Tupý, Homer.

Nástup měli Pražané vskutku bleskový. Neuplynulo ještě ani 50 sekund hry a fanoušci už mohli zvedat ruce nad hlavu v radostném gestu Filip Vlček se sám prodral do útočné třetiny a na svá bedra vzal také zakončení, které nasměroval krásně ke vzdálenější tyči. Pavlát byl bez šance. Brzké vedení však Slavii paradoxně uškodilo. Svěřenci Miloše Říhy ihned po vstřelené brance ubrali z tempa a dobrých dvanáct minut tak byla k vidění nepříliš atraktivní podívaná, bez šancí na obou stranách. Na tom se nic nezměnilo ani při přesilovce domácích, při jednom z protiútoků se naopak musel vyznamenat Šorf. Ten měl v první třetině minimum práce. Ani on si ale nevěděl rady s Petrem Maršounem, který se jako blesk z čistého nebe objevil mezi kruhy a přízemní ranou našel mezírku mezi betony slávistického gólmana. Unavená první perioda nabídla ještě jednu šanci Všetečky s Ondráčkem, skóre už se nicméně neměnilo.

Druhá část nabídla přeci jen hokejovější podívanou. Sešívaní se chopili iniciativy jako první a hned v úvodu zasypala Pavláta sprchou střel a šancí, který si se vším poradil a vyzrál i na Veselého, když prohlédl jeho kličku při samostatném úniku. Kadani se tak stalo osudným až druhé oslabení v zápase, respektive události po něm nadcházející. Novákovu střelu ještě v početní výhodně nedokázal za Pavlátova záda doklepnout Veselý, krátce po návratu Šulka zpět na led nicméně kapituloval. Ondřej Panna stál přesně v dráze Saňova nahození, které lehkou tečí usměrnil do sítě. Náskok sešívaných mohl zvýšit Všetečka, který si v úniku vymíchal soupeřova gólmana, tváří v tvář prázdné brance nicméně trestuhodně neuspěl. A ke slovu se tak opět o chvíli později přihlásili Trhači. Šagát se krátce po Všetečkově tutovce nechal vyloučit za držení hole a jen z trestné lavice tak sledoval, kterak si Šorf nejprve poradil s prudkou ránou Kůse, na dorážku Jana Müllera už však nedosáhl – 2:2. Kadaň dokonce měla možnost ještě do konce druhé periody skóre otočit, Šorf společně se svými obránci dokázal udržet skóre smírné.

Ačkoliv byli Pražané po přestávce evidentně nabuzení a drželi kotouč víc než jejich soupeř, byli to Trhači, kdo se dostal do dvou velkých šancí. Paradoxně obě příležitosti přišly v době, kdy Kadaň hrála oslabení – nejprve Chlouba mířil z mezikruží jen do Šorfa, ten se o pár minut později zaskvěl zlikvidovaným únikem Müllera. Hodně kontroverzní moment přišel zkraje sedmačtyřicáté minuty. Při signalizovaném vyloučení Popely vyhodil přes celé hřiště puk Drtina ve snaze získat co nejdelší přesilovku pět na tři. Následně neuznaná branka domácí hráče nakopla a začali svého Kadaňské přehrávat. Souvislý tlak jim přinesl zejména čtyřminutovou přesilovku za vysokou hůl. I přes velké množství střel však zůstal výborně chytající Pavlát nepřekonán. Nejinak tomu bylo i nadále. Hostující gólman všechny pokusy chytal jako na běžícím pásu a doháněl sešívané střelce v čele s Krejčíkem a Vlčkem k šílenství. Druhý jmenovaný navíc 70 sekund před třetí sirénou sekl jednoho z bíle oděných soupeřů a nabídl Kadani velkou možnost získat v závěru všechny tři body, jeho spoluhráči nicméně dokázali utkání dovést do prodloužení.

Tam se ovšem přenesla i část kadaňské přesilovky, kterou si navíc po prvním neúspěšném pokusu Trhači zopakovali, neboť Pražané nezvládli střídání a chvíli hráli v pěti. Kadaň domácím hodně zatopila, družina z Vršovic ale nakonec i díky skvělému Šorfovi horké chvilky zvládla. A právě Šorf byl právem několikrát hlasitě vyvoláván domácími fanoušky. Zaskvěl se zejména proti Klímovi, jenž ho sice dokázal vymíchat, v cestě kotouče do prázdné klece však na poslední chvíli přistál beton gólmana sešívaných. Kadaň v samotném závěru po dalším vyloučení Veselého ještě sahala po bonusovém bodu, o něm ale měly po neúspěšných střeleckých pokusech hostí rozhodnout až samostatné nájezdy.

V nich sice dlouho zůstával jediným úspěšným exekutorem Krejčík, hosté ale ve čtvrté sérii dokázali vyrovnat a v páté rozhodnout o svém vítězství. Jaroslav Kůs se krásně trefil k tyči a přisoudil bonusový bod Trhačům. Sešívaným nepomohl ani nečekaný exekutor Jan Novák, který svůj nájezd nasměroval pouze do Pavláta.

Tomáš Pauček

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Nebylo to z naší strany špatné utkání, spíš takové smolné. Rychlý gól nám paradoxně uškodil, prvních deset minut jsme nehráli dobře a nemohli se dostat do tempa. Ve druhé části už se to zlepšilo, ale jak jsme měli v Prostějově trochu štěstí při zakončení, tak tady nám chybělo a nedokázali jsme přidat gól na 3:1, který by to utkání přiklonil na naší stranu, naopak jsme inkasovali z ojedinělé situace. Ve třetí třetině jsme měli velký tlak, nastřelili jsme i tyč, bohužel jsme nedokázali rozhodnout. V prodloužení jsme moc zahrozit nemohli, ale dokázali jsme se ubránit, takže jsme doufali alespoň v nájezdy, kde ale byl šťastnější soupeř. Rozhodlo to, že jsme nebyli schopní přidat tu třetí branku.“

Petr Klíma (SK Trhači Kadaň): „Začátek zápasu nám nevyšel. Hned v prvním střídání jsme udělali chybu ve věcech, na které jsme si chtěli dát velký pozor. Kluci ale zbytek utkání odbojovali, makali a byť nám to možná nešlo tolik hokejově, tak právě ta bojovnost a nasazení nám dokázaly celý zápas vyhrát. Takovéto zápasy jsou pro nás v sezoně strašně důležité.“