Vajgar urval v Kadani bod, přesto prohrál

Jindřich Poledna | 25.01.2006 | |

Trenér Alois Chlustina hlásil před utkáním, že dnes diváci uvidí úporný zápas a hokej mít moc krásy asi nebude. A měl pravdu. Navíc gólů bylo také poskrovnu! Střelci obou mužstev nenašli po šedesáti minutách recept na výborně chytající gólmany. Prémiový bod strhl na stranu Kadaně až v 64.minutě Petr Derfler po přihrávce Milana Vobořila. A protože Beroun vyhrál také v prodloužení, žádná změna se ve spodních patrech tabulky neudála.

43.kolo, středa 25.1.2006
Sportovní klub Kadaň - KLH Vajgar Jindřichův Hradec  1:0p  (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 64.Derfler (Vobořil). Rozhodčí: Svoboda - Merc, Sentenský. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 1:0.
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Klaus, Hlubuček, Lašek, Vobořil, Hlavatý, Kočí, Stavenský, Valčák, Kajer, Derfler, Postl, Žák, Zika, Tauš, Polanský.
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Jež - Vašíček, Hanzal, Mucha, Klimeš, Procházka, Kolář, Zapletal, Šperger, Škoada, Kašpárek, Kupec, Kocar, Davídek, Mrkvička, Fiala, Špaček, Kratěna, Tesařík, Bílek.

První dějství stadión nerozehřálo

Kadaňští začali utkání aktivněji, čehož byla důkazem Taušova akce. Jeho pohotová střela z otočky branku nenašla. V 7. minutě se dostal do osamoceného úniku Postl, avšak místo puku skončil v brance právě on. Po delší hře bez přerušení musel své umění dokazovat i Hübl, jenž nadvakrát čelil střelám Zdeňka Špergera.

Další vzrušení v promrzlých ochozech přinesla až 13. minuta, kdy po vydařeném pasu Stavenského pálil Valčák, ovšem jen do připravené lapačky Ježe. V 15. minutě se hosté už už radovali po nájezdu dnes aktivního Špergera. Puku se však za brankovou čáru nechtělo, a tak po jeho krátkém setrvání v brankovišti jej kadaňský obránce odklidil do bezpečných míst. V závěru třetiny si Vajgar vytvořil dlouhodobější tlak, při kterém se nepříliš rozehřátý Hübl měl co ohánět.

Ledová remízová bitva pokračovala i ve 2. třetině

Do 2. části vstoupili díky přesilové hře horlivěji hráči Vajgaru. Hned po jejím konci se blýskli naopak několika střelami domácí. Až do poloviny zápasu neviděli svědci utkání žádnou výraznou šanci. Hned po překlenutí 30 minut se strhla menší šarvátka před brankou hostů po několika slibných střelách Severočechů. Na začátku 38. minuty viděl stadión po delší odmlce opět pohlednější šanci. Stanislav Stavenský po samostatném výpadu vyvedl Ježe z nostalgie a klidu několika vyslanými vizitkami. Ani o chvíli později se Kadaňští znovu neprosadili, a tak zůstala časomíra po 40 odehraných minutách beze změny.

Puk se v brance neobjevil ani ve 3. dvacetiminutovce

Úvod závěrečné části hry utkání se nesl ve znamení tvrdého hokeje s množstvím osobních soubojů. V 47. minutě si kadaň po delším setrvání v pásmu hostí vynutila přesilovku pět na tři. Sotva se vrátil jeden provinilec Vajgaru na led, hrála se opět dvoupočetní přesilová hra. Severočeši sice pálili ostošest, ale Jež všechny pokusy bravurně vytěsnil.

V 52. minutě asi všichni domácí příznivci viděli puk za brankovou čarou po akci Postla. Per Jež, bývalá kadaňská opora, se ani tentokrát nenechal zahanbit a efektním zákrokem vleže zmařil naděje Kadaňských. Pět minut před závěrečnou sirénou ujel Polanský, jenž zvolil pouze střelu do připraveného brankáře Jindřichova Hradce. O minutu později koukala na Stavenského odkrytá branka po přihrávce Kajera, avšak puk našel opět gólmana Vajgaru. V následujících minutách se již oba celky smířily s prodloužením.

Brankové světlo se přeci jen rozsvítilo

Během 62. minuty málem platilo známe pravidlo nedáš dostaneš. Nejprve promáchl útočník hostů před zcela odkrytou brankou a z protiútoku naopak nedokázal využít nájezd dvou na jednoho kadaňský Postl. Jako klíčová se ukázala až 64. minuta. Vobořil rychlejší střelou nahodil na Ježe, jenž dokázal puk pouze vyrazit k Petru Derflerovi, který si již věděl rady. Červené světlo se rozsvítilo v čase 63:52 po jeho pohotové dorážce do odkryté svatyně hostí, čímž bylo zpečetěno vítězství Kadaně 1:0 v prodloužení.
Martin Gahler, Jakub Coufal

Jiří Veber (trenér J. Hradec): My jsme v Kadani chtěli vyhrát, což se nám bohužel nepodařilo. K průběhu utkání bych řekl, že jsme měli poměrně dost šancí k proměnění, ale bez vstřeleného gólu se nedá vyhrát.

Miroslav Novák (trenér Kadaň): S takovým soupeřem jako Vajgar je velice důležité dát první branku. Když se to nepodaří, soupeř se dostane do herní pohody. Na nás byla vidět svázaná hra, když už jsmě měli šance, tak jsme je nedokázali trestuhodně využít. Zároveň gólman Petr Jež odchytal velice dobrý zápas, k čemuž mu pomohla i vzorná práce obránců soupeře.