Zápas obratů pro Kadaň! Slovan dostal pět branek

Kateřina Kundertová | 17.08.2017 | |

K a d a ň - Trhači odjeli k pátému utkání přípravy do nedalekého Ústí nad Labem, kde odehráli druhý vzájemný duel proti Slovanu. V úvodní třetině si Kadaňští díky trefám Lukáše Blahy a Darka Hejcmana vypracovali dvougólový náskok, který snížil v prostřední části Ladislav Gengel. Ve třetí třetině domácí díky přesných zásahům Petra Markulince a Antonína Melky otočili vývoj utkání, na což ale odpověděl Martin Šťovíček. V samotném závěru upravili na konečných 3:5 Nicolas Hlava a František Wágner.

0.kolo, čtvrtek 17.8.2017
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  3:5  (0:2, 1:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 24. Gengel (Zdvořáček), 48. Markulinec (Gengel, Vaněk), 49. Melka (Macek) – 4. Blaha (Černý, Wágner), 9. Hejcman (Hlava), 56. Šťovíček (Hlava), 59. Hlava (Hejcman), 60. Wágner (Szathmáry, Tůma). Rozhodčí: M. Novák, J. Volf – Janíček, Šerý. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. Diváci: 453. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:5.
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Husák, Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, Mlčoch, Hes, M. Zdvořáček, R. Vaněk – Macek, Roubík, Melka – P. Štěpánek, Vrdlovec, D. Merta – Dufek, L. Volf, Severa – Markulinec, Gengel, Mical
Sportovní klub Kadaň: Š. Lukeš – Buchtela, L. Chalupa, R. Černý, Blaha, Szathmáry, Hlaváček, Lidák, Hierman – Hlava, Hejcman, Šťovíček – M. Tůma, Kohút, Wágner – Adámek, A. Macháček, Ringler – Krejčiřík, Tupý

Kadaňští do utkání vstoupili dobře, jelikož si hned v úvodu vypracovali přesilovku, kterou následně využili. Střelu Roberta Černého z levého kruhu usměrnil za záda ústeckého brankáře Lukáš Blaha – 0:1. V dalším průběhu byl hodně aktivní Tom Ringler, který si v každém střídání připsal minimálně jeden střelecký pokus, žádný se však neujal.

Až v deváté minutě Nicolas Hlava vystihl rozehrávku Ústeckých a zpoza branky přihrál přesně na najíždějícího Darka Hejcmana, jenž z mezikruží nekompromisně zakončil – 0:2. O chvíli později dostali možnost početní výhody také domácí, kteří se o ni připravili a nakonec se museli bránit. Obě následná oslabení, která přišla, Slovan ubránil, a tak se šlo do kabin s dvougólovým rozdílem.

Začátek druhé části vyšel naopak Ústeckým, kteří ve 24. minutě potrestali nedovolený zákrok Marcela Hlaváčka. Branku na 1:2 si připsal Ladislav Gengel, jenž v předbrankovém prostoru tečoval střelu Martina Zdvořáčka. O tři minuty později střelec prvního gólu domácích přihrál křižně na Petra Markulince, jenž orazítkoval pravou tyčku Lukešovy klece. Následný tlak Slovanu vyústil až v další dvouminutový trest pro Trhače, kteří ale nevýhodu o jednoho hráče přečkali a nadále bránili jednobrankový náskok.

Kadaňští začali poslední periodu aktivně, střelecké pokusy si připsali Martin Šťovíček nebo Jakub Hierman, který si o chvíli později vysloužil dvě minuty na lavici hanby za podražení. Ve 48. minutě Ladislav Gengel našel před bránou Petra Markulince, jenž vyrovnal po důrazu v brankovišti. Hned o 43 vteřin později Slovan otočil vývoj zápasu díky gólu Antonína Melky, který překvapil Štěpána Lukeše zpoza branky – 2:3.

Od poloviny posledního dějství měli Ústečtí možnost dvojnásobné početní výhody plné dvě minuty, ani to jim ale nestačilo.

Naopak udeřili svěřenci Roberta Kašeho a Kamila Koláčka, v přesilovce se prosadil střelou od modré čáry Martin Šťovíček, který vyrovnal – 3:3. Obrat zpět na stranu hostů zajistili v samotném závěru Nicolas Hlava a František Wágner, kteří upravili na konečných 3:5 z pohledu domácích. Slovanu nepomohla ani hra bez brankáře, a tak si Trhači vzali vítězství zpět a vyrovnali vzájemnou bilanci.

Kateřina Kundertová

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Od nás to byl tragický výkon. Hrozné, kolik jsme udělali chyb. Musíme na tom zapracovat. Někteří hráči se budou muset srovnat, aby v týmu vůbec zůstali.“

Kamil Koláček (SK Kadaň): „Do utkání jsme vstoupili velice dobře, měli jsme dobrý pohyb a byli jsme aktivní. Vedli jsme 2:0, což nám spíš uškodilo. Od druhé třetiny jsme trochu polevili. Povolili jsme soupeři, aby se dostal do hry a málem nás to stálo zápas. Máme mladý tým a potřebujeme hrát celých šedesát minut, což se nám tentokrát nedařilo. Věřím, že to do dalších zápasů změníme a vydržíme hrát celé utkání.“