KADAŇŠTÍ ODJÍŽDÍ Z VRCHLABÍ S DEBAKLEM

Miroslav Lučan | 09.02.2008 | |

K předposlednímu zápasu základní části se A-tým SK Kadaň vydal na dlouhou cestu do Krkonoš na led HC Vrchlabí. V první třetině měli domácí více ze hry, ale skórovat dokázali pouze při přesilové hře, skóre otevřel v Kadani dobře známý Tvrdek. V prostřední části ledu kralovali vrchlabští a podařilo se jim vstřelit další tři branky. Od 27.minuty se v brance černožlutých objevil Jiří Stejskal. V závěrečné třetině se nejprve trefil kadaňský PRAŽÁK, jenže domácí v pohodě kontrolovali dalšími dvěma brankami. Kadaňští tak po druhé v řadě utrpěli debakl na ledě soupeře, tentokráte 6:1.

43.kolo, sobota 9.2.2008
Vrchlabí - Sportovní klub Kadaň  6:1  (1:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10.Tvrdek (Gengel, Beck), 22.Přeučil (Horčička, Chaloupka), 27.Pajič (Brynecký), 33.Gengel (Brynecký, Vála), 54.Horčička (Přeučil, Vomela), 59. Volek (Kováč, Nevyhoštěný) - 46.Pražák (Stehlík).
Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel.
Vyloučení: 6:7, navíc Přeučil, Beck (oba VRC) 10 minut.
Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1594.
Střely na branku: 38:30.
Průběh utkání: 0:0,4:0,4:1,6:1.
Vrchlabí: Hylák (Ševčík) - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Volek, Bendík - Tvrdek, Gengel, Beck, Horčička, Přeučil, Plodek, Nevyhoštěný, Vantuch, Jech, Kováč, Pajič, Brynecký.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (27.Stejskal) - Spitzer, Hlubuček, Pospíšil, Brňák, Vaněček, Růžička, Mašek - Fábry, Fink, Bauer Jakub, Stehlík, Vrtek, Chyba, Buďa, Derfler, Pražák, Kadlec, Veverka, Bauer Jan.

Do první šance utkání se dostal Tvrdek, který netrefil odkrytou klec a hned po něm Vantuch, tentokrát hosty zachránil Hanuljak a jeho lapačka. Hosté byli nebezpeční až ve svém oslabení, když si Růžička nahodil puk a nadvakrát dorážel. V 8. minutě měl gól na hokejce Kadlec, jenž tvrdě pálil po neshodě vrchlabských obránců. O dvě minuty později se naskytla příležitost domácím hráčům, kterou dokonale využili. V 10. minutě totiž Gengel nahrál před bránu, kde byl Kamil Tvrdek a využil přesilovku, když zakončil do prázdné branky - 1:0. Do konce třetiny si žádný z týmů nevytvořil větší šanci, do šaten se tak odcházelo za stavu 1:0.

Ve druhé části domácí na Kadaň doslova vlítli a určili mnohem rychlejší tempo, než v první třetině. již ve 22. minutě si vzal Petr Přeučil za brankou odražený kotouč a zpoza branky využil Hanuljakovu nepozornost a také domácí přesilovku - 2:0. V dalších minutách se hrálo převážně v kadaňském pásmu, velké šance neproměnili před brankou beck s Gengelem a poté ani Plodek. Za chvíli se však dostal do úniku Rok Pajič a svým známým blafákem do bekhendu vyprovodil Hanuljaka z branky - 3:0. Do branky se tak postavil Jiří Stejskal, který po pěti minutách inkasoval. Ve 33. minutě si s ním Ladislav Gengel zazávodil o puk, Gengel zvolil rybičku a při dopadu přehodil Stejskala - 4:0. Po této trefě začali hrát hosté lépe, napomohla jim k tomu i přesilovka 5 na 3, ale i po ní byli aktivnější a nebezpečnější. Kadlece dvakrát téměř zázračně vychatal Hylák a v poslední minutě i záludná teč mohla přinést snížení. Žádný z týmů se nakonec neprosadil, a tak byl stav před třetím dějstvím jednoznačný, tedy 4:0.

Na začátku ujel hostující Fink, ale tváří v tvář Hyláka blafákem do bekhendu nepřekonal. Svůj nápor zakončili hosté ve 46. minutě, když si Roman Pražák vyměnil puk se Stehlíkem, první zmiňovaný nakonec doklepl touš do branky - 4:1. Domácí mohli odskočit potom hned dvakrát, Stejskala nepřekonal kličkou Brynecký, ani Beck. 10 minut před koncem třetí třetiny vedli domácí 4:1 a čas se postupně krátil. Do kolen domácí srazili hosty v 54. minutě, pátou branku přidal Petr Horčička svojí dorážkou před brankou - 5:1. Po tomto gólu se hra dostala do stejného tempa jako v první dvacetiminutovce, avšak Kadaň v 59. minutě po šesté inkasovala. Tomáš Volek od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a upravil na konečných 6:1. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni za hosty Milan Buďa, na druhé straně Rok Pajič, který se v prvním zápase po svém zranění dokázal trefit.