přiznává bývalý aktivní hráč Chomutova i Kadaně v posezónním rozhovoru." />

Panteři se do Kadaně zakousli a zvítězili

Libor Gavlas, Jakub Coufal | 12.12.2007 | |

Kadaň se v letošním průběhu základní části 1. ligy pomalu loučí s celky Východní skupiny, tentokráte zajížděla na dalekou návštěvu do Havířova. Severočeši na druhém konci republiky nepředváděli špatný výkon, přesto byli po většinu zápasu o krok pozadu co se týká skóre. Panteři zlomili Severočechům vaz na konci 2. třetiny, kdy utekli do dvoubrankového vedení. Prostřední část vůbec byla důležitá pro vývoj zápasu, neboť se stala svědkem pěti ze šesti branek. Havířov se v ní trefil třikrát, hosté si připsali o jeden gólový úspěch méně. Kadaňští sice v poslední části otevřeli hru, přesto se již skóre 4:2 nezměnilo.

29.kolo, středa 12.12.2007
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  4:2  (1:0, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Daneček (Prokop), 22. Škoda (Sochorek), 24. Klimeš (Škoda), 38. Zdráhal (Velecký) - 21. Poživil, 28. Kýhos (Kloz). Rozhodčí: Šír - Barteček, Koliba. Vyloučení: 10:8, navíc Buďa 10+20. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 624. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
AZ Heimstaden Havířov: Novotný (Valent) - Staněk, Klimeš, Novák, Huhto, Peštuka, Prokop, Lašek - Daneček, Škoda, Zdráhal, Mikšan, Haas, Sochorek, Vala, SIkora, Velecký, Niec, Rozum, Hulva
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Stejskal) - Poživil, Kloz, Spitzer, Vaněček, Hlubuček, Pospíšil, Brňák, Hlavatý - Polanský, Fink, Chyba, Buďa, Vrtek, Kajer, Pražák, Derfler, Bauer Jak., Kýhos, Veverka, Bauer Jan

Staronový kouč Režnar si ve druhém domácím utkání připsal druhé vítězství, o kterém rozhodla úspěšnost v přesilovkách. Zatímco hosté nevyužili ani dvě dvojnásobné přesilovky, domácí dokázali dvakrát v početní převaze skórovat.

Utkání začalo velmi opatrně. První nebezpečnou střelu vyslal na Novotného Derfler, ale domácí gólman se nenechal zaskočit. Poté přišlo první vyloučení, a to na straně domácích. Ti však v oslabení hosty do ničeho nepustili, naopak se sami pustili do napadání, bohužel když chtěl Rozum sebrat kotouč, obránce mu přepadl přes hokejku a hlavní sudí poslal domácí Pantery do tří. Kadaň se však zmohla pouze na jednu střelu od modré a ta byla navíc Vaněčkovi zblokována. Když už byli domácí ve čtyřech, dostal se do šance Škoda, který nadvakrát ohrozil Hanuljaka, ten však kotouč vytěsnil těsně mimo tři tyče. V 7. minutě se zjevil před Novotným Fink, ale z úhlu mířil nad domácí branku. O tři minuty později pálil velmi pěkně Bauer, jeho tvrdý projektil těsně minul pravou tyč. Ve 12. minutě mohl otevřít skóre Daneček, který s kotoučem na holi od vlastní modré obešel čtyři hostující hráče, ale bekhendový blafák mu nevyšel. V 16. minutě byl vyloučen Spitzer a domácí si tentokrát věděli rady. Od modré totiž vypálil Prokop, jeho střela do branky nemířila, ale odrazila se od zadního mantinelu přímo k Danečkovi, stojícímu u pravé tyče a ten ze vzduchu poslal kotouč přesně pod břevno – 1:0. Hned vzápětí mířil přesně do pravého růžku Hulva, jeho střelu zlikvidoval skvělým zákrokem Hanuljak. O minutu později trefil Mikšan z velkého úhlu břevno, i když možná mohl najít lépe postaveného Zdráhala.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe hostům. Novotný si totiž při jejich první útočné akci vyjel riskantně z branky, dva střelecké pokusy stihl zastavit, ale Poživil jej nakonec prostřelil mezi betony – 1:1. Panteři však odpověděli bleskově, protože přesně po šedesáti vteřinách druhé části našel Sochorek Škodu, který zápěstím trefil přesně k tyči – 2:1. Poté mohl divokou minutu zakončit znovu Poživil, který opět výborně vystřelil, tentokrát však domácí gólman vytáhl perfektní zákrok a kotouč schoval v lapačce. Ve 23. minutě signalizoval rozhodčí výhodu za faul na Zdráhala a Mikšan mohl skórovat do odkryté branky, ale zblízka trestuhodně minul. V následné přesilovce však domácí zvýšili. Škoda ještě netrefil kotouč podle svých představ, ten se však postavil na hranu a Klimeš jej nekompromisně napálil do pravého horního růžku – 3:1. Klid na hokejkách však domácí neměli dlouho. Ve 28. minutě totiž udělal velkou chybu Rozum, který nevyhodil kotouč, ale na modré našel jen Kýhose, který prostřelil Novotného – 3:2. V polovině utkání se prezentoval podobným průnikem jako v úvodní části Daneček hostující Jakub Bauer, který fintou obelstil domácího obránce, ale Novotného branku přestřelil. Poté byl vyloučen Hulva za kontakt s Hanuljakem, i když hostující gólman nestál v brankovišti, ale rozehrával za brankou. Hosté však z přesilovky nic nevytěžili, navíc museli faulovat, když Kýhos na modré špatně zpracoval kotouč a Zdráhal mohl jít sám na brankáře. Hulva se dostal do šance hned po návratu z trestné lavice, ale hostující brankář výborně vyjel a zneškodnil příležitost domácímu útočníkovi. Ve 38. minutě nejprve v hostující přesilovce nepropálil Kajer klubko hráčů před brankovištěm, načež Vala vybídl pěknou přihrávkou ke skórování Nováka, ten však trefil pouze boční konstrukci. V téže minutě však naskočil vyloučený Velecký zpět do hry, společně s Mikšanem a Zdráhalem najížděli na jediného obránce a přihrávka Mikšana našla přesně Zdráhala a domácí kanonýr trefil přesně – 4:2. Poté mohl ještě střílet znovu Novák po pasu Valy, ale opět nebyl úspěšný.

Na začátku poslední části dostali hosté výhodu přesilovky, ale kromě kombinace v útočném pásmu nic nevymysleli a do zakončení se nedostali. Následovalo další vyloučení domácího hráče a hosté tentokrát v přesilovce zahrozili, když Buďa pěkně tečoval střelu Vaněčka, ale bohužel jen těsně vedle Novotného branky. Přesilovku si pak zahráli i domácí, ale se stejným, nulovým efektem. V 50. minutě byli opět krátce po sobě vyloučeni dva domácí hokejisté, ale hosté ani tentokrát nedokázali dvojnásobnou výhodu využít. Jejich největší šanci spálil Buďa, který ale opět na Novotného nevyzrál a navíc v následující akci jej sekl přes rukavici, když už v ní měl domácí gólman kotouč a dostal za to trest. Po následujících protestech navíc vyfasoval trest do konce utkání. Domácí se snažili zápas rozhodnout, ale bohužel už je zrazovala kocovka. Nejprve zakončil přečíslení 2 na 1 Novák pouze střelou do Hanuljaka, poté se Vala po perfektní kličce dostal sám před gólmana, ale trefil pouze tyč a nakonec Sochorek netrefil odkrytou branku po riskantním Hanuljakově výletu. V 55. minutě střílel švihem Polanský, ale hosté neměli moc dobře seřízenou mušku. Navíc ke konci utkání jako kdyby rezignovali a domácí mohli navýšit skóre. To by však museli proměnit vyložené šance. Sochorek se ocitl sám před brankářem, ale neproměnil, stejně jako Velecký, jehož tutovku zázračně vyrazil Hanuljak a Mikšan, který jel od červené čáry sám na brankáře, ale minul. Hosté ještě vyzkoušeli Novotného pozornost zásluhou Polanského, ale na stavu už se nic nezměnilo.

Libor Gavlas, Jakub Coufal

Petr Vyskočil (trenér Kadaně): „Dnešní utkání jednoznačně rozhodly přesilovky, protože my jsme neproměnili dvě přes minutu trvající přesilovky 5 na 3 a dva góly naopak soupeř dal v přesilovkách. Když už jsme vyrovnali, tak jsme dostali rychlý gól. Dvě třetiny nebyly herně špatné, ale závěr byl z naší strany tristní.“

Jiří Režnar (trenér Havířova): „S body jsme spokojení, ale hra je chvilkama trochu neurovnaná. Naše obrana je daleko od hry, musíme hráčům zdůrazňovat, aby se nebáli hrát s kotoučem a navíc aby dokázali hrát i pod tlakem. Na konci jsme bohužel měli šance, ale neproměnili je, snad jsme si něco schovali také do Havlíčkova Brodu.“