Kadaňští míří na led posledního Havlíčkova Brodu. Vyloupí Kotlinu?

Jiří Novotný | 19.12.2014 | |

K a d a ň - V minulém kole černožlutí zaváhali s Třebíčí, Bílým hvězdám na svém ledě podlehli 3:4. Kadani zlomily vaz dva rychlé góly ve 36. minutě, po kterých hosté vedli 2:4. Račuk pak ještě dokázal snížit, ale vyrovnat se kadaňským nepodařilo. Zastavit dvouzápasovou sérii proher se naši hokejisté pokusí tuto sobotu, kdy je čeká cesta do Havlíčkova Broda. Tým z Vysočiny se trápí na posledním místě, favorit zápasu je tak jasný!

HC Rebel Havlíčkův Brod

Rebely jsme byli zvyklí vídat na úplně jiných příčkách, o to překvapivější je jejich letošní role odpadlíka. Havlíčkův Brod měl katastrofální úvod sezony, první výhry se dočkal až v 9. kole. Výhra nad Šumperkem však Rebely nenakopla, přišla další série proher celek z Vysočiny pevně zakotvil na poslední příčce. Vzhledem k tomu, že 14. tým letos sestupuje bez baráže, jsou Rebelové vážným adeptem na padáka do 2. ligy.

V předminulém kole Rebelové zdolali Šumperk 6:5 po nájezdech, ve středu však zajížděli do Kladna a favorizovaný celek se zaskočit nenechal. Rytíři vedli již 4:0, pak sice skóroval Boháč, Kladno však přidalo další dvě branky a vyhrálo jasně 6:1. Pro kapitána týmu Maliníka to byl poslední zápas v dresu Rebelů, byl vyměněn za nám dobře známého Filipa Semana z Jihlavy.

Sestava Rebelů z Kladna:Novák (Barus) – Sedlák, Parýzek, Semrád, Boháč, Kolář, Jelínek, Pavlíček, Sklenička – Babka, Tomek, Chlubna – Rousek, Melka, Maliník "C" – Minárik, Milfait, Kozlík.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
7. Kadaň 36 17 1 7 11 96:83 60
14. Havlíčkův Brod 36 3 4 1 28 73:139 18

Vzájemné zápasy

První vzájemné střetnutí letošního ročníku se odehrálo v Kotlině v rámci 11. kola. Ve 22. minutě využil přesilovku Roman Chlouba, který blafákem překonal domácího gólmana. Druhou branku vsítil Karel Ton ve 37. minutě. Stejný hráč se mohl radovat i v poslední třetině, jeho teč však jen orazítkovala tyč. Na 0:3 zvyšoval Karel Ton v předposlední minutě zápasu při power-play domácích Rebelů. Jenže Jan Strmeň čisté konto neudržel, 45 vteřin před koncem vsítil čestnou branku domácích Tomáš Chlubna. Kadaň si tak odvezla z Kotliny výhru 1:3.

Domácí odvetu překvapivě kadaňští nezvládli. Kadaňští měli skvělý úvod zápasu, kdy po brankách Szathmáryho a Hejcmana vedla po 4 minutách 2:0. Hostům se podařilo třemi brankami v přesilových hrách otočit skóre. Na 3:3 vyrovnával 6 desetin sekundy před koncem druhé části Hlava. A protože ani třetí část, ani prodloužení branku nepřineslo, rozhodovat musely samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Rebelové, kteří si tak připsali dva body za výhru 3:4 po samostatných nájezdech.

Statistické okénko

Kadaň – Rebel
Roman Chlouba (16+10)Nejproduktivnější hráč Jakub Babka (7+10-Kuchler s Maliníkem již v týmu nepůsobí)
Roman Chlouba - 16 gólů Nejlepší střelec Tomáš Rousek - 9 gólů
Karel Ton - 15 asistencí Nejlepší nahrávač Roman Erat- 23 asistencí
Jakub Trefný (2+12)Neproduktivnější obránce Tomáš Semrád (1+6)

O zápase

Duel posledního se sedmým startuje v havlíčkobrodské Kotlině tuto sobotu 20.12. v 17:00. Pokud se na Vysočinu nechystáte, můžete zápas sledovat přes online přenos.