Chrudim musí na domácím ledě napravit nezdar s Olomoucí

Jakub Coufal | 12.12.2008 | |

Chrudim musí na domácím ledě napravit nezdar s Olomoucí

Po přerušení vítězné série zajíždí Kadaň do Chrudimi, se kterou v letošní sezóně ještě nedokázala bodovat. Soupeři Severočechů se v poslední době také dařilo, důkazem je 5. místo v tabulce. Kadaň by si mohla vzít příklad z Olomouce, která v posledním kole zaskočila Chrudim a jasně jí převálcovala. Otázkou zůstává, zda může prohra na Chrudimi zanecht nějaké stopy, nebo zda naopak předvedou reparát na svém ledě právě proti Kadani. Utkání, ve kterém Kadaň může dokázat, že umí hrát s papírově silnějšími, je na programu v sobotu 13. prosince od 18:00 v Chrudimi.

 

Aktuální stav kádru

Z týmů ve střední části tabulky se Chrudim nachází na nejvyšší možné příčce. Po kvartetu lídrů 1. ligy náleduje s 5. místem a 51 body právě Chrudim. Při pohledu na výsledky se není čemu divit. Pravidelné kvalitní výkony jsou základním kamenem úspěchu. Černou tečku na psychice Chrudimských by mohl zanechat poslední zápas, když náš nadcházející soupeř podlehl v Olomouci jasně 5:0.

Kanadskému bodování týmu vévodí paradoxně hráč, který není vítězem v žádné z podkategorií nejlepší střelec či asistent. Je jím Marek Zadina (10+16) s 26 body. Post krále střelců momentálně vlastní Tomáš Martinec (11+14), dvorním nahrávačem a mozkem útočných akcí je pak Lukáš Král (3+22).
Post brankářské jedničky není v Chrudimi zcela jasný. Prakticky trojice gólmanů odchytala přes 10 klání. Při pohledu na statistická čísla působí z tria hrdinů nejvýrazněji Martin Němec s úspěšností přes 93% a průměrem pod 2,5 branky na zápas. O maličký kousek za ním je ve statistikách Martin Růžička s úspěšností přes 91,5%. Třetí muž s maskou Lukáš Šrámek má na oplátku na svém kontě nejvíce odchytaných duelů – 14.

Odehraná utkání v lize

Z posledních 8 klání odešla Chrudim přemožena pouze dvakrát. Avšak zejména již výše zmíněný triumf Olomouce v posledním kole nemohl udělat příliš radosti žádnému z chrudimských fanoušků. Naopak za jedny z nejcennějších bodových zisků lze považovat domácí vítězství v nájezdech proti Chomutovu či Brnu. Chrudim tak dokazuje, že její umístění v tabulce rozhodně nelze považovat za náhodné.

Vzájemná utkání

Úvodní měření sil se odehrálo v Chrudimi. Zápas začaly oba týmy opatrně, skóre otevřel exkadaňský Stanislav Stavenský. Na počátku druhé části přidali domácí druhý gól a se Severočechy to nevypadalo dobře. Kadaňští se poté zvedli, ale nedokázali využít ani jasné gólovky. Ve třetí třetině chrudimští zvýšili náskok, kadaňský Fink však dokázal rychle odpovědět a vrátil hosty do zápasu. Kadaňští nevyužili několik přesilovek, 8 minut před koncem domácí právě v oslabení definitivně rozhodli o svém vítězství 4:1.
S cílem konečně prolomit smůlu domácích zápasů vstupovali Kadaňští do domácího boje proti Chrudimi. Zápas nezačali špatně, dobře napadali a předváděli svižné kombinace. Přesto byli domácí týmem, který jako první inkasoval. Narostlé sebevědomí po vstřelení branky dodalo Chrudimi křídla a po zbytek zápasu předváděli skvěle zvládnutý taktický hokej. Severočeši se sice snažili, ale na vyzrálou hru soupeře byli krátcí. Zápas tak skončil možná až trochu krutým výsledkem 1:5.

Sestava z posledního utkání

Němec - Kuncl, Toužimský, Vágner, Daňo, Šafařík, Nakládal, Kolář - Beránek, Horák, Vyskočil, Martinec, Zadina, Valko, Bělohlávek, Semorád, Žák, Král, Šeda J., Zohorna, Bláha
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM