Historie B týmu

Kdysi dávno, někdy v 90.letech minulého století, existovala parta kluků, vesměs bývalých kadaňských nebo kláštereckých hokejistů, která hrála hokej na úrovni neregistrovaných lig nejprve v Chomutově, poté v Klášterci nad Ohří. Zajímavé je,že tuto partu shromáždil člověk, který zdánlivě nemá nebo neměl ve svém životě nic společného s hokejem. Tím člověkem byl dlouholetý autokrosový závodník Josef Keřka.

Leč právě on, veliký fanoušek hokeje, vytvořil svůj hokejový tým, který nesl název hlavního a jediného sponzora: Báňské Stavby Most. Jednoho dne však došlo k zásadnímu zvratu. BSM šly do konkurzu, o sponzoringu nemohla být ani řeč a tak zbývalo jediné rozhodnutí: ukončit činnost nebo sehnat peníze a pokračovat pod jiným názvem.

 

V této chvíli vzniká hokejový tým s většími ambicemi než hrát jen tak „pro žízeň“ a pod názvem HC PREDATORS KADAŇ tak můžeme registrovat přímého předchůdce kadaňského Béčka. Tento tým pod vedením jednoho z hráčů – Radka Slámy hraje tzv. 6.SZHL (severozápadní hokejovou ligu). Místo konání této ligy je Klášterec n/O a hrají zde týmy z Klášterce, Chomutova, Karlových Varů, Podbořan a Kadaně.  

 


Tato soutěž, ač je neregistrovaná, má velice dobrou úroveň, je zde spousta kvalitních hokejistů s dobrou minulostí a některé zápasy mají úroveň krajského přeboru. “Predátoři“ se už nespokojují s tím, že pravidelně hrají soutěž, ale začíná převládat chuť po vítězství a touha soutěž vyhrát. V této době přichází obměna kádru, přicházejí mladí hokejisté (Holan, Wágner, Neprášek, Januška), kteří ještě nedávno hráli aktivně a nahrazují tak hráče, kteří výkonnostně zůstali na rekreační úrovni.
Jediným problémem soutěže je systém, kdy pořadatel mění pravidla během soutěže, aby vyhrát nebylo tak snadné a také skutečnost, že začíná přibývat likvidačních faulů a brutálních zákroků, které prakticky zůstávají bez potrestání. A tak po spoustě diskuzí přichází na svět jediná myšlenka : chce to hrát soutěž registrovanou, krajský přebor !!
Byla to myšlenka odvážná, někteří hráči byli proti, někteří si nebyli jisti, ale podstatná část týmu měla jasno. A tak na jaře 2006, po jednání s představiteli SK Kadaň a určení pravidel vzniká tým SK Kadaň B, který je přihlášen do přeboru ústeckého kraje. Tento tým je doplněn několika hokejisty, kteří ukončili činnost v juniorech a bez zábran se vrhá s nadšením a odhodláním do své první sezóny.

Pozitivní je, že se brzy našli sponzoři v čele s Městem Kadaň, kteří našli pochopení a sdíleli stejný názor jako představitelé B týmu: je dobré,že bude v Kadani „béčko“. A ještě lepší, že za „béčko“ budou hrát hráči, které známe, jsou místní. Což u „áčka“ samozřejmě schází. Bohužel toto nadšení už tolik nesdílí někteří představitelé SK Kadaň.
Výsledkem je přidělení ledové plochy v pozdních večerních hodinách a dále rozhodnutí, že na zápasy se „béčko“ bude dopravovat výhradně na svoje náklady. Naštěstí nadšení v řadách B týmu z nové první sezóny je takové, že tyto informace hráče neodrazují a tak 1.května začíná letní příprava. Fotbalové hřiště střídá tělocvičnu, lesopark a atletický ovál a naopak. Pro některé hráče se stává letní příprava nepřekonatelnou překážkou, ale valná část týmu se s ní vypořádá vcelku dobře. A tak se v srpnu nastupuje na led. V září potom začíná soutěžní část, na kterou se všichni těší, i když nikdo neví, co může očekávat.

Hned první procitnutí přichází v prvním zápase v Roudnici n/L. Soupeř si je vědom, že přijíždějí hokejisté z města, kde se již několik let hraje I.liga. Nikdo v Roudnici netuší, že přijíždí tým hokejistů, kteří nehráli soutěžní zápas leta, někteří i více než deset. Posíleni o hráče zvučných jmen jako Žemlička nebo Šrek, poráží náš tým vysoko 10:1. Tento zápas jako by předurčoval vývoj celé sezóny. V dalších zápasech se projevuje nevyhranost týmu. Téměř vyhrané zápasy prohrává těsně před koncem nezkušeností, jiné zase špatnou disciplínou hráčů. Přesto v některých zápasech tým boduje a bojovností a zlepšenou disciplínou je strhává ve svůj prospěch. V polovině sezóny odchází na vlastní žádost trenér Velc a po krátkých jednání ho nahrazuje zkušený František Lukeš. To vnáší do týmu nový impuls, styl hry a herní strategii. Výsledkem je několik výborných zápasů, které nakonec usadí B-tým na konečném 4.místě. Vzhledem k vývoji soutěže je nakonec toto umístění všeobecně hodnoceno jako úspěšné. Důkazem je nabídka SK Kadaň, aby se B- tým přihlásil do nového ročníku, nabídka klubového autobusu k dopravě na zápasy a v neposlední řadě přidělení nové,větší kabiny.

Soupiska B-týmu v sezóně 2006 – 07:

Brankáři:
Sláma Martin, Zajíc Michal, Svoboda Miroslav, Farka Pavel, Klibáni Marcel
Obránci:
Sláma Radek, Macháček Jan, Michálek Petr, Holán Pavel, Zajíc Richard, Kalinovič Petr, Rudý Michal, Strunz Miroslav, Hlaváč Stanislav, Vokurka Ondřej,S voboda Radim
Útočníci:
Neprášek Pavel, Hubínek Lukáš, Januška Václav, Klepsa Milan, Vaněk Antonín, Michálek Pavel, Kolář Libor, Wágner Roland, Doležal Petr, Windisch Milan, Suk Aleš, Maxa Zdeněk, Novák Radek, Kočí Vlastimil, Resa Vojtěch, Slezák Josef, Kopecký Patrik, Neprášek Martin, Limberg Aleš, Limberg Vlastimil, Chmel Jakub, Schonauer Lukáš, Žemlička Martin, Hájek Aleš.

Tato sezóna se stala vyjímečnou i pro několik hráčů B – týmu. Brankář Martin Sláma dostal možnost při absenci jednoho brankáře A –týmu asi měsíc trénovat s Áčkem. A hráči Radek Sláma, Václav Januška a Jan Macháček dokonce odehráli mistrovské utkání za Áčko. Pro všechny jmenované to byl vrcholný hokejový zážitek, vždyť před rokem ještě hráli neregistrovanou soutěž!!!!!

A tak po ukončení sezóny zde je nový cíl: doplnit tým o nové hráče, odmakat tvrdě letní přípravu a vyzbrojeni zkušenostmi ze sezóny minulé, vybaveni sílou, fyzickou kondicí a chutí vzhůru do sezóny nové, do sezóny 2007 – 08.Generální partneři

© 2013 - 2024   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM