Proti Benátkám i s novým vyztužením obranných řad

Jakub Coufal | 19.12.2008 | |

Proti Benátkám i s novým vyztužením obranných řad

Ačkoliv od minulého souboje s Benátkami neuběhlo až zase tolik času, stihly se již oba celky odpoutat od samého dna tabulky. Kadaňští v posledním kole předvedli vyrovnanou partii v Brně, Benátky si naopak poradily doma s Olomoucí. Před vánoční přestávkou se hodí každý bod, který pomůže k co nejlepší možné startovní pozici v novém roce. V domácím týmu se také představí dočasná posila obranných řad. Z Chomutova dorazila obranná hradba jménem Josef Révay. Duel soupeřů, kteří nejsou v tabulce příliš vzdáleni, začíná v sobotu 20. prosince od 17:00 v Kadani.

 

Aktuální stav kádru

Poměrně zajímavé pohyby v týmu přinesl poslední měsíc roku 2008. Útočníci Lukáš Vantuch a Antonín Dušek odešli hájit barvy Liberce, opačným směrem zamířili Jan Víšek a Jan Plodek. Další změnou v kádru byl odchod útočníka Michala Havla, se kterým byla ukončena spolupráce.

Dominantní postavou kanadského bodování je Antonín Dušek (12+8), který se může chlubit jak titulem nejlepšího střelce tak i nahrávače. Z obranných řad pomáhá v útoku nejvíce Václav Drábek (4+6).
Post brankářské jedničky je v Benátkách proměnnou veličinou. Po pravidelných štacích Nedvídka se Stejskalem se do branky postavil v Kadani dobře známý Fikrt s průměrnou úspěšností přes 91%.

Odehraná utkání v lize

Při pohledu na poslední odehraná kola lze konstatovat, že Benátky nemusí před Vánoci být zklamaní ze špatné formy. Mimo 2 proher o 5 branek s favority 1. ligy předvádí hokejisté z Benátek pohledné výkony. Za bezcennou se určitě nebude považovat například výhra v Havlíčkově Brodě či domácí výhra s Porubou a Olomoucí. Soupeř Kadaně je tak naladěn na příznivou vlnu, což bude chtít dokázat rovněž v Kadani.

Vzájemná utkání

Pokud si kadaňští nechtěli nechat utéci soupeře před sebou v tabulce, museli v prvním vzájemném duelu naplno bodovat. K utkání také tak přistoupili, soustředili se na obranu, nechtěli se nechat zbytečně vylučovat. Černožlutí se dostali do vedení z dvojnásobné početní výhody, a otěže zápasu již nepustili. Severočeši si domu přivezli vítězství 2:5.
V 2. vzájemném souboji o poslední místo tabulky mohla rozhodnout každá chybička. Hokejisté Benátek ani Kadaně se nehrnuli do bezhlavého útoku, naopak se sázelo na zabezpečenou obranu s čekaním na chyby soupeře. Vyrovnané klání doprovázela řada nepřesností, které nedaly prostor výraznějším šancím. Zlom přišel v samém závěru zápasu, když se Kadaňští trefili během minuty hned dvakrát, 2:0.

Sestava z posledního utkání

Fikrt - Moravec, Derner, Cunik, Pavlů, Kolmann, Hrach, Kajínek - L. Pabiška, Plodek, Víšek, Vantuch, Dušek, Procházka, Kopic, Skořepa, Weiss, M. Pabiška, Bárta, Urban
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM