V úterý přijedou zatím neporažené Benátky

Jindřich Poledna | 14.08.2011 | |

V úterý přijedou zatím neporažené Benátky

V pořadí páté přípravné utkání se odehraje opět na kadaňském zimním stadionu. Tentokráte přijedou se Severočeskými borci porovnat svou sílu zatím neporažené Benátky nad Jizerou. Pro Benátky je to teprve čtvrtý přípravný zápas, tým pod vedení Milana Černého se oproti loňskému roku hodně změnil. Výsledky našeho soka ukazují na to, že by mohly být Benátky nepříjemným protivníkem. Utkání začně v úterý 16.srpna v 18:00 a my pro Vás připravujeme tradiční online přenos.

 
Milan Černý, který působil také na kadaňské lavičce, prodloužil pobyt u Jizery o další rok. Velkou výhodu má ve stálé brankářské dvojici, již čtvrtý rok si tak u Jizery odkroutí duo Stejskal s Nedvídkem. Jako třetí může do hry zasáhnout Robin Blažíček, který působil v Hradci Králové a vypomáhal i druholigovému Nymburku.

V obraně Benátek působí i nadále zkušený Aleš Vála. Dalším pilířem by mohl být slovák Ján Bendík, který již v Benátkách hostoval z Vrchlabí. Benátky, jako farma Liberce, mají v přípravě několik Severočeských juniorů. V defenzivě se pokusí prosadit Jiří Říha a Ján Niko a také dvacetiletý Ondřej Vitásek, který působil v opavském Slezanu.

Právě díky spolupráci z týmu odešel Tomáš Urban, jednoznačně nejlepší hráč týmu v loňské sezóně, který se bude snažit prosadit v základní sestavě libereckých Tygrů. Jeho pozici by měl nahradit pětatřicetiletý útočník Lukáš Král, který byl v loňské sezóně nejproduktivnějším hráčem a tahounem v Chrudimi. Pro fanoušky Středočechů je jistě dobrá zpráva prodloužení smlouvy Josefa Skořepy a Tomáše Klimta. S týmem se připravoval i urostlý útočník Karel Vlach, který v uplynulé sezóně působil v druhé nejvyšší norské soutěži v týmu Bergen IK, ale trenéři jej vyřadili hned v prvním zužováním kádru. Jako druhý tým opustil slovinský útočník Miha Verlič. Do základní sestavy se budou snažit probojovat i liberečtí junioři, kteří Benátkám již ke konci sezóny pomáhali. Jde o útočníky Víta Jonáka, Daniela Skalického a Filipa Jánošíka.

Benátky mají za sebou již 3 přípravné zápasy:
HC Benátky – HC Hradec Králové 2:1
HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Benátky 4:4
HC Beroun – HC Benátky 0:1

Tým tedy zatím, stejně jako Kadaň, nepoznal hořkost porážky a to je výzva pro Kadaň, která bude chtít před svými fanoušky opět ukázat své kvality.

Sestavy týmů z posledních utkání:
SK Kadaň: Jarina - Malínský, Tollinger, Trefný, Pinka, Schmidt, Tomeček, Mazanec, Petráček, Ton, Mikšovic, Mužík, Eiselt, Skořepa, Novák, Fiala, Stehlík, Kadlec, Ptáčník, Chlouba, Hofmeister.
HC Benátky: Blažíček (Nedvídek) - Kajínek, Říha, Ulrych, Bendík, Vála, Niko, Hobza, Vitásek - Klimt, Skořepa, Kellner, Kopic, Král, Krejčík, Liška, Jech, Vařečka, Jonák, Kouřil, Skalický.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM