Odchod beru sportovně, přiznal bývalý chomutovský kapitán Skořepa

Zdeněk Kamínek ml. | 09.09.2011 | |Ústí nad Labem - Se středním útočníkem Zdeňkem Skořepou již vedení týmu KLH Chomutov nepočítá. Bývalý kapitán Chomutova nyní hostuje v Kadani, kde též plní svou roli a na hrudi rovněž nosí kapitánské "céčko". O Skořepu, který v prvoligovém celku působil tři roky, mají zájem i v české nejvyšší soutěži nebo třeba v Německu. Nadějný útočník se již příliš nechce vzdalovat od svého bydliště, volají na něj manželské povinnosti a přednost dal tak SK Kadaň. Vloni oblékl třikrát dres HC Slavia Praha (1+1).

 

Pětatřicetiletého forvarda štvala první třetina. Špatný byl i jeho celkový dojem a výkon, kterým se Kadaňští prezentovali. "Soupeři jsme v zahajovací části poskytli moc prostoru, prvních dvacet minut jsme zaspali a obdrželi laciné góly. To se nám stát nemůže. Ústí nad Labem polevilo s druhou dvacetiminutovkou, kdy se hra díky tomu trochu srovnala a bylo to lepší. Více jsme se dostávali do útočného pásma a také jim občas zavařili a vytvořili si nějaké pohledné šance. Celkový dojem ze čtvrtečního střetnutí je špatný, náš výkon nebyl dobrý. Nechali jsme se zbytečně vylučovat," znělo z úst kadaňského kapitána.

Žlutočerní mají za sebou úspěšnou přípravu, z dvanácti pokusů nalezli přemožitele pouze třikrát. Na ústecký zimní stadion odcestovali bez čtyř hráčů základní sestavy. Skořepa dal najevo, že na prohře to nic nezmění a byly by to pouze hloupé výmluvy. "Je to příprava a ať každý chce nebo nechce, tak to je. Každý se malinko šetřil, bylo to poslední střetnutí. Příprava nám vyšla skvěle, tímto zápasem se dostaneme po všech těch výhrách trochu na zem a nemůžeme to na nic svádět. Nějakou váhu bych k tomu nepřikládal, o body se teprve bude hrát. Duel s Ústím nad Labem pro nás byla dobrá prověrka," nechal se slyšet před odjezdem ze Zlatopramen Areny.

V utkání nastoupil někdejší český reprezentant po boku Františka Mály a Jakuba Hofmeistra kvůli zdravotním problémům stálých parťáků z útoku. "Byl to jen záskok, běžně se mnou nastupuje Václav Eiselt a Vladimír Novák. Jsou zranění a uvidíme, jak se jejich zdravotní stav vyvine a jakou sestavu přichystá trenér Antoník na první mistrovský zápas," těší se Skořepa.

Skořepova hráčská práva náleží Chomutovu, ale ten s ním po loňském ročníku nepočítá. Zkušený útočník tak hostuje v Kadani, přestože měl nabídku z extraligy a něco i ze sousedního Německa. "Po sezóně mi bylo řečeno, že se mnou již v Chomutově nepočítají. Přišli noví trenéři a ti si vybrali svůj mančaft. Byl bych tam rád, měl jsem ještě dva roky smlouvu. Nyní se budu snažit odvádět co nejlepší výkony za Kadaň, nejsem typ, který by byl nějak nakrknutý nebo něco podobného, takto jsme se domluvili a dál to prostě neřeším, beru to sportovně. Měl jsem i jednu nabídku z Tipsport extraligy, pár i z české 1. hokejové ligy a Německa, ale já už chci zůstat blízko domova. Mám tu rodinu a už se mi nikam nechce," tvrdil litvínovský odchovanec.

Osobní ambice by zařadil do cílů týmových. "Byl bych rád, kdyby se nám dařilo, aby se nám vyhýbala zranění, hráli to, co potřebujeme, aby tým dobře šlapal. Dostat se chceme minimálně do play-off," zmínil se a uzavřel dlouholetý třinecký mazák.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM