Chyběl nám důraz na brankovišti, hledal důvody porážky Jiří Charousek

Miroslav Fantal | 20.09.2012 | |

Chyběl nám důraz na brankovišti, hledal důvody porážky Jiří Charousek

O l o m o u c - Ani ve třetím kole první hokejové ligy nezískali hokejisté Kadaně první body do tabulky. Stejně jako v Třebíči nebo proti Ústí nad Labem byli i na Hané Severočeši velmi blízko, nakonec ale po těsné porážce odjeli s prázdnou. „Utkání jsme si prohráli vlastními chybami,“ mrzelo po zápase Jiřího Charouska.

 

Ke třetímu duelu vyjeli kadaňští hokejisté do daleké Olomouce a stejně jako v předchozích dvou kolech si nevedli špatně. V úvodu zápasu svého soupeře dokonce několikrát zaskočili. „První třetina byla z naší strany dobrá, uhráli jsme nerozhodný výsledek, ale měli jsme i několik šancí,“ popsal první dvacetiminutovku Jiří Charousek.

Prostřední část už ale tak slavná nebyla, v její druhé minutě otevřel skóre domácí Matěj Pekr. A i když Severočeši o malou chvíli později srovnali, v dalších minutách druhé periody inkasovali znovu. „Vlezli jsme do druhé části a obdrželi jsme zbytečné branky, nepohlídali jsme si domácí hráče. Utkání jsme si prohráli vlastními chybami,“ neskrýval zklamání centr elitní formace.

Dvoubrankové manko se Kadaňským podařilo alespoň částečně smazat v závěru druhého dějství, kdy se za Kašíkova záda trefil právě Jiří Charousek. „Bylo to v přesilové hře, dobře jsme to sehráli. Podrželi jsme kotouč v útočném pásmu, já to pak trefil z první a se štěstím to gólmanovi propadlo,“ popsal třicetiletý útočník poslední gólový moment utkání.

Ve třetí části i přes velkou snahu hostujícího týmu, který zkusil i hru bez gólmana, už branka nepadla. „Výkon mužstva hodnotím negativně, kdybychom získali nějaký bod, byli bychom šťastnější,“ prozradil hráč nosící číslo třicet tři.

Zatímco domácí tak po závěrečné siréně oslavovali druhé vítězství v sezóně, hosté z ledové plochy odcházeli se sklopenými hlavami. Ani tentokrát se totiž výběru Michala Jägera nepodařilo bodovat.

„Chyběl nám důraz na brankovišti. Kotouče sice směřovaly na bránu, ale vždy se odrazily tam, kam neměly, nikdy nešly na naše hole,“ hledal Charousek důvod třetí porážky v řadě. „A nebo nás vychytal domácí brankář. Větší důraz a více střel povede k úspěchu, poté bychom mohli získávat i nějaké body,“ doplnil odchovanec chomutovského hokeje.

Po třech duelech svítí v kolonce získaných bodů u kadaňského mužstva nula, hůře na tom jsou už jen v Mostě, který má oproti Kadani horší skóre. „Před sezónou jsme si říkali, že musíme chytnout začátek. Nepodařilo se nám to a hold se musíme zvednout doma proti Boleslavi,“ má jasno Charousek.

„Nálada v kabině není optimální. Když se prohraje první zápas 1:2, hned poté 3:5, kdy jsme inkasovali dvě branky v závěru, a v Olomouci opět o branku, je to smutnější, než kdybychom dostali sedmičku. Musíme se z toho oklepat, jít zápas od zápasu a sbírat bod po bodu,“ doplnil na závěr.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM