Kadaň nastoupí v pondělí na ledě Písku

Marcel Holl | 23.09.2012 | |

Kadaň nastoupí v pondělí na ledě Písku

Po sobotním neúspěchu je tu další šance na zisk premiérových bodů v letošním ročníku. Tentokrát zamíří Kadaň na jihočeský led, do Písku. Jihočeši jsou zatím na domácím ledě stoprocentní, porazili Most i Šumperk. Venkovní zápasy ale Písku letos zatím nejdou, stále mají nulu na kontě.

 

V létě prošel kádr Písku značným omlazením. Jedenadvacet hráčů na soupisce Jihočechů se narodilo v roce 1990 i později. Věkový průměr dalšího soupeře Kadaně je jen 22 let. V píseckém kádru najdeme i jednoho velezkušeného hráče, je jím Zdeněk Šperger, ten je oproti většině týmu o generaci starší.

V letní přípravě posílili písečtí hlavně na brankářském postu. Do týmu zamířili Marek Mazanec, Dominik Halmoši a českobudějovický mladík Pavel Kantor. Těmito příchody určitě v Písku zkvalitnili brankoviště. V útočních formacích nastupuje i syn slavného otce, Frank Kučera. Tento mladý útočník ještě v minulé sezóně hrál za juniorku Sparty, ale před letošní sezónou zamířil na jih Čech. Další akvizicí je obránce Dominik Boháč, ten sice patří Plzni, ale v posledních letech působil převážně v prvoligových klubech z Ústí nad Labem a Litoměřic.

Před sezónou klub opustil písecký rodák a jeden z tahounů defenzivy, David Všetečka. Vydal se na své první zahraniční angažmá a bude působit ve druhé francouzské nejvyšší soutěži v týmu Reims. Z kádru odešel i slovenský bek Jozef Lukáč, ten na rozdíl od Všetečky zamířil na sever, do Švédska, konkrétně do týmu Grästorps IK.

V kádru Jihočechů nastupovalo loni díky spolupráci s Kladnem dost hráčů z extraligového týmu Rytířů. Jinak tomu není ani letos, do zápasů Písku už zasáhli, např. Antonín Melka, Petr Obdržálek, Vladimír Kameš, Jan Dalecký a Jiří Drtina. V píseckém týmu mají své zastoupení i další extraligové kluby, hlavně Plzeň a České Budějovice.

IHC Písek se zapsal do dějin letošního ročníku první hokejové ligy ještě před jejím začátkem. Den před úvodním buly zápasu s Mostem skončil u týmu na vlastní žádost hlavní trenér Josef Řeháček. Novým hlavním trenérem se tedy stal dosavadní trenér písecké juniorky Jindřich Setikovský. Ten už trénoval v první lize litoměřický Stadion a Kadaň. Asistentem zůstal Jiří Kudrna.

V úvodím zápase, hostil Písek Most a připsal si výhru 4:2. Mezi střelce se dvakrát zapsal Jakub Makovský, další dvě branky přidali Frank Kučera a Jíří Ferebauer. Druhé kolo zavedlo písecké hokejisty na led Litoměřic. Tam hráči IHC nezopakovali výkon z předchozího zápasu a Stadionu podlehli 4:1. Jediný gól Písku vstřelil Patrik Petruška. Třetí kolo a další domácí výhra. Tentokrát odjel s porážkou Šumperk. V zápase padlo celkem jedenáct branek, sedm jich dali domácí hokejisté. Hattrick zaznamenal Antonín Melka, po jednom gólu přidali Zdeněk Šperger, Frank Kučera a Jakub Marek. Posledním soupeřem před zápasem s Kadaní byli Benátky nad Jizerou. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale vítězství nakonec slavili domácí Benátky v poměru 5:4. Mezi písecké střelce se zapsali Jakub Marek, Zdeněk Šperger a dvougólový Jan Dalecký.

Sestava Písku z posledního zápasu v Benátkách:

IHC Písek: Mazanec - Kameš, Petráček, Kanov, Boháč, Drtil, Semrád, Klement, Makovský - Obdržálek, Šperger, Dalecký - Marek, Vaniš, Slavík - Polodna, Petruška, Kučera - Heřman, Vlček, Čurda.

Kdo se v pondělí bude na ledě písecké arény po závěrečném hvizdu radovat a kdo odjede se skloněnou hlavou? Pro ty co se nedostanou přímo na stadion, bude připraven online přenos. Utkání startuje v pondělí 24. září v 18:00 hodin.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM