„Nečekal jsem, že si mě trenéři vytáhnou do extraligy,“ přiznává Jakub Trefný

Libor Kult | 12.12.2012 | |

„Nečekal jsem, že si mě trenéři vytáhnou do extraligy,“ přiznává Jakub Trefný

C h o m u t o v - Dlouhé roky neodmyslitelně patřil do chomutovské defenzivy, ale už více než dvě sezóny působí v partnerské Kadani. Obránce Jakub Trefný se v třináctém kole letošního ročníku Tipsport extraligy představil v pirátském dresu na ledě Bílých Tygrů z Liberce a zaznamenal tak třetí start v základní části nejvyšší soutěže. Kuriozitou je, že pokaždé přetáhl přes hlavu dres jiného celku a poprvé nastoupil proti jinému soupeři než proti Spartě. Koncem října 2001 vypomohl venku Litvínovu, v polovině února loňského kalendářního roku pak doma karlovarské Energii, v jejíchž barvách si následně připsal i pět startů v extraligovém play-off. „Když jsem se vrátil do Kadaně, kluci si ze mě dělali legraci a vyptávali se mě stejně jako ostatních, kteří byli v Chomutově. O ničem jiném jsme se nebavili,“ prozrazuje Jakub Trefný, že mu nikdo zajímavou skutečnost nepřipomněl.

 

Jednatřicetiletý zadák připouští, že další šanci mezi tuzemskou elitou nečekal, přestože během letní přípravy s Piráty trénoval. „Překvapilo mě, že si mě trenéři do extraligy vytáhli,“ připouští s úsměvem.

„V létě jsem si říkal, že by to mohlo dopadnout, když jsem s týmem trénoval, ale pak už jsem moc nedoufal,“ opakuje a jedním dechem hovoří o tom, jak se o nominaci na duel pod Ještědem dozvěděl. „Po domácím zápase s Boleslaví mi kadaňský trenér řekl, že se mám hlásit v Chomutově,“ líčí.

Přestože má za sebou i bitvy ve dvou barážích o nejvyšší soutěž, úplně klidný Jakub Trefný podle vlastních slov nebyl. „Nervozita byla docela velká,“ ohlíží se o několik dní zpět. „Po prvním střídání to ze mě ale spadlo,“ vybavuje si.

V předešlých střetnutích dlouhodobé části pokaždé zaznamenal negativní účast na ledě při obdrženém gólu, tentokrát se jí vyhnul, jelikož domácí skórovali jen v přesilové hře pěti proti třem. Na nedostatek prostoru si však zkušený bek podle vlastních slov rozhodně stěžovat nemůže.

„Nečekal jsem, že si tolik zahraju,“ hlásí. „Chodil jsem dokonce i na oslabení,“ přibližuje. Nejen v nich se potkával na ledě s Petrem Nedvědem - loňským vítězem kanadského bodování základní části Tipsport extraligy. „Je docela nepříjemné ho bránit,“ uvádí Jakub Trefný.

„Je šikovný, velký a silný na puku. Taky u mantinelu dokáže být nepříjemný,“ popisuje ostříleného harcovníka, který si v předešlé sezóně poprvé zahrál za českou reprezentaci na vrcholné akci typu mistrovství světa nebo olympijských her.

Bitva Pirátů s Bílými Tygry byla soubojem o poslední místo v tabulce, z něhož se nakonec protivník svěřenců Mikuláše Antonika neodlepil, neboť chomutovští hráči vydřeli důležitou výhru v nájezdech. „Na týmu byla znát velká soustředěnost, kterou přenesl na led. Jestli to bylo jen tím, že se hrálo v podstatě o šest bodů, neumím říct, protože nevím, jak to probíhá v kabině před ostatními zápasy,“ připomíná, že pravidelně trénuje i nastupuje v Kadani.

A právě výkony v první lize si vysloužil pozvánku do nejvyšší soutěže. „V Kadani jsme se zvedli, předvádíme pěkný hokej, což mi nejspíš dost pomohlo,“ přemítá Jakub Trefný s tím, že obnovená premiéra v chomutovském dresu jej těší. „Jsem rád, že jsem nastoupil, i když bych se rád ukázal i před domácím publikem,“ nezastírá.

Zda přidá v dresu Pirátů i další zápasy, Jakub Trefný zatím netuší. Vše záleží na dohodě klubů a přání chomutovských trenérů. „Vrátil jsem se do Kadaně, kde normálně trénuju a kde nemáme reprezentační přestávku,“ zmiňuje pauzu, v níž však díky první lize neztratí zápasový rytmus. „Jak to se mnou bude dál, se dozvím, až zase začne extraliga,“ uzavírá.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2020   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM