Martin Mazanec: Byli jsme lepší, bohužel nám nepadly góly

Jiří Novotný | 06.08.2014 | |

Martin Mazanec: Byli jsme lepší,  bohužel nám nepadly góly

K a d a ň - Po zápase s karlovarskými juniory čekal kadaňské první test proti prvoligovému týmu - ústeckému Slovanu. Kadaň měla na ledě převahu, ale góly stříleli hosté. Dvoubrankové manko sice na začátku třetí třetiny stáhl na rozdíl jednoho gólu Jíra, ale vyrovnat se černožlutým nepodařilo a Slovan v závěru pečetil do odkryté klece. O své postřehy se po zápase podělil Martin Mazanec, jenž včera oslavil 25. narozeniny.

 

Hned od prvních minut byla Kadaň aktivnějším celkem, ale všechny její pokusy končily na brankáři Petráskovi. Černožlutým nepomohla ani krátká přesilovka 5 na 3, a tak zaúřadovali hosté. Ve 14. minutě se po vhazování dostal puk k Markulincovi, a ten jej expresně poslal k pravé tyči. Obraz hry byl podobný i ve druhé třetině - tempo udávala Kadaň, gól však střelil Slovan. Přesilovou hru využil po několika sekundách Pořický. Na začátku třetí třetiny vrátil Kadaň do zápasu Jíra, který po Opalkově střele puk zametl do poloodkryté klece. Vyrovnání měl na hokejce Chlouba, ale nastřelil pouze tyč. Domácím nepomohlo ani závěrečné power-play, v němž se ke kotouči dostal Gengel a upravil na konečných 1:3. „Co k tomu říct? Určitě jste to museli všichni vidět,“poukazoval na festival zahozených šancí Martin Mazanec.

Kadaň sice se Slovanem prohrála, ale měla více ze hry a zadák s desítkou na zádech hledal také pozitiva: „Určitě jsme nebyli horší, měli jsme pohyb. Bohužel nám nepadly góly, ale myslím, že jsme byli lepším týmem.“

Černožlutí hráli celkem jedenáct přesilových her, využili však jen jednu. „Přesilovek jsme hráli plno, bohužel to tam nepadlo. Měli jsme hodně šancí, ale na to se nehraje,“ litoval včerejší oslavenec.

Pro Kadaň to byl druhý přípravný zápas, do kterého navíc nastoupila v odlišném složení než do duelu s juniorkou Karlových Varů. „Ještě pořád to není ono, pořád se hledáme. Prostě je to začátek sezóny,“ vystihl rodák z Písku.

Urostlý bek se také pozastavil na novými pravidly, mezi které patří hybridní icing či zúžení středového pásma: „Tak to se budeme minimálně do října hledat (úsměv). Po dvou zápasech nemůžeme hodnotit nový pravidlo. Ani rozhodčí to ještě sami neví, jak to budou dělat, jak se to bude pískat. Ještě to neumí pořádně vyhodnocovat, takže si to bude muset chvíli sednout,“ míní sympaťák, který v Kadani nastoupil poprvé již v sezóně 2008/09.

Ve čtvrtek do Kadaně zajíždí celek Litoměřic. Co od zápasu očekává Martin Mazanec? „Těžko říct, co od toho čekat. Je to stejný jako všude... Přišlo tam plno nových hráčů, plno nových hráčů máme i tady. Takže nějaké hodnocení, jak hráli loni, jak jsme hráli my, se tady dělat nedá. Uvidíme, necháme se překvapit,“ uzavřel zadák, jenž loni v kadaňském dresu nasbíral 12 kanadských bodů.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM