"Musíme být koncentrovanější," ví po Litoměřicích Tomáš Maštalířský

Marcel Holl, Ondřej Holl | 08.08.2014 | |K a d a ň - Kadaňští hokejisté mají za sebou již tři přípravné zápasy. Ve dvou z nich nastoupil v kadaňské brance Tomáš Maštalířský. Uřadující juniorský mistr extraligy v součtu obou duelů pustil za svá záda pouze dva kotouče, ani jeden zápas ale neodchytal celý.

 

Kadaňský celek začal zápas velmi dobře. Po 73 vteřinách otevřel skóre Jakub Novák. Další kadaňskou trefu přidal Jan Müller. Pak už ale skórovali pouze hosté z Litoměřic, kteří dokázali zápas otočit ve svůj prospěch. „Musíme být koncentrovanější a měli jsme docela smůlu, bych řekl. Začali jsme dobře. Prvních dvanáct minut jsme to hráli jednoduše, stříleli jsme na bránu. Potom jsme zase začali dělat obloučky a podobné věci. Takže pak se to už svezlo,“ hodnotil třetí přípravné utkání mladý brankář.

Chvíli po tom co Tomáš Maštalířský vystřídal svého kolegu v brance, se řešila sporná situace. Litoměřičtí se dožadovali uznání branky po střele od mantinelu. Jak celou situaci viděl strážce kadaňské svatyně? „Já jsem tam naskočil a střela nějak zaplavala ve vzduchu a podle mě to šlo od jedné tyčky do druhé a ven. Ze střídačky si mysleli, že to viděli jinak, ale gól je až když ho uzná rozhodčí, takže neplatil.“

Jak již bylo zmíněno. V kadaňském brankovišti došlo zhruba v polovině hrací doby k prostřídání brankářů. Tentokráte v opačném pořadí než tomu bylo v utkání s juniorkou Karlových Varů. „Nemám rád, když jdu takhle v půlce zápasu do hry, ale musím se s tím příště lépe poprat,“ říká brankář, který nastoupil s číslem 1. „Pro gólmana je to takové výhodnější, když začíná, protože je rozchytaný z rozbruslení a naskočí tam ještě čerstvý,“ doplňuje svou odpověď.

Na konci uplynulého ročníku byl Tomáš Maštalířský součásti juniorského celku Pirátů, kteří dosáhli na titul v NOEN Extralize juniorů. „Dobře na to vzpomínám a ještě dlouho budu. Nezapomenu asi nikdy,“ vrací se o několik měsíců zpět.

Ke každému vítězství patří i oslavy. „Oslavili jsme to pořádně, to se musí,“ zakončuje s úsměvem rozhovor úřadující juniorský mistr extraligy.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM