Ve čtvrtek na hokej! Do Kadaně přijede Most

Jiří Novotný | 20.08.2014 | |

Ve čtvrtek na hokej! Do Kadaně přijede Most

K a d a ň - Minulý týden se černožlutým podařilo vyloupit ústeckou Zlatopramen Arenu, Slovan porazili 2:3. Tentokrát se černožlutí představí po delší době opět před domácím publikem, jejich soupeřem bude další krajský rival - Most. Farma Litvínova si v přípravě dokázala poradit s týmem z Jižní Koreje, v úterý jí sebevědomí zvedla demolice Baníku Sokolov.

 

Most v letošní přípravě

Přípravu na ledové ploše zahájili mostečtí na konci července. O svých kvalitách se trenérké duo Baďouček-Mrázek snaží přesvědčit třicítka hokejistů, kteří si dělají zálusk na modrobílý dres. Na úvod herní přípravy Most čekala série duelů s partnerským Litvínovem. V úvodním střetnutí, které však ani nemělo parametry oficiálního zápasu, se soupeři rozešli smírně 5:5. O týden později byl úspěšnější extraligový celek, jenž Most porazil jasně 3:0.

K letní přípravě neodmyslitelně patří konfrontace se zahraničními soupeři. Zatímco Kadaň má dvojzápas s německým Crimmitschau teprve před sebou, Most již stačil sehrát duel s mančaftem z jihokorejského Goyangu. High1 je účastníkem Asijské hokejové ligy, který již několik let tráví letní přípravu v Česku. Soupisku tvoří z většiny korejští hokejisté, ale najdeme na ní i dva Kanaďany, z nichž zadák Bryan Young dokonce okusil NHL v dresu Edmontonu. Před duelem s Mostem se Korejci postavili Mladé Boleslavi, která je smetla 5:0. Týmu z města pod hradem Hněvín však nadělala větší problémy. V 5. minutě otevřel skóre Radja, ale ve 12. minutě srovnal Charousek. Ještě před koncem úvodního děství se Mostu podařilo zvrátit skóre na svou stranu, trefil se Kužel. Na 3:1 zvyšoval v polovině zápasu Hora, hosté se však nevzdali, Choi vstřelil kontaktní branku. Vyrovnání však Severočeši nedopustili a připsali si první výhru v přípravě.

Poslední dva zápasy nabídly mosteckému publiku gólové hody. Mostečtí nejprve rozstříleli litvínovskou juniorku 10:6, druholigovému Sokolovu posléze nasázeli dokonce 11 gólů! V zápase s družinou kouče Antonika se hattrickem blýskl Petruška, dvakrát se trefil Bojer. Jediný úspěch hostí zaznamenal exkadaňský Tvrdek. Baník přitom do Mostu přijel posílený výhrou nad korejským High1, s nímž si poradil 7:4.

Mostecká soupiska

V kádru Mostu najdeme podle očekávání spoustu litvínovských mladíků. Verva na svou farmu před začátkem přípravných zápasů uvolnila zadáky Havelku, Kokeše a Cvrka. S týmem trénuje i forvard Martin Hanzl, jenž do Litvínova přestoupil z Ústí. V zápase se Sokolovem na sebe upozornil útočník Patrik Petruška, v loňské sezóně hráč Berouna. Nová jména najdeme také na postu gólmana. Jedničkou by měl být stejně jako loni Lukáš Horák (na snímku). O svou šanci se ale popere také mladík Soukup a především Kevin Huber. 21letý Švýcar, který je v Mostě na zkoušce, několikrát nastoupil za mládežnické výběry své země. Loni působil v týmu nejvyšší švýcarské soutěže Gotterónu, kde však mnoho příležitostí nedostal.

Zápas

Úvodní buly zápasu s Mostem padne na kadaňském zimním stadionu tento čtvrtek v 18:00. Kadaň se pokusí navázat na výhry v Ústí a Benátkách, Most se pokusí udržet si svou střeleckou potenci. Rozhodně nás čeká zajímavý zápas, tak neseďte doma a vyražte na hokej!

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM