Je tu derby! Do Kadaně přijede Ústí

Jiří Novotný | 16.09.2014 | |

Je tu derby! Do Kadaně přijede Ústí

V sobotu se černožlutí blýskli na ledě Benátek, odkud si odvezli první tři body za výhru 2:3. V již čtvrtém kole se Kadaň opět představí před domácím publikem, soupeřem jim bude celek ústeckého Slovanu. Obrozený tým sice do sezóny vstoupil nadějnou výhrou nad Havlíčkovým Brodem, ale poté prohrál v Šumperku a doma jej rozstřílelo Kladno. Zápas startuje tuto středu 17.9. v 17:30, přijďte černožluté bojovníky povzbudit v boji s tradičním rivalem!

 

Ústecký tým dlouho neměl jistotu, zdali bude kvůli dluhům po Lvech vůbec vpuštěn na prvoligovou scénu. Černé scénáře se ovšem nenaplnily a Slovan mohl v prvním kole ve Zlatopramen Aréně, kde se kvůli úsporným důvodům nebude zapínat kostka nad ledem, vyzvat havlíčkobrodské Rebely. Začátek sezóny zastihl ve skvělé formě ústeckého snajpra Roubíka, jenž zaznamenal hattrick. Především díky němu se domácí publikum radovalo z výhry 4:2. Následující zápas v Šumperku se strhl v přestřelku jak vystřiženou z westernového filmu. Slovan sice za Koutského záda protlačil kotouč pětkrát, hostující Volke však lovil puk ze své branky hned sedmkrát! „Na pět vstřelených branek je potřeba vyhrávat, ne dostat ještě více gólů do vlastní sítě," zlobil se na ústeckém webu kouč Milan Skrbek.

Slovan chtěl divokou porážku odčinit v minulém kole, ale v cestě mu stálo Jágrovo Kladno. Ikona českého hokeje měla dorazit i do Ústí, ale tentokrát na něj takřka 1500 diváků čekalo marně. A ještě více je zklamal výsledek zápasu. Domácí gólman Petrásek kapituloval hned šestkrát, čestný úspěch Slovanu zaznamenal fantom Roubík.

V brance našeho příštího soupeře se zatím dvakrát představil mladý gólman Michael Petrásek, jehož úspěšnost se pohybuje těsně pod 89%. Jeho zkušenější kolega Martin Volke má po kanonádě v Šumperku úspěšnost necelých 87%. Nejproduktivnějším zadákem je ostřílený Kamil Černý, který má na kontě 2 asistence. Jednu branku zaznamenal Tomáš Kolafa, ostatní zadáci jsou zatím na nule. V útoku se daří Jaroslavu Roubíkovi, který si dokázal připsat již 6 bodů (5+1). Po čtyřech bodech mají Vít Budínský s Tomášem Rodem.

Sestava Slovanu z minulého kola:

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek - K. Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Kuchynka, J. Kloz, Gengel – Pořický, T. Vávra, P. Přeučil – od 21. Markulinec, od 41. Suchan.

Očima trenéra

„Tým z Ústí nad Labem má v kádru schopné a zkušené hráče a to musíme vzít v úvahu. Chceme doma potvrdit body z venku, byla by velká škoda doma nebodovat. Porveme se o vítězství, tým je pohromadě a kompletní, doufáme, že nám pomůžou také diváci. Kluci děkují za podporu, kterou jim předvedli naši fanoušci v Benátkách. Byli fantastičtí a my doufáme, že se nám podaří s jejich pomocí doma položit Ústí na lopatky,“ vzhlíží k druhému severočeskému derby letošní sezóny kouč Jaroslav Beck, jenž nezapomněl za celou kabinu poděkovat kadaňským fanouškům, kteří v Benátkách černožluté hnali za vítězstvím a připravili jim parádní přivítání před domácím stadionem. Přijďte ve středu fandit i vy!

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM