„A“ tým znovu ve hře

Jindřich Poledna | 18.06.2015 | |

„A“ tým znovu ve hře

Dlouho fanoušci kadaňského celku nevěděli, zda jejich tým bude pokračovat v druhé nejvyšší soutěži. Zda bude i nadále farmou Pirátů. Tato otázka je již zodpovězena a hokejovou veřejnost teď zajímá, kdo bude v týmu nejzápadnějšího celku 1.ligy působit. První odpovědi jsou v tomto rozhovoru s trenérem Jaroslavem Beckem. Ten poodhalil informace o hlavním týmu Sportovního klubu, který se sejde k letní přípravě až začátkem července.

 

Jak se cítíte po třech velkých změnách, kterými jste na jaře prošel?
Pracovně nejsou takové změny moc příjemné, pokud člověk pracuje naplno, bere to hodně sil. Po ukončení sezóny v Kadani jsem se pustil do budování týmu pro MHL, kterou chtěli Piráti hrát. Chomutov byl na sezónu perfektně připravený, z ruské strany byly předběžné záruky. Pracovní skupina kolem pánů Kašpárka a Veverky mladšího pracovala velmi intenzivně, aby zajistila hráče, podmínky, přípravu… Pak přišlo velké zklamání z ruské strany. A tak jsme se začali připravovat na českou juniorskou extraligu. Ta hraje s jinou věkovou kategorií, takže jsme museli pracovat na přebudování kádru. Chtěli jsme znovu uspět, stejně jako v minulé sezóně, nasadili jsme intenzivní tréninky, které jsme museli skloubit se školou. Je za námi velké množství práce, tým vypadá velmi nadějně. Společně s Petrem Martínkem začínáme být s prací hráčů spokojení. Jenže pak přišla informace, že se do hry vrací Kadaň a se mnou se počítá na stejné místo jako v loňské sezóně. Takže odcházím od juniorky a v krátké době se pouštím do třetího projektu, což je velice náročné. Přesto věřím, že to zvládneme.

Jak bude vypadat realizační tým?
Momentálně je ve hře jako asistent Josef Dušek. K Petru Martínkovi jen tolik, že bych s ním rád spolupracoval dál, ale pokud by to bylo nezbytné, aby zůstal u týmu juniorů, rád bych s ním spolupracoval alespoň v konzultacích na přípravě obránců. Jinak by měl být realizační tým stejný jako vloni: vedoucím mužstva je Ronek Wágner, terapeutkou a masérkou Ivana Vlčková, v týmu pokračuje Jiří Šíma. Organizační chod týmu v Kadani bude zajišťovat František Wágner. Otázkou je zatím spolupráce kondičního trenéra. Jedna věc je však jistá. Tým bude farmou Pirátů a manažersky se o vše bude starat Milan Kašpárek. Všichni tihle lidé své řemeslo znají, já je znám, je za námi kus společné práce. Věřím, že budeme předvádět minimálně stejně sympatický hokej jako v loňské sezóně. Ve spolupráci s Piráty můžeme představit zajímavý mladý tým, který bude stát na pevných základech zkušených matadorů. V osobě Vládi Růžičky je záruka seriózní spolupráce, o které věřím, že bude fungovat ku prospěchu obou stran. Díky tomu, že jsou Piráti letos v extralize, budeme mít větší možnost přesunu hráčů mezi oběma týmy. Nechceme ale jen spoléhat na posily z nejvyšší soutěže, chceme pracovat i s hráči, kteří vidí svou perspektivu v hokeji.

Už jste nakousl tým, jak bude vypadat? Prozradíte nějaká jména?
Základ týmu budou tvořit hráči, kteří byli zdravým jádrem v loňské sezóně. V Kadani by měli i nadále působit Jakub Trefný, Martin Mazanec, nebo Jaroslav Kůs. Nově i Kamil Charousek. Tým vyztuží například i Martin Trochta (ten v Kadani působil již před pěti lety – pozn. redakce). Z mladých perspektivních hráčů tu budou třeba Jan Müller, bratři Novákovi, Jan Hammerbauer, Jakub Chrpa, Martin Šťovíček, Tom Ringler, Milan Janák, nebo Nicolas Hlava. Šanci dostanou také odchovanci Robert Černý, Petr Macháček, Václav Cestr či František Wágner mladší. Budou tu také další draví mladíci, kteří čekají na svou šanci. Na pozici gólmanů počítáme s Maštalířským, Dvořákem i Lukešem (byl členem reprezentační U20 – pozn. redakce). Gólmanský tým bude doplňovat vždy jeden z dvojice Hanuljak – Strmeň. Lukeš i Maštalířský jsou ve svém věku velmi kvalitními brankáři, předpokládám, že dostanou dostatek prostoru. Tým bude samozřejmě pravidelně doplňován mladíky, kteří nebudou plně vytěžováni a A-týmu Pirátů – například Tejnorem. Aby byly šance pro všechny stejné, nechci další jména zveřejňovat. Vše ukáží až přípravné zápasy Pirátů.

V kuloárech se šušká o dluzích na platech hráčů, o neochotě některých hráčů prodloužit smlouvy… Co je na tom pravdy?
To je velice citlivá otázka. Ale už mohu říci, že vše bude v nejbližších dnech v pořádku a při zahájení přípravy budeme mít čistý stůl, jako tomu bylo vždycky před každou sezónou. Kdo v týmu určitě nebude, je Pavlas, který odešel do Litoměřic a Šulák se Stehlíkem, kteří zamířili do Znojma. Další jména příchodů a odchodů jsou v jednání.

Co očekáváte od nového ročníku 1.ligy?
Liga bude určitě kvalitní a pro všechny účastníky náročná. Není tu žádný outsider. Budějovice, Kladno a Slavia se budou prát o postup do extraligy, všechny ostatní týmy budou velmi vyrovnané a my věříme, že mládí a dravost bude kadaňskou předností. My se budeme muset otáčet, aby nám body přibývaly a byla z toho spíš radost než starost.

Děkuji za rozhovor.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM