David Kaše napodobil bratra a byl draftován do NHL Philadelphií Flyers

Marcel Holl | 27.06.2015 | |

David Kaše napodobil bratra a byl draftován do NHL Philadelphií Flyers

F l o r i d a / K a d a ň - Stejně jako v loňském roce se uskutečnil vstupní draft do nejlepší hokejové ligy světa, NHL. Opět po roce zaznělo jméno kadaňského odchovance. Na počátku pátého kola byl vybrán David Kaše, tedy mladší ze sourozenecké dvojice. Mladého "Kašičku" si vybral celek Letců z Philadephie. Tým, ve kterém akutálně působí český kapitán z MS v Praze - Jakub Voráček.

 

Letošní ročník draftu nadějných mladíků se uskutečnil v BB&T Center, nebo-li v domovském stánku floridských Pantherů.

V odhadech, které byly zveřejněny před začátkem dražby mladíků se David Kaše umístil na jedenácté pozici mezi hráči v poli, kteří působí v evropských soutěžích. Spolu s ním tam byli také František Wágner a David Kämpf.

Jméno Davida Kašeho zaznělo na floridském aktivu na počátku pátého kola, konkrétně 128. celkově. Díky tomu překonal nejen svého staršího bratra, ale i letošního extraligového šampiona Františka Lukeše, jenž byl draftován v roce 2001.

Jméno kadaňského rodáka vyšlo z úst zástupců Philadelphie Flyers jako sedmé z celkových devíti, které družstvo vyznávající oranžovou barvu dresů získalo. Celek z Pensylvánie získal například i slovenského brankáře Matěje Tomka.

David Kaše se letos účastnil MS hráčů do 20 i 18 let. (Foto: Pavel Mazáč, iSport.cz)
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM