Kamil Charousek: Mrzí mě, že tady brácha nebude

Jiří Novotný | 05.08.2015 | |

Kamil Charousek: Mrzí mě, že tady brácha nebude

K a d a ň - Po zápase s Ústím se do Kadaně vydal další krajský rival, Stadion Litoměřice. Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří vstřelili úvodní branku. Litoměřicím se sice záhy podařilo srovnat krok, ale černožlutí přidali další dva zásahy a zaslouženě zvítězili 3:1. „Vyzkoušeli jsme si pár věcí ze systému a hlavně jsme vyhráli,“ pochvaloval si po utkání autor vítězného gólu Kamil Charousek.

 

Ve čtvrtek kadaňští sehráli úvodní přípravný duel s Ústím, které vyprovodili 4:2. Zahanbit se nenechali ani proti kališníkům, pro něž to byl první zápas letošní přípravy. „Zápas byl trošku ve větším tempu než s Ústím,“ všiml si 29letý obránce.

Skóre zápasu otevřel v 11. minutě Martin Rohan, hosté dokázali odpovědět za další 4 minuty, kdy se prosadil Racek. Dalšího gólu se diváci dočkali až v závěru druhé periody, kdy přišla chvíle Kamila Charouska: „Hejcoš (Darek Hejcman - pozn. red.) mi to dal dobře na modrou a vystřelil jsem, trefil jsem to k tyči. Štěstíčko mi pomohlo. A hlavně Dominik Tejnor tam dobře clonil, takže gólman neviděl. Padlo to i jeho zásluhou,“ ocenil své spoluhráče.

Černožlutí vstřelili dvě branky v početní výhodě, gólman Michajlov se při kadaňských přesilovkách měl co otáčet. „Přesilovky samozřejmě trénujeme, v této fázi se sice víc bruslí, maká se, ale určitě se to taky trénovalo,“ prozradil Charousek, jenž zavzpomínal také na letní přípravu: „Bylo to náročný,“ zubil se sympaťák, jenž žehral především na letošní tropické teploty.

Kamil Charousek je nositelem příjmení, které musel zaznamenat snad každý, kdo v posledních letech alespoň zavadil o kadaňský hokej. Dosud však bylo spojováno s Jiřím, jenž svými útočnými kousky rozdával radost fanouškům Sportovního klubu. Nyní bude toto jméno reprezentovat jeho mladší bratr, řízný bek Kamil. Bratrská dvojice tedy stejný dres oblékat nebude. „Samozřejmě mě to mrzí, že tady brácha nebude. Zrovna je to takový paradox, že když já se dostanu do Kadaně, tak on tady není. Je to škoda, chtěl jsem si s ním zahrát,“ litoval. „Brácha zatím nikde není, čeká na nabídky, něco je v jednání. Budu mu držet palce, aby mu něco vyšlo.“

Při angažmá v Mostě měl pozici elitního zadáka, naskočil i do několika extraligových duelů za Litvínov. V závěru loňského ročníku pomáhal v Třebíči. „Nějak jsme se s trenérem taky bavili, nějaký prostor budu mít a jsem za to rád. Určitě s tím počítám, doufám v to,“ uzavřel usměvavý obránce.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM