Zahraniční soupeř: Do Kadaně přijede německé Crimmitschau

Marcel Holl | 24.08.2015 | |

Zahraniční soupeř: Do Kadaně přijede německé Crimmitschau

K a d a ň - Sportovní klub čeká další přípravné měření sil. V úterý 25. srpna nastoupí svěřenci trenéra Becka v domácím prostředí proti německému týmu Eispiraten Crimmitschau. Po zápase s Chomutovem tak čeká na Kadaň další duel s Piráty, tentokráte ledovými. Oba celky se již potkali v loňské přípravě, tudíž se dá očekává jistě zajímavé střetnutí.

 

Představení soupeře

Německý celek vznikl již v roce 1930, avšak současný název Eispiraten používá mužstvo z Crimmitschau až od roku 2007. Ledoví Piráti mají jako své klubové barvy červenou a bílou. Největšími úspěchy klubu, který leží zhruba 130 kilometrů od Kadaně, je dvojitý postup do druhé nejvyšší německé soutěže. Postupy se udály v letech 1995 a 2000, od té doby působí Piráti v DEL2. V minulém ročníku skončil celek ze ze spolkové země Sachsen na dvanáctém místě se ziskem 74 bodů. O tři body utekly Crimmitschau boje v play-off.

Na soupisce příštího kadaňského soupeře nalezneme například české útočníky Martina Heinische a Jaroslava Kristka. Třetím českým hráčem, který již má ovšem německý pas je zadák Jakub Körner. Německé celky jsou známy angažováním Kanaďanů. Ani Crimmitschau není vyjimkou. Dres Ledových Pirátů obléká dvojice Rayn Nie (brankář) a Matt Foy (útočník). Trenérem Crimmitschau je pětatřicetiletý Chris Lee.

Loňský zápas

Přesně před rokem se uskutečnilo zatím poslední vzájemné měření sil. Utkání rozhodovaly přesilové hry. Jako první jí dokázal využít Aleš Pavlas, a tak po první třetině vedla Kadaň 1:0. Ve druhé části skóroval Jakub Tatar a v závěru snižoval Card. V závěru utkání zamířil do černého i Jiří Charousek, jenž tak pečetil kadaňskou výhru 3:1.

O utkání

„Bude to asi pěkná řežba.“ (úsměv) Mělo by to tak být, neboť loni tomu tak bylo. Loni se to řezalo hodně. Tam přeci jen nemáme žádné závazky a navíc většinou tyto německé týmy jsou bojovnější, že to hodně řežou. Mají tam nějaké Kanaďany a dost často se to s nimi pere,“ řekl k úternímu utkání obránce Kadaně Martin Mazanec.

Sedmé přípravné utkání Sportovního klubu začne, jak bylo zmíněno, v úterý 25. srpna v 18 hodin. Pro německý celek se bude jednat o jeho teprve první měření sil v letní přípravě. Přijďte se podívat na zajímavé mezinárodní utkání a podpořte svěřence trenéra Becka v předposledním domácím přátelském zápase před novým ročníkem první ligy. Pro ty z vás, kteří nedorazí, bude připraven tradiční online přenos na serveru onlajny.com

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM