Jaroslav Beck: „O týmu máme téměř jasno.“

Jindřich Poledna | 01.09.2015 | |

Jaroslav Beck: „O týmu máme téměř jasno.“

Těsně před zápasem v Benátkách nad Jizerou jsme požádali trenéra Jaroslava Becka o zhodnocení dosavadní přípravy a jeho názory na tým včetně možných ambicí. Zajímalo nás složení týmu a možné posily z extraligových týmů. Detaily najdete v tomto článku.

 

Jak jste spokojen s dosavadní přípravou?
Nedá se říct, že bychom byli s přípravnými zápasy nespokojení. Je v nich určitý progres. Pokud nebudeme počítat zápas v Chomutově, který se nám nepovedl, tak ty odehrané zápasy nebyly špatné a výsledky by nám mohly napovídat, že by ta nadcházející sezóna nemusela být úplně špatná. Ale liga letos budí respekt svou vyrovnaností a poměrně slušnou kvalitou. Je tam hodně vyrovnaných a kvalitních týmů od Slavie po Budějovice či Jihlavu. Určitě to nebude slabá soutěž. Příprava říká, že by to mohlo šlapat, ale musí se pro to ještě hodně udělat!

Co nám tedy zatím šlape nejlíp?
Teď aktuálně by se dalo stavět na defenzivě. Ta je podpořena výkony gólmanů. Zatím se předvádějí všichni zúčastnění brankáři v dobrém světle. Teď je důležité tenhle tým sladit. Hráči se sice znají z juniorky i 2 – 3 roky, ale přeci jen skočit do ligy s tak mladým týmem je něco jiného než v loňském roce, kdy byla jasná kostra týmu tvořená staršími hráči se zkušenostmi.

Jak moc jasno tedy máte v současné době jasno o složení týmu?
Máme jasno asi z 90 procent. Čekáme na 3 místa, o kterých musíme rozhodnout na základě posunů a dokončení hráčských transférů v A-týmu.

Budeme se moct spolehnout na pětku z Karlových Varů?
Zatím určitě ano. Stejně tak i na pětku z Chomutova, jejich pátý útok. Z něj zatím dva hráči Tejnor a Kůs jsou v Kadani i v tréninku. Varská pětka je stejně dobře jako ta chomutovská připravená kdykoliv nastoupit do extraligy. Nezbývá si tedy než přát, aby byli všichni zdraví, týmy měly solidní výsledky a nám ten kádr zůstal pohromadě.

Budou někteří hráči z Kadaně pomáhat také v Klášterci?
Samozřejmě. V momentu, kdy nastanou posuny hráčů směrem do extraligy, budeme sahat po hráčích, kteří se zatím budou rozehrávat v Klášterci. Máme v záloze také kvalitní juniorku, kde máme šikovné forvardy, tedy Wágnera, Macháčka a další, z obránců je to například Novák. Wágner s Novákem vypadají velmi slušně i na reprezentační úrovni.

Mají tedy kadaňští odchovanci šanci ukázat se před „domácím“ publikem?
Samozřejmě. Pokud máte na mysli Macháčky, Wágnera, Kašeho a jiné, tak ano. Já po pravdě nevnímám, jestli je to odchovanec Kadaně nebo Chomutova. Pro nás jsou to hráči této organizace, a tak k nim přistupuji. Je jasné, že Tihle kluci budou mít větší motivaci a od toho skromného diváckého prostředí v Kadani i větší podporu.

Jak skromné cíle si dáváme před sezónou?
Já bych o cílech nerad mluvil. Nechci, abychom se nechali pasovat do stejné role, stejně jako v loňském roce, kdy o nás napsal hokej.cz, že to budeme mít hodně těžké. Slušnými slovy napsali, že patříme mezi outsidery. V této podobě a v této sestavě je opravdu těžké mluvit o cílech. Ale my týmu spolu s Pepou Duškem a s lidmi kolem věříme. Tým na nás poslední dobou působí tak, že začíná pracovat, vypadat a vystupovat tak, že by mohl v 1.lize hrát slušnou roli. Neříkejme jak vysoko, ale slušnou roli. Ale jak jsem řekl, je to podmíněno několika okolnostmi. Jsou to ty posuny od nás do extraligy a zpět k nám a samozřejmě, aby se nám vyhýbala zranění. Těch klíčových forvardů i obránců nemáme zrovna na rozdávání. Před sezónou nás opustila řada klíčových hráčů. Byli to hráči, kteří zvládali 1.ligu naprosto brilantně a byli schopní hrát proti komukoliv a ty soupeře porážet. Letos to budeme mít s favority těžké a body budeme zřejmě sbírat s těmi soupeři, se kterými bychom je měli sbírat. Pokud se nám podaří do týmu nalít sebevědomí a propojit kluky z Varů s kluky z Áčka, dát tomu ten správný drive a motivaci, tak věříme, že to bude slušné. V týmu je několik hráčů, kteří vloni ligu „jenom hráli“, nepatřili k těm, kdo tým táhli a kdo zajišťovat produktivitu nebo defenzivu. Výrazným aspektem také skutečnost, že Kadaň na krátko zmizela z hokejové. Což mohlo zasáhnout i do sebevědomí některých hráčů. Náš největší úkol je spojit tým dohromady a tyhle kluky napasovat do rolí lídrů, za hráče, kteří tým opustili. Já věřím, že ten optimismus, který je v nás, i v lidech v Chomutově, na hráče přeneseme. Ještě je stále čas, abychom tým zformovali tak, jak by se nám to líbilo. Závěr přípravy nám dost napoví.

Kdo ze současných hráčů v týmu by mohl být lídrem týmu?
Z mladých to zatím asi nikdo nebude. Ti se zatím mohou jen přidat a táhnout tým k dobrým výsledkům. Ale v týmu máme Jardu Mrázka, Jakuba Trefného, Kamila Charouska, Jarda Kůs by se mohl výrazně zapojit. Tato skupina bude dávat týmu v kabině řád a směr.

A co Martin Trochta? Zatím se v přípravě výrazně neprojevuje.
Martin Trochta je tichý, skromný, pracovitý kluk. Byť má své odehrané roky a zkušenosti, bude si muset na vůdcovskou roli zvykat. Možná mě přesvědčí o opaku, ale zatím to vypadá, že se do vůdcovské role sám pasovat nechce. Věřím, že pro tým bude přínosem. Ale Ti, které jsem jmenoval, by mohli společně s mladíčky dát dobrou partu dohromady.

Chci se zeptat na Lukáše Nováka a Honzu Müllera, kteří měli v minulé sezóně stoupající výkonnost…
Všichni jsme si vědomi a především oni, že zatím jejich forma není optimální. Svoje kvality ale již oba naznačili v loňské sezóně. Určitě jim nechybí snaha, poctivě pracují a je našim úkolem dostat je do optimální formy. Chtěl bych ale zdůraznit, že nikdo ze jmenovaných nemá místo v základní sestavě jisté.

Děkuji za rozhovor. Všichni držíme palce, a doufáme, že se Vám podaří zacelit mezeru, která vznikla odchodem hráčů, jež brázdili kluziště již v dobách prvních postupů Chomutova do extraligy. Hráčů, kteří Kadaň táhli k výborným výsledkům!

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM