Liga je tu! Kadaň zahájí mistrovské boje na ledě nováčka z Přerova

Marcel Holl, Ondřej Holl | 08.09.2015 | |

Liga je tu! Kadaň zahájí mistrovské boje na ledě nováčka z Přerova

K a d a ň - Po velmi dlouhých sedmnácti letech se utkají ve vzájemném měření sil celky Přerova a Kadaně. Sportovní klub byl totiž tím týmem, který v roce 1998 poslal Zubry o patro níže. Nyní se střetnou zcela odlišné celky, přesto se dá očekávat zajímavý zápas, neboť Přerovští jiště nebudou chtít dát svou kůži lacino a navíc je tu stále odkaz z minulosti. Zápas prvního kola WSM ligy začne ve středu 9. září 2015 v 18:00 hodin.

 

Baráž v sezóně 1997/1998

Během devadesátých let dvacátého století nastupovali hokejisté z královského města v regionálním přeboru či později ve druhé lize. Vysněný postup do druhé nejvyšší tuzemské soutěže se uskutečnil na končí ročníku 1997/1998, kdy tým pod vedením trenéra Zdeňka Šindlera vyhrál druhou ligu a následně v baráži postoupil právě na úkor Zubrů.

Zubři v letošní přípravě

Celek Přerova absovoval v letní části celkem sedm přátelských zápasů, z toho tři v rámci havířovského turnaje O pohár hypermarketu Globus. Ve svém vůbec první zápase v přípravě i na zmíněnem turnaji porazili svěřenci trenéra Dočkala AZ Havířov 2:3.

Následovali dva turnajové zápasy, nejprve s polským Jastrzebie (prohra 2:4) a o den později s výběrem Francie do 23 let. S celkem ze země galského kohouta otočili Přerovští nepříznivý vývoj a díky souhře výsledků opanovali havířovský turnaj.

Další tři přípravné zápasy dokázali Zubři vyhrát, když porazili postupně Prostějov, Šumperk a znovu prostějovské Jestřábi. Generálka na nový ročník Přerovu úplně nevyšla, neboť na ledě již tradičního účastníka prvoligových bojů ze Šumperka prohráli 3:2 po samostatných nájezdech.

Kádr

Vedení přerovského klubu nezapomnělo v letní přestávce na posílení kádru, který z pochopitelných důvodů prošel obměnou. Dres Zubrů budou i nadále oblékat opory z postupového ročníku Martin Vojtek či bývalý reprezentant Zdeněk Sedlík. Do moravského celku dorazily i výtané posily. Mezi ty patří zkušení Roman Pšurný, Milan Procházka, Jakub Grof, Lukáš Chmelíř či odchovanec klubu Tomáš Sýkora. Spolu s nimi může Přerov využít služeb také Kovaříka, Popelky, Šnajnara či Vágnera, kteří mají do Přerova vyřízené střídavé starty.

Brankáři: Martin Vojtek, Jiří Slovák, Jakub Grigárek.

Obránci: Jiří Běhal, Jakub Ferenc, Jakub Grof, Lukáš Chmelíř, Martin Novotný, Radomír Pala, Petr Přindiš, Rostislav Šnajnar, Lukáš Vágner, Matúš Zbořil.

Útočníci: Matěj Blinka, Vlastimil Dostálek, Jiří Goiš, Lubomír Kovařík, Tadeáš Král, Matouš Kratochvíl, Šimon Kratochvíl, Michal Popelka, Milan Procházka, Roman Pšurný, Filip Stoklasa, Tomáš Sýkora, David Šebek, Petr Školoud, David Šťastný.

Změny v kádru

Přišli: Jakub Grof (Znojmo, EBEL), Lukáš Chmelíř (Č. Budějovice), Jakub Ferenc (Tychy, POL), Martin Novotný (Šumperk), Petr Přindiš (Sokolov), Lukáš Vágner (Brno), Rostislav Šnajnar (Brno), Jiří Běhal (K. Vary), Roman Pšurný (K. Vary), Tomáš Sýkora (Plzeň), Filip Stoklasa (Krakov, POL), Lubomír Kovařík (Prostějov), Tadeáš Král (Brno), Milan Procházka (Žilina, SVK).

Odešli: Michael Janota, David Kudělka (konec kariéry), Jiří Osina, Tomáš Vlček, Jan Kolář, Matěj Málek (Polonia, POL), Radek Procházka, Petr Sakrajda.

O utkání

Utkání prvního kola se odehraje na přerovském zimním stadionu. Oba celky budou jistě chtít vstoupit do nového ročníku WSM ligy vítězstvím. Pokud se nevypravíte do Přerova, tak bude pro vás připraven textový přenos na onlajny.com. Úvodní bule padne na led ve středu 9.září v 18:00!

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM